چیزی که توی تابستون خیلی جذابه میوه های رنگی و خوشمزه اشه. توت فرنگی هم که جایگاه ویژه ای در بین میوه های تابستونی داره و این روزا هم حسابی فراوون و در دسترس هست. قبلا در مورد انواع نوشیدنی و دسر با توت فرنگی زیاد صحبت کردیم. در این مطلب طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی رو قرار میدم که یه نوشیدنی خنک و خیلی خوشمزه اس و مخصوصا برای این روز ها که روزه دار هستیم بسیار مناسبه. بهتره شبها از انواع نوشیدنی ها استفاده کنیم که در طول روز تحمل تشنگی برامون راحت تر باشه.

مطالب بستنی توت فرنگی و موهیتو و بستنی موز و توت فرنگی همچنین تیرامیسو توت فرنگی رو میتونید با کلیک روی لینک هاشون مشاهده بفرمایید.

میلک شیک

میلک شیک

مواد لازم برای تهیه میلک شیک توت فرنگی

  • توت فرنگی تازه یا فریز شده ۲۵۰ گرم
  • شکر ۲ قاشق غذاخوری (اگه بخواید رژیمی باشه میتونید حذفش کنید)
  • شیر ۱/۲ پیمانه
  • بستنی وانیلی ۱ پیمانه (اگه بخواید رژیمی باشه میتونید حذفش کنید)
  • وانیل ۱ قاشق چایخوری
توت فرنگی

توت فرنگی

مراحل تهیه میلک شیک توت فرنگی

توت فرنگی ها رو بعد از شستشو و جدا کردن کاسبرگ هاش خرد کنید.

خرد کردن توت فرنگی ها

خرد کردن توت فرنگی ها

همه مواد رو باهم در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید. اگه مخلوط کن هم نداشتید میتونید توت فرنگی ها رو رنده ریز کنید و بعد با بقیه مواد مخلوط کنید و هم بزنید.

مخلوط کردن توت فرنگی با شیر و بستنی و شکر و وانیل

مخلوط کردن توت فرنگی با شیر و بستنی و شکر و وانیل

بستنی و شکر برای شیرین تر شدن و خوشمزه تر شدن این میلک شیک هست. اگر که خواستید میلک شیکتون رژیمی باشه میتونید خیلی ساده بستنی و شکر و حذف کنید و به جاش نصف پیمانه ی دیگه شیر اضافه کنید.

برای تزیین این میلک شیک میتونید از خود توت فرنگی استفاده کنید. همچنین از خامه قنادی هم برای روی میلک شیک ها میتونید استفاده کنید که خوشمزه ترش هم میکنه. نوش جان.

میلک شیک توت فرنگی با خامه

میلک شیک توت فرنگی با خامه