عاشق شدن آسان است و عاشق ماندن دشوار. همه ما میخوایم عشقمون تا همیشه تداوم داشته باشه و تا آخر عمر شادمانه و عاشقانه زندگی کنیم. در واقع هیچ کسی نیست که موقع ازدواج بگه: عزیزم بیا ازدواج کنیم و دوسالی باهم خوش زندگی کنیم و بعد با دعوا و مرافعه از هم جدا شیم!!! هیچکس به قصد جدایی عاشق نمیشه ولی گاهی این اتفاق میفته و رنج حاصل از اون به انسان صدمه میزنه. امروز میخوایم صحبت کنیم که چطور در عشق عاشق بمانیم؟

راهکارهایی برای افزایش علاقه ی شوهر به زن
چکار کنم شوهرم بیشتر دوستم داشته باشه؟
از اونجاییکه آقایون موجودات خودستایی هستن عقیده دارن که خانوما نمیتونن مردی تربیت…
»
عاشقانه

عاشقانه

اگر میخواید رابطه ای بهتر از اون چیزی که والدینتون دارن داشته باشین و اگر میخواید عشق برای شما کاربرد داشته باشه باید روی اون کار کنین و به خودتون بقبولونبن که باید یاد بگیرین چطور عشق رو به کار ببرین.

خودتون رو از غرور رها کنین و عاشقانه زندگی کردن رو یاد بگیرید

خودتون رو از غرور رها کنین، اونوقت هست که درونتون احساس نیاز به صمیمیت، قدردانی و عشق میکنین. ساده ترین روش هم این هست که وانمود کنین چیزی از عشق نمیدونین و این رو بدونین که غنی کردن روابطتون نوعی علم و هنر هست و اکتسابی. مثل پل ساختن یا غذا درست کردن. اگر خودتون رو مبتدی ببینین درهای یادگیری مسائل نو و جدید براتون باز میشه. این کار مهارت و تمرین میخواد و میتونین رابطتون رو مستحکم تر کنین.

مشکلات مشترک همه ازدواج ها
مسائل و مشکلات همیشگی در تمام ازدواج ها
همه ما دوست داریم که ازدواجمون مثل یه تکه پنبه نرم و لطیف…
»

احساسات منفی رو از خودتون دور کنین تا عاشقانه زندگی کنین

برای اینکه بتونین رابطه عاشقانه خوبی داشته باشین و پایدار باشه باید احساسات منفی رو از خودتون دور کنین. رها شدن از احساسات منفی کار زیاد دشواری نیست به شرط اینکه توجه وفهم آگاهانه نسبت به چطور رها شدن از اون حس منفی رو داشته باشیم. راز چطور رها شدن از حس منفی اینه که در مورد اون چیزی که باعث رنجش شما میشه صحبت کنین. در واقع با بیان احساسات واقعی خودتون از احساسات منفی رها میشین واحساسات مثبت برمیگردن. البته ممکنه که صحبت کردن همیشه کاربرد نداشته باشه و گاهی شمارو بدتر در دام بندازه.

احساس منفی خودتون رو به چهار حس خشم وغم و ترس و تاسف تقسیم کنین و سعی کنین بدون داشتن احساس منفی به تک تکشون فکر کنین و در درونتون اونهارو واکاوی کنین. اگر هرکدوم از این احساسات در درون شما ندیده گرفته بشه اثر منفی اون در بقیه هم باقی میمونه. استفاده از این تکنیک به این صورت هست که اگر شما از خشم به غم و بعد به ترس و بعد به تاسف برسید میتونید از اون حس منفی رهایی پیدا کنین.

به خودتون زمان بدین تا احساسات منفی رو دور کنین. از صبوری و استقامت و قدردانی و احترام و امیدواری و اعتماد و بخشش و اهمیت دادن و پذیرش و همدردی میشه به عنوان منابع ضروری حل نگرانی و مشکلات نام برد. زمانی که موقعیت مناسبی مهیاست، صحبت کردن از احساسات منفی بهترین راه رهایی هست. بخشش رو فراموش نکنین چرا که آرامش حق شماست.

میشه گفت یه رابطه بدون عشق متقابل اصلا وجود خارجی نداره
چه کنیم تا زندگی مشترک با دوامی داشته باشیم؟
آیا تا به حال از خودتون پرسیدین که چه وظایفی در برابر رابطه…
»

یک پیشنهاد برای آرامش در یک زندگی عاشقانه

عمل و عکس العمل در عصبانیت رهایی شما از احساسات منفی رو دشوارتر میکنه و شما فرصتی برای یافتن و بخشش عشق پیدا نمیکنید. هر زمان احساس رنجش کردید، بشیشنید و نامه ای احساسی به مخاطبتون بنویسین. تمام عصبانیت و رنجش خودتون رو طوری بیان کنین که از مرحله غم، ترس و تاسف بگذره، بلافاصله میبینین که به طور معجزه آسایی حجمی از عشق بوجود میاد و به طور بی نظیری توانایی بخشیدن مخاطبتون رو پیدا میکنین. بعد از اون از جایگاه صمیمانه تری میتونید در مورد آرزوها، احساسات و خواهش هاتون باهاش صحبت کنین. وقت گذاشتن برای نوشتن احساسات منفی این امکان رو به شما میده تا عشقتون رو بازنگری کنین و کمکتون میکنه نسبت به مخاطبتون بخشنده تر برخورد کنین و این همون حس آرامش هست.

بنویسید

بنویسید

این رو هم بدونین که گشاده رویی به این معنی نیست که مخاطبتون رو تایید میکنین و در واقع بخشش به معنای رفع موانع در بروز احساساته، به طوریکه بتونید مثل قبل در فضایی با عشق و مبت آزادانه عمل کنین.

مشاوره قبل از ازدواج ضروری و تاثیر گذار
مشاوره قبل از ازدواج چه ضرورتی دارد؟
جدایی و مشکلات زناشویی از جمله مواردیه که در بسیاری از خانواده ها…
»
  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • Avatar
  samira:

  khily khub bud vaghan be in harfa niyaz dashtam..man ghablan ham khastam ke ba in ravesh betunam khodamo arum konam vali khily natije khubi nadashte yani intori begam ke shayad aslan nemidunam chejuri shoru konam..

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   شروع کردن خیلی هم سخت نیست، فقط کافیه یک خودکار دستت بگیری و حرف هایی که همون لحظه در ذهنت میگذره بنویسی. ممکنه جمله اول سخت باشه ولی بعدش کاملا روون میشه. این روش یکی از بهترین روش های ایجاد آرامشه :heart:

 • Avatar
  ندا:

  به نظر من بعد اینکه اون نوشته رو نوشتیم از اول واسه خودمون بخونیمش.بعدش میبینیم یه جاهایی چقدر مشکلو بزرگش کردیم.من وقتی به این نتیجه میرسم اون نامه رو که موجب آرامش خودم شده و چه بسا باعث ناراحتی همسرم میشه رو پاره میکنم و از نو نامه ای بهتر رو با آرامش بیشتر و متن مودب تری براش مینویسم.

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   احسنت :-) خیلی عالیه و درست ترین کار ممکن رو انجام میدی

 • Avatar
  matinzr:

  خوشم اومد
  خیلی مفید بود :heart:
  ممنونم