کیک نارگیلی یک کیک خوشمزه و خوش عطر و طعمه و به دلیل وجود شیرنارگیل مزه دلچسبی داره. برای تهیه این کیک از سفیده تخم مرغ استفاده شده باید بگم که اصلا نگران زرده های تخم مرغ اضافه اومده نباشید، می تونید با زرده ها انواعی از دسر موس نارگیل با پنیر خامه ای درست کنید که یک دسر عالی و خوشمزست، همچنین می تونید کرم پاتیسر یا شیرینی پفکی گردویی درست کنید. راه های زیادی برای استفاده از زرده ها هست پس بدون نگرانی این کیک خوشمزه رو تهیه و نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه کیک نارگیلی

 • آرد 3 پیمانه
 • بکینگ پودر 1 قاشق سوپ خوری
 • نمک نصف قاشق چایی خوری
 • کره 225 گرم
 • شکر 2 پیمانه
 • شیر نارگیل 1 پیمانه
 • سفیده تخم مرغ 8 عدد
 • کرم تارتار نصف قاشق چایی خوری
 • اسانس نارگیل نصف قاشق چایی خوری

مواد لازم برای فراستینگ نارگیلی

 • شکر یک و نیم پیمانه
 • سفیده تخم مرغ 3 عدد
 • آب نارگیل یک سوم پیمانه
 • کرم تارتار یک چهارم قاشق چایی خوری
 • اسانس نارگیل نصف قاشق چایی خوری
 • پودر نارگیل 2 پیمانه
مواد لازم برای تهیه کیک نارگیلی

مواد لازم برای تهیه کیک نارگیلی

مراحل تهیه کیک نارگیلی

فر رو روشن کرده و درجه حرارت رو روی 190 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. دو تا قالب گرد با قطر تقریبی 22 سانتی متر رو انتخاب کرده و کف اونها رو چرب کنید. دو تا کاغذ روغنی گرد به اندازه کف قالب ها برش زده و داخل قالب ها بندازید. قالب های آماده شده رو کنار بذارید.

آماده کردن قالب ها

آماده کردن قالب ها

آرد، بکینگ پودر و نمک رو در یک کاسه متوسط الک کرده و اونها رو با هم مخلوط کنید.

مخلوط کردن مواد خشک

مخلوط کردن مواد خشک

کره رو از قبل بیرون بذارید تا نرم بشه و به دمای اتاق برسه. یک سوم پیمانه از شکر رو کنار گذاشته و مابقی رو به همراه کره ها داخل یک کاسه بزرگ بریزید و با دور کم همزن شروع کنید به هم زدن. بعد از دو دقیقه دور همزن رو تندتر کنید. باید حدودا 4 تا 5 دقیقه هم بزنید تا یک کرم یکدست و سبک با رنگ روشن داشته باشید.

همزدن کره و شکر

همزدن کره و شکر

الان باید مواد خشک و شیرنارگیل رو در چند مرحله به مخلوط کره و شکر اضافه کنید و هم بزنید. یک سوم مخلوط آرد رو ریخته با دور کم همزن هم بزنید، نصف شیرنارگیل رو ریخته و هم بزنید. دوباره آرد و بعد شیرنارگیل و نهایتا هم یک سوم باقی مانده آرد، به این ترتیب مواد با هم کاملا ترکیب میشن. در هم زدن زیاده روی نکنید. همین که مواد با هم ترکیب بشن کافیه.

اضافه کردن مواد خشک و شیرنارگیل

اضافه کردن مواد خشک و شیرنارگیل

سفیده های تخم مرغ، کرم تارتار و یک سوم پیمانه شکری که کنار گذاشته بودید رو داخل یک کاسه بزرگ بریزید و با دور متوسط همزن شروع کنید به همزدن تا جایی که سفیده ها کاملا فرم بگیرن و اگه کاسه رو وارونه کنید از کاسه بیرون نریزن. حواستون باشه برای همزدن سفیده ها هم کاسه و هم پره های همزن باید کاملا تمیز و خشک باشن.

همزدن سفیده های تخم مرغ

همزدن سفیده های تخم مرغ

حالا میرسیم به سخت ترین قسمت کیک یعنی فولد کردن؛ باید سفیده ها رو به باقی مواد کیک اضافه کرده و با یک لیسک با احتیاط و به آرامی مواد رو فولد کنید جوری که حجم سفیده ها کم نشه و پف کیک از بین نره. ابتدا یک سوم سفیده رو اضافه کنید و فولد کنید و بعد باقی سفیده ها رو اضافه کرده، با احتیاط کامل فولد کنید.

فولد کردن مواد

فولد کردن مواد

مایه کیک رو به دو قسمت تقسیم کرده و داخل قالب هایی که از قبل آماده کرده بودید بریزید. کیک ها رو داخل فر قرار داده و به مدت 30 تا 35 دقیقه اونها رو بپزید یا تا زمانی که روی کیک ها کاملا طلایی بشه و وقتی خلال دندون رو داخل کیک فرو میکنید تمیز بیرون بیاد.

ریختن مایه کیک داخل قالب ها

ریختن مایه کیک داخل قالب ها

وقتی که کیک ها رو از فر خارج کردید، 10 دقیقه اجازه بدید که خنک بشن. بعد کیک ها رو روی توری برگردون کرده و کاغذ روغنی ها رو جدا کنید. صبر کنید تا کیک ها حداقل به مدت یک ساعت کاملا خنک بشن. اگه الان نمیخواید کیک ها رو سرو کنید بعد از خنک شدن اونها رو سلفون پیچی کرده تا خشک نشن.

خنک شدن کیک ها

خنک شدن کیک ها

تهیه فراستینگ نارگیلی

یک قابلمه مناسب رو انتخاب کرده و یک چهارم اون رو آب بریزید. قابلمه رو روی حرارت قرار داده تا آب شروع کنه به جوش اومدن بعد شعله زیر اون رو کم کنید. در یک کاسه بزرگ که بشه اون رو روی حرارت قرار داد، سفیده های تخم مرغ، کرم تارتار، شکر و آب نارگیل رو مخلوط کنید. کاسه رو روی بخار آب در حال جوش قرار بدید و با همزن برقی شروع کنید به همزدن سفیده ها. حواستون باشه که ته کاسه نباید با آب جوش در تماس باشه. بعد از اینکه مواد با هم مخلوط شدن، دور همزن رو تند کنید و حدودا 5 دقیقه سفیده ها رو  هم بزنید.

تهیه فراستینگ نارگیلی

تهیه فراستینگ نارگیلی

بعد از اینکه فراستینگ آماده شد. کاسه رو از روی قابلمه آب جوش برداشته، اسانس نارگیل رو بهش اضافه کنید و کمی هم بزنید. 5 تا 10 صبر کنید تا خنک بشه. بعد بین دو لایه کیک و روی کیک رو با فراستینگ نارگیلی بپوشونید.

پوشاندن میان لایه ها و روی کیک با فراستینگ مخصوص

پوشاندن میان لایه ها و روی کیک با فراستینگ مخصوص

حالا روی فراستینگ رو پودر نارگیل بپاشید و بغل های کیک رو هم به کمک دستتون پودر نارگیل بزنید.

پاشیدن پودر نارگیل

پاشیدن پودر نارگیل

قبل از اینکه کیک رو برش زده و نوش جان کنید، اون رو به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار بدید تا خودشو خوب بگیره.

کیک نارگیلی با فراستینگ مخصوص

کیک نارگیلی با فراستینگ مخصوص