خوش اخلاق باش، تا کامروا شوی!

خوش اخلاقی یکی از نشانه های تمدن و آداب اجتماعی است. با خوش خلقی می توانید موم را آب کنید و با بد اخلاقی می توانید بهترین فرصت ها را باد هوا کنید. من به شخصه، از کسی که بد اخلاق باشد خرید نمی کنم. خوش اخلاقی یک رفتار ذاتی نیست، و با تمرین کردن می توانید خوش اخلاق و خوش برخورد شوید، و خواهید دید این موضوع شاه کلید جذب اتفاق های خوب خواهد بود. زندگی کردن با اخلاق نیکو هم برای آرامش روحی و فکری خودتان تاثیرگذار خواهد بود، و هم معجزه ی تاثیراتش را در اطرافیان خواهید دید.

عصبانی نباش عزیزم!

عصبانی نباش عزیزم!

گاهی پیش آمده که برای یک موضوعی داد زده اید و انگار تا مدتها صدای تان را از دست داده اید. اما شما باید سعی کنید خودتان را کنترل کنید؛ این شما و چند راهنمایی کوچک در این باره..

به یاد داشته باش!

پاداش صبوری شادکامی است

صبوری کن، صبوری کن، صبوری!

صبوری کن، صبوری کن، صبوری!

من هم آدم کم طاقتی هستم، اما به مرور زمان آموخته ام که نتیجه ی صبر شیرین است. با ضرب المثل گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی هم که خاطرتان هست، پس با صبوری کردن نتیجه ای شیرین دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که صبور یکی از نشانه های بزرگسالی هم هست، و با صبر و متانت سعی کنید با مسائل برخورد کنید. نمی گویم آسان است، اما به مرور زمان شدنی است!

هر چیزی در هر زمان قابل کنترل است

زمان بده!!!

زمان بده!!!

هر موضوعی و مسئله ای قابل کنترل و قابل حل است، فقط کافی است نگرش شما به موضوع درست باشد و نوع برخوردی که می کنید برای حل ماجرا کمک کننده باشد. نفس عمیق بکشید و به یک راه خوب فکر کنید.

از موقعیت هایی که شما را عصبانی می کنند دور شوید، مانند وقتی که کسی باعث آزار شما می شود.

نفس عمیق بکش و آرام باش!

نفس عمیق بکش و آرام باش!

فرد آزار دهنده را نادیده بگیرید. اگر لازم می دانید، این نادیده گرفتن را تا جایی ادامه دهید تا فرد بداند که رفتارش قابل تحمل نیست. مشکلی ندارد اگر به زبان یا با رفتارتان به فرد ناراحتی تان را ابراز کنید، تا زمانی که با رفتار درست و آرام با شما رفتار کنند، بدون اینکه بیش از حد ناراحتی را ابراز کنید و یا او را شرمسار کنید.

یادتان باشد، کسی دوست ندارد اطراف آدمی باشد که به راحتی عصبانی می شود یا رفتاری توهین آمیز دارد. تنها راهش این است که از خودتان شروع کنید و خودتان را از نو بسازید!

دیگران را ملاحظه کنید، اما خودتان باشید!

نوع عکس العمل شما، بی نهایت محیط اطراف تان را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر باید کسی را برای یک کار غلط سرزنش کنید، همواره با آرامش و در جایی خصوصی می توانید این کار را انجام دهید. این روش همیشه و بخصوص در دراز مدت و برای همه بهتر جواب می دهد.

آرام باشید و برای خودتان آرامش ذهنی ایجاد کنید

آرام باشید و برای خودتان آرامش ذهنی ایجاد کنید

اگر عصبانی هستید و ایستاده اید، بنشینید. اگر نشسته اید، کمی دراز بکشید.

به یاد داشته باشید که فاصله ی شما و منطق ده ثانیه است، پس قبل از هر کار تا ده بشمارید. و به خاطر داشته باشید که منطق همواره بر خشم پیروز است.

برای چند دقیقه هم که شده با کسی که از او عصبانی هستید صحبت نکنید و نفس عمیق بکشید. نفس عمیق ذهن تان را باز می کند و آرام می شوید. هوا را از بینی بگیرید و از دهان خارج کنید، این کار آرام تان خواهد کرد.

درباره نکات مثبت و یا چیزهای خوبی که فردی که شما را عصبانی کرده فکر کنید. شما چه بدی هایی در حق او کرده اید؟ احتمال دارد که شما هم کاری انجام داده باشید که باعث رنجش خاطر او شده است. مطمئن شوید که هیچ سوء تفاهمی وجود ندارد، سپس راجع به موضوع حرف بزنید.

ممکن است عصبانیت شما همه چیز را خراب کند!

عصبانیت و عواقب بد آن

عصبانیت و عواقب بد آن

و با باز کردن چشمانتان ببینید همه چیز را خراب کرده اید و خیلی دیر است. پس عصبانیت تان را کنترل کنید و این مراحل را پیش ببرید. قطعا این راه ها شما را از تنش دور می کنند.

حرف های نیش دار نزنید. نیش و کنایه می تواند خطرناک باشد و دل کسی را بشکند. پس مراقب حرف هایی که می زنید باشید که حرف زده مانند آب ریخته است.

اگر هنوز عصبانی هستی، روزنامه را پاره پاره کن!

اگر هنوز عصبانی هستی، روزنامه را پاره پاره کن!

اگر هنوز هم عصبانی هستید، یک روزنامه ی قدیمی را پاره کنید!!! این یک روش ساده برای آرام شدن است.

۱۴

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر