وسایل سرگرمی برای کودکان خیلی گسترده هستش و خیلی از اون وسایل رو میتونیم با هزینه کم برای فرزندمون فراهمش کنیم یکی از این وسایل عروسک های انگشتی هستند که برای بچه ها خیلی جذابن. حرکت دادن انگشتها میتونه حسابی جذبشون کنه و یه سرگرمی براشون باشه. این عروسک ها میتونن شخصیت یه داستان باشن و یا میشه خودمون با اون عروسکها یه داستان بسازیم و یه مطلب آموزنده رو به کودکمون آموزش بدیم. عروسک های انگشتی ما چند تا خرسن که قراره درست بشن و در نهایت بشن شخصیت های قصه ما.

خرس های انگشتی

خرس های انگشتی

وسایل مورد نیاز برای ساخت عروسک انگشتی خرسی

  • نمد
  • مهره ریز مشکی
  • مروارید
  • نخ و سوزن
  • قیچی
  • چسب حرارتی
وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

مراحل ساخت خرس های انگشتی

به تعداد خرس هایی که میخوایم داشته باشیم الگو رو روی نمد میزاریم و برش میزنیم.

الگو

الگو

بدن خرسمون از دو لایه تشکیل میشه. چسبوندن گوش و دست ها فرقی نمیکنه که به لایه جلویی میچسبونیم یا پشتی. اما حواسمون حتما حتما باشه که پاهاش رو به لایه جلویی بچسبونیم.چون وقتی قرار خرس داخل انگشتمون بره پاهای خرس جلو باشه و دیده بشه.

چسباندن دست و پا و گوش

چسباندن دست و پا و گوش

مهره های مشکی ریز برای چشم های خرس رو به صورتش میدوزیم.اگر هم از این مهره ها نداشته باشیم میتونیم دایره وار کوک های ریز و پیوسته بزنیم.

دوختن چشم ها

دوختن چشم ها

لباس خرسمون رو روی لایه بالایی میزاریم و لباس و لایه بالای رو رو لایه پایینی میزاریم و دورش رو به جز قسمت پایین که قرار انگشتمون داخلش بره رو دندون موشی میدوزیم.

دوختن دور بدن خرس

دوختن دور بدن خرس

برای دماغ خرسمون هم از دو تا بیضی با اندازه های مختلف استفاده میکنیم و رو هم میچسبونیم و در نهایت روی صورت خرسمون میچسبونیم.

چسباندن دماغ

چسباندن دماغ

برای تزیین روی لباس خرس میتونیم از مروارید استفاده کنیم.(مروارید هایی که یه سمتش صاف و سمت دیگه اون برجسته هستش). برای تزیین گل سرش هم میتونیم یه نوار مستطیلی نمدی برش بزنیم و رولش کنیم و روش مروارید بچسبونیم. یا میتونیم از پاپییون استفاده کنیم یه مستطیل کوچیک برش میزنیم و از وسطش جمعش میکنیم و وسطش رو یه نوار باریک یا نخ میپیچونیم.

تزیین لباس

تزیین لباس

خرس های انگشتی

خرس های انگشتی

5/5 - (2 امتیاز)