طر تهیه نان رول فندقی مرحله به مرحله

قبلاً و در مطالبی که با هم در مورد تهیه نان های خونگی داشتیم دیدیم که تهیه نان توی خونه یک تجربه و کار لذت بخش هست. اما بعضی از نان ها هم هستند که غیر از نان بودن در...

هدی شربتی
هدی شربتی آپدیت:
نان رول فندقی

قبلاً و در مطالبی که با هم در مورد تهیه نان های خونگی داشتیم دیدیم که تهیه نان توی خونه یک تجربه و کار لذت بخش هست. اما بعضی از نان ها هم هستند که غیر از نان بودن در واقع شیرینی هم هستند و ما می تونیم ازشون لذت بیشتری ببریم. امروز هم قرار هست که با یک نان خوشمره که اتفاقاً خیلی راحته و نسبت به تهیه بعضی نان ها، زمان کمتری رو نیاز داره بیشتر آشنا بشیم. یک نان شیرینی، که پیچیده شده در شکلات فندقی هست و میتونه یک صبحانه یا عصرانه جذاب برای کوچولو های تو خونمون باشه.

نان رول فندقی

نان رول فندقی

مواد لازم برای تهیه نان رولت فندقی

  • شکر نرم و دانه ریز 1/3 پیمانه
  • مایه خمیر فوری 1 قاشق سوپخوری(7 گرم)
  • آرد نان فانتزی 4 و نیم تا 5 پیمانه
  • نمک 1 پنس
  • روغن مایع 1/3 پیمانه (6 قاشق غذاخوری)
  • تخم مرغ 1 عدد
  • شکلات فندقی 1 پیمانه
  • آب ولرم 1 پیمانه
  • شیر عسلی به میزان لازم

طرز تهیه نان رولت فندقی مرحله به مرحله

بهتره که قبل از اینکه چگونگی طرز تهیه رو شروع کنم توضیح بدم که این نان شیرینی، مثل بسیاری از نان ها که در تهیه اون ها حتماً می بایست خمیر استراحت های طولانی داشته داشته باشه تا عمل بیاد و حجم قابل توجهی پیدا کنه نداریم. یعنی با یک استراحت کوتاه خمیر اون رو داخل فر می فرستیم تا فرایند پختش کامل بشه. پس در نوع خودش نان بی دردسر تری به حساب میاد!

حالا برای شروع شکر رو داخل یک کاسه مناسب که بهتر هست از ابتدا ظرقیت خوبی داشته باشه رو انتخاب می کنیم و شکر رو بهش اضافه می کنیم.

ریختن شکر در کاسه

ریختن شکر در کاسه

سپس مایه خمیر خشک که باید از نوع فوریش استفاده کنیم رو اضافه می کنیم.

اضافه کردن خمیر مایه فوری

اضافه کردن خمیر مایه فوری

و بعد 1 پنس نمک که معادل هست با 1/8 قاشق چایخوری رو اضافه میکنیم.

اضافه کردن نمک

اضافه کردن نمک

حالا 2 پیمانه از آرد رو قبلاً حتماً اون رو الک کردیم رو اضافه می کنیم و همه مواد خشک رو با هم ویسک می کنیم.

افزودن 2 پیمانه آرد

افزودن 2 پیمانه آرد

بعد از مخلوط کردن مواد خشک نوبت اضافه کردن روغن مایع میرسه. می تونیم از همین مقدار کره آب شده هم اضافه کنیم.

افزودن کره ذوب شده یا روغن مایع

افزودن کره ذوب شده یا روغن مایع

سپس تخم مرغ رو اضافه و بلافاصله آب ولرم رو اضافه می کنیم. درجه آب باید به اندازه ای باشه که نه سرد باشه و نه خیلی داغ که دست رو بسوزونه. حالا همه مواد رو با هم مخلوط می کنیم، می تونیم برای مخلوط کردنشون از همزن برقی کمک بگیریم.

افزودن آب ولرم و تخم مرغ ها

افزودن آب ولرم و تخم مرغ

بعد از اینکه همه مواد خیلی خوب با هم مخلوط شدن، مابقی آردی رو که داشتیم 1 پیمانه، 1 پیمانه به مخلوط خمیریمون اضافه می کنیم و هر بار مواد رو به خوبی با هم میزنیم.

اضافه کردن مابقی آرد

اضافه کردن مابقی آرد

اضافه کردن آرد رو تا جایی ادامه میدیم تا خمیر به صورت منسجم در بیاد و بتونیم با دست ورزش بدیم ولی باز هم مثل همیشه تاکید می کنم از اضافه کردن آرد خیلی زیاد پرهیز می کنیم. چون باعث افت کیفیت و خشکی نان میشه. بعد از اینکه خمیر به دست اومد اون رو روی یک سطح آرد پاشی شده 10 دقیقه ورزش میدیم. اگر استند میکسر یا همزنی دارین که پدال خمیر زن دارین کارتون خیلی راحت میشه و میتونین خمیر رو با کمک اون برای 5 دقیقه ورز بدین.

خمیر آماده بعد از ورز دادن

خمیر آماده بعد از ورز دادن

بعد از آماده شدن خمیر همونطور که در ابتدا توضیح دادم نیازی به استراحت دادن نداره و میتونیم بقیه مراحل رو بی وقفه ادامه بدیم. خمیر رو روی سطح کارمون به کمک وردنه باز می کنیم. سطح زیر کارتون رو حتما مقداری آرد پاشی کنین تا خمیر موقع باز شدن نچسبه و پاره نشه. خمیر رو به صورت یک مستطلیل که حدوداً به ابعاد 35 در 40 سانت پهن کردیم درمیاریم. حالا از شکلات فندقی که داشتیم روی خمیر می ریزیم به صورتی که از لبه های خمیر فاصله ای حدوداً 2 سانتی خالی بمونه. شکلات رو با کمک لیسک یا یک پالت روی خمیر آغشته میکنیم.

باز کردن خمیر و آغشته کرد همیر به شکلات صبحانه

باز کردن خمیر و آغشته کرد همیر به شکلات صبحانه

سپس خمیر آغشته شده به شکلات رو از طرف طول، شروع به رول کردن می کنیم. دقت می کنیم تا خمیر رو به صورت یکنواخت رول کنیم و مابین خمیر فاصله نندازیم.

رول کردن خمیر

رول کردن خمیر

بعد از اینکه خمیر رو به صورت رولت درآوردیم با دست کمی بهش فشار میاریم تا لایه خمیر به همدیگه منسجم بشن و با یک چاقوی تیز، برش هایی حدوداً 2/5 سانتی متری به خمیر میزنیم.

برش دادن خمیر به صورت یک اندازه

برش دادن خمیر به صورت یک اندازه

رول های بریده شده رو از عرض روی سینی فری که داخلش رو حتماً کاغذ روغنی انداختیم با فاصله از همدیگه می چینیم. حالا روی خمیر ها رو با یک پارچه نخی می پوشونیم و 15-20 دقیقه استراحت میدیم. توی این فاصله فر رو روشن می کنیم و روی درجه حرارت 130 درجه سانتیگراد تنظیمش می کنیم. بعد از زمان داده شده پارچه نخی رو بر میداریم و سینی رو داخل فر قرار میدیم و ابتدا برای 15 دقیقه با دمای 130 درجه رول ها رو می پزیم و بعد از 15 دقیقه درجه حرارت فر روی روی 180 درجه می بریم و 20 تا 25 دقیقه دیگه اجازه پخت میدیم.

چیدن رول های برش داده شده روی سینی و استراحت دادن به خمیر

چیدن رول های برش داده شده روی سینی و استراحت دادن به خمیر

بعد از پخت کامل نان ها، سینی رو از فر خارج می کنیم و صبر می کنیم تا رولت ها به دمای محیط برسن و سپس برای آیسنگ و رویه رولت ها، مقداری شیر عسلی رو داخل یک قیف بدون ماسوره میریزیم و یا با کمک یک قاشق کوچیک، روی رولت ها رو به صورت رفت و برگشت، تزئین می کنیم.

ریختن شیر عسلی روی رول ها

ریختن شیر عسلی روی رول ها

نان رولتی شکلاتی یا طعم فندقمون آماده است. اون ها روی در ظرف مورد نظرمون می چینیم و همراه با شیر، چای و هر نوشیدینی مورد علاقمون سرو میکنیم.

نان رول فندق

نان رول فندق