طرز تهیه کوکی شکری پایه تزیین رویال آیسینگ

انواع کوکی ها رو تاحالا روی سایت قرار دادیم و با دستوراتشون آشنا هستید. از اونجایی که علاقه دارم در سال جدید کمی در مورد رویال آیسینگ و تزیین کوکی ها هم صحبت کنم، در این مطلب دستور جدیدی از...

  • آماده سازی: 40 دقیقه
  • پخت: 7 دقیقه
  • کل: 47 دقیقه
  • کالری: کالری
  • تعداد سرو: 20 عدد کوکی
معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
کوکی شکری

انواع کوکی ها رو تاحالا روی سایت قرار دادیم و با دستوراتشون آشنا هستید. از اونجایی که علاقه دارم در سال جدید کمی در مورد رویال آیسینگ و تزیین کوکی ها هم صحبت کنم، در این مطلب دستور جدیدی از کوکی قرار میدم. این کوکی که به نام کوکی شکری معروف هست میتونه پایه خیلی خوبی برای کار با رویال آیسینگ باشه. در این مطلب طرز تهیه این کوکی خوشمزه رو میگم و ان شاالله در مطالب آینده در مورد انواع رویال آیسینگ و تزیین کوکی ها صحبت میکنیم.

مواد لازم برای تهیه کوکی شکری پایه تزیین رویال آیسینگ

  • 1 پیمانه کره نرم شده (225 گرم)
  • 1 پیمانه شکر (225 گرم)
  • 1 عدد تخم مرغ
  • 1 قاشق چایخوری وانیل
  • آرد 3 پیمانه (450 گرم)

طرز تهیه کوکی شکری

کره رو از مدتی قبل در دمای اتاق بذارید تا کاملا نرم بشه. شکر رو به کره اضافه کنید و با همزن اونقدر بزنید تا کاملا یکدست و کرم رنگ و پوک بشه.

طرز تهیه کوکی شکری برای رویال آیسینگ

طرز تهیه کوکی شکری برای رویال آیسینگ

بعد از اینکه کره و شکر کرم رنگ شدن تخم مرغ و وانیل رو اضافه کنید و باز با همزن بزنید تا کاملا مخلوط و یکدست بشن.

روش تهیه کوکی شکری

روش تهیه کوکی شکری

آرد و نمک رو هم به مواد اضافه کنید و با دست آرام مخلوط کنید تا خمیر بدست بیاد. این خمیر نباید چسبنده باشه.

بهتره که مقداری از آرد رو نگه دارید و کم کم به موادتون اضافه کنید. زمانی که خمیرتون به دست نچسبید دیگه نیازی نیست آرد اضافه کنید. البته این مقدار آرد معمولا استفاده میشه.

خمیر کوکی شکری

خمیر کوکی شکری

خمیر رو بین دو پلاستیک و یا دو ورق کاغذ روغنی به ضخامت نیم سانت پهن کنید و به همون صورت رول کنید و برای نیم ساعت داخل یخچال بذارید تا استراحت کنه. بعد هم از یخچال خارج کنید و قالب بزنید. (این کار برای این هست که خمیر بهتر قالب بخوره و فرم بهتری داشته باشه. وگرنه خمیر بدون استراحت رو هم میتونید قالب بزنید و بپزید.)

پهن کردن خمیر کوکی شکری

پهن کردن خمیر کوکی شکری

قالب زدن کوکی شکری

قالب زدن کوکی شکری

بعد هم در سینی فر که روش کاغذ روغنی قرار دادید بچینید و بذارید در فر در دمای 200 درجه سانتی گراد حدود 7-8 دقیقه بپزه. به محض اینکه کمی از زیر کوکی تغییر رنگ داد میتونید سینی رو از فر خارج کنید.

تا کوکی ها خنک نشدن از داخل سینی بر ندارید. ممکنه بشکنه یا پودر بشه.

طرز تهیه کوکی شکری

طرز تهیه کوکی شکری

این کوکی رو میتونید با انواع تزیینات شکلاتی و شربتی و یا رویال آیسینگ تزیین کنید. در مورد رویال آیسینگ ان شاالله بیشتر توضیح خواهم داد.