مالت با جوانه دانه‌های جو درست میشه، جو پس از خیساندن در آب جوانه میزنه، بعد از اینکه ریشه های جو بیرون زد و به حدود یک سانتی متر رسید رشد جوانه‌ها رو با حرارت دادن متوقف میکنیم و بعد آسیاب میکنیم. در طی این مراحل نشاسته جو توسط آنزیمها به قندهای ساده تر تبدیل میشه. جوهای خشک و آسیاب شده رو در کارخانه با آب مخلوط و جدا و قسمت‌های محلول و غیرمحلول پودر مالت رو جدا میکنن و با کشیدن عصاره، اون قسمتی از مالت که در آب حل شده است رو حرارت میدن و تا غلیظ بشه، عصاره مالت به این روش تهیه میشه.

فواید عصاره مالت جو

فواید عصاره مالت جو

چرا از نوشیدنی های دارای عصاره مالت استفاده کنیم؟

به عنوان یک منبع غنی از ویتامین های B، عصاره مالت میتونه مقداری ویتامین B از راه نوشیدنی هایی دارای مالت هستن به بدن شما برسونه. این ویتامین ها شامل تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات و ویتامین B6 است، توجه داشته باشید نوشیدنی رو انتخاب کنید که میزان مالت بیشتری داشته باشه تا ویتامین بیشتری جذب بدنتون بشه. و اما چرا این عصاره در نوشیدنی قرار داده شده؟! شاید براتون جالب باشه اگه بدونید ترکیبات مالت که شامل ویتامینهای گروه B هست برای متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین و چربی موجود در غذا و تبدیل شدن اونها به انرژی لازمه. از فواید دیگه ی این نوشیدنی ها تنظیم اشتها، بهبود بینایی و کمک به حفظ سلامت پوست هست.

نوشیدنی عصاره مالت

نوشیدنی عصاره مالت

 از عصاره مالت در ساخت چه چیزهایی استفاده میشه؟

  • در صنعت ماءالشعیر سازی
  • در تولید نان استفاده میشه
  • در صنعت شکلات سازی جایگزین شیرین کننده های مضر
  • در صنعت بیسکوییت سازی
  • در ساخت کیک و کلوچه
  • در ساخت نوشابه های رژیمی و انرژی زا
  • در ساخت نوشیدنی های بر پایه ی لبنیات
  • در صنعت دارو سازی بعنوان دارو یا طعم دهنده

بهترین راه مصرف از این منبع غذایی فوق العاده

بهترین راه برای استفاده از عصاره مالت مصرف اون در منزل در وعده صبحانه در مخلوطی از عصاره مالت، ارده و عسل و یا عصاره مالت و شکلات صبحانه است، که در بازار موجود میباشد.

ارده، عسل و عصاره مالت یک صبحانه ی بی نظیر

ارده، عسل و عصاره مالت یک صبحانه ی بی نظیر

منبع اسید آمینه ضروری

این عصاره منبع اسید آمینه ضروری است و بدن شما که نیاز به ساخت پروتئین داره به این عصاره احتیاج داره، اگرچه بعضی از نوشیدنی های دارای مالت منبع مهمی از پروتئین بحساب نمیان، ولی با استفاده مداوم از محصولات دارای مالت، بخشی از نیاز روزانه بدنتون از اسید آمینه های ضروری رو میتونه رفع کنه.

حفظ سلامت استخوانها

تغذیه خوب برای حفظ سلامت استخوان خیلی مهمه. مالت منبع مهمی از مواد مغذی هست که استخوان های شما برای حفظ سلامتشون به اونها نیاز دارن از جمله مواد مغذی که در مالت وجود داره میشه به کلسیم، فسفر و منیزیم اشاره کرد، هر سه ماده معدنی، در ساختار اولیه استخوان وجود دارن، پس با مصرف مواد غذایی که دارای عصاره مالت هستند میتونید بخش زیادی از نیاز روزانه استخوانها رو نسبت به کلسیم، فسفر و منیزیم تامین کنید.

حفظ سلامت استخوانها با عصاره مالت

حفظ سلامت استخوانها با عصاره مالت

نکته مهم

نکته مهمی که وجود داره اینه که چون عصاره مالت بعنوان یک ماده ی غذایی به تنهایی استفاده نمیشه و غالبا برای مصرف اون باید از محصولاتی استفاده کنید که ضرر کمتری داشته باشن و یا حتی مفید باشن!

3.3/5 - (3 امتیاز)