یکی دو هفته پیش طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده رژیمی رو گذاشتیم که با مقدار کمی روغن زیتون تهیه میشد و کالری پایینی داشت و کاملا سالم بود. در این مطلب هم دقیقا به همون روش طرز تهیه چیپس رو قرار میدم که بسیار کم کالری هست و مخصوصا برای بچه ها که علاقه خیلی زیادی به این نوع تنقلات دارن، غذای سالمی به حساب میاد و با خیال راحت میتونید هر روز در اختیارشون قرار بدید تا نوش جان کنن و ذره ای نگران نا سالمیش نباشید. البته که خود ما زرگتر ها هم دست کمی از بچه ها نداریم و عاشق چیپس و پفکیم معمولا.

مواد لازم برای تهیه چیپس رژیمی

برای این چیپس به ازای هر سیب زمینی به یک قاشق روغن زیتون و مقداری نمک نیاز داریم. البته فلفل و ادویه های مورد علاقتون رو هم میتونید اضافه کنید. اگر علاقه به تهیه چیپس سرکه ای دارین هم مقداری سرکه سفید احتیاجه.

سیب زمینی

سیب زمینی

طرز تهیه چیپس خانگی

قبل از هرچیز سیب زمینی ها رو خوب میشوریم و با ابزار یا چاقو، اونها رو خیلی نازک ورقه میکنیم. اگه رنده های مخصوص ورقه کردن داشته باشید خیلی بهتره. بعد از اینکه کاملا خرد شدن اونها رو خیلی خوب آب میکشیم تا نشاسته اضافیشون بره. بعد هم برای حدود نیم ساعت در آب سرد خیس میدیم. (اگه خواستید چیپس سرکه ای داشته باشید باید نصف مقدار آب، سرکه سفید بریزید.) بعد هم بذارید تا در آب بمونه.

سیب زمینی ورقه شده

سیب زمینی ورقه شده

طرز تهیه چیپس خانگی

طرز تهیه چیپس خانگی

بعد از نیم ساعت از آب خارج کنید و سیب زمینی ها رو با دستمال خشک کنید. روغن زیتون و نمک و ادویه های مور علاقتون رو اضافه کنید و روی توری فر بچینید و بذارید در فر از پیش گرم شده در دمای 170 درجه سانتی گراد حدود 10-20 دقیقه کاملا ترد بشه و رنگش کمی تیره بشه. البته مراقب باشید که سیب زمینی هاتون نسوزه.

چیپس رژیمی

چیپس رژیمی

طرز تهیه چیپس رژیمی

طرز تهیه چیپس رژیمی

این چیپس ها بسیار سالم و کم کالری هستن و برای تنقلات بچه ها بسیار مناسبند.