از اونجایی که ژله ها خیلی راحت تهیه میشن و مراحل ساده ای دارن، بسیار پر طرفدار هستن و اکثر خانوم ها علاقه دارن که مخصوصا در مهمانی هاشون از این دسر ساده استفاده کنند. یه حسن دیگه ای که ژله ها دارند اینه که علاوه بر آسونی میشه ظاهر بسیار زیبایی براشون تزیین کرد. ژله های تزیینی که قالب های بسیار زیبایی دارند و یا ژله هایی مثل ژله خرده شیشه و ژله رولی که سوسن خانوم عزیز قبلا آموزش دادند و یا ژله رنگین کمان زیبای عزیز که بسیار زیبا هستند و تنها با چند ابتکار ساده دهیه میشن. در این مطلب آموزش یک ژله تزیینی رو میدیم که با یک قالب به شکل گل داوودی تهیه میشه و با تکه های هلو تزیین بسیار زیبایی میشه.

طرز تهیه ژله تزیینی گل

طرز تهیه ژله تزیینی گل

مواد لازم برای تهیه ژله تزیینی به شکل گل

  • ژله هلو 1 بسته
  • ژله آلوئه ورا 1 بسته
  • آب جوش دو لیوان
  • آب سرد یک لیوان سر خالی
  • بستنی لیوانی 1 لیوان سر خالی
  • هلو یا کمپوت هلو 1 عدد
  • قالب ژله
کمپوت هلو

کمپوت هلو

طرز تهیه ژله تزیینی

برای تهیه این ژله بسیار ساده فقط کافیه یکی از بسته های زله هلو رو با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و بعد هم به روش بن ماری (روی کتری در حال جوش) اونقدر هم بزنید تا پودر ژله کاملا حل بشه. حالا یک لیوان سر خالی آب سرد رو روش بریزید و خوب هم بزنید. بعد هم در یک ظرف معمولی بذارید در یخچال تا کمی ببنده. بسته بعدی ژله که ژله آلوئه ورا هست رو هم به همین صورت ابندا در آب جوش و روی حرارت کاملا حل کنید. بعد بذارید کمی خنک شه. کاملا ولرم که شد بستنی رو بریزید و خوب مخلوط کنید. بعد هم بذارید در یخچال تا کمی ببنده.

مراحل تهیه ژله تزیینی هلو

مراحل تهیه ژله تزیینی هلو

ژله باید در حل سفیده تخم مرغ سرد غلیظ بشن. وقتی به این غلظت رسیدن اونها رو از یخچال خارج کنید و شروع به کار کنید. ابتدا ظرف ژله رو که به شکل گل (میتونه هر گلی باشه. با توجه به شکل ظرفتون با هر میوه دیگه ای هم که خواستید میتونید تزیین کنید) هست جلوی کارتون قرار بدید. هلو ها رو قاچ کردید در هر حفره ظرف قرار بدید تا نمام بشه. حالا ژله هلو رو که غلیظ و سنگین شده قاشق قاشق روی هلو ها بریزید. بعد از اینکه تمام شد کمی ظرف رو تکون بدید تا سطح روی ژله کاملا صاف بشه. حالا ژله بستنی آلوئه ورا رو که به رنگ سفید در اومده، قاشق قاشق روی ژله قبلی میریزیم تا ظرف پر شه.

به غلظت ژله توجه کنید

به غلظت ژله توجه کنید

اضافه کردن ژله بستنی

اضافه کردن ژله بستنی

بعد هم میذاریم در یخچال چند ساعتی بمونه و کاملا ببنده. بعد هم قبل اینکه ظرف رو برگردونیم لحظه ای دیواره ظرف رو در آب گرم فرو برده و خارج میکنیم. بعد هم به راحتی ژله تزیینی شما برمیگرده.

ژله تزیینی زیبا

ژله تزیینی هلو

به همین راحتی و زیبایی شما یک ژله مجلسی بسیار زیبا دارید که میتونید بعد از شام و یا روی میز شام یا سفره قرار بدید و یک جلوه زیبا به غذاهاتون بدید.

3/5 - (8 امتیاز)