طرز تهیه قرص های شوینده خانگی

قرص های شوینده یه روش ساده و موثر برای اضافه کردن یک باره مواد شوینده به لباس ها ست. همچنین بخاطر اندازه از پیش تعیین شده و یکسان می تونید مشکل اصراف در مصرف شوینده ها رو حل کنید. پس...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
طرز تهیه قرص های شوینده خانگی

قرص های شوینده یه روش ساده و موثر برای اضافه کردن یک باره مواد شوینده به لباس ها ست. همچنین بخاطر اندازه از پیش تعیین شده و یکسان می تونید مشکل اسراف در مصرف شوینده ها رو حل کنید. پس با این ترفند هم می تونید در هزینه ها صرفه جویی کنید، هم از لباس هاتون محافظت کنید. در اینجا می خوام روش تهیه این قرص ها رو تو خونه بهتون آموزش بدم.

مواد مورد نیاز برای ساختن قرص های شوینده خانگی:

 • پودر لباس شویی
 • بطری اسپری دار پر از سرکه سفید
 • کاسه
 • قاشق غذاخوری
 • قالب سیلیکونی یک اندازه
 قرص های شوینده خانگی

قرص های شوینده خانگی

گام اول: آماده کردن مخلوط پودر و سرکه

چند فنجان پودر شوینده رو در یک کاسه متوسط بریزید و سرکه سفید رو روشون اسپری کنید. این کار رو تا زمانی که پودر ها تو دستتون بهم چسپیدند، ادامه بدید. مخلوط نباید بیش از حد مرطوب باشه، فقط به اندازه ایی که در قالب ها شکل بگیره.

آماده کردن مخلوط پودر و سرکه

آماده کردن مخلوط پودر و سرکه

گام دوم: ریختن مخلوط در قالب ها

یک قاشق غذاخوری از مخلوط رو به هر قالب اضافه کنید و روی سطحش فشار بیارید تا مواد خوب حالت بگیرن و بهم بچسپن. حدودا 12 ساعت قالب ها رو گوشه ایی بذارید تا مخلوط کاملا خشک بشند.

ریختن مخلوط در قالب ها

ریختن مخلوط در قالب ها

گام سوم: درآوردن قرص ها از قالب

وقتی قرص ها خشک شدند، از قالب جدا شون کنید و در ظرفی اون ها رو نگهداری کنید. برای لباسشویی های درب از جلو، یک قرص و برای لباسشویی های درب از بالا، دو تا قرص استفاده کنید.

درآوردن قرص ها از قالب

درآوردن قرص ها از قالب

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • امیری امیری

  سلام وقت بخیر ایده ی خیلی خوبیه خیلی هم راحت درست میشه دستتون درد نکنه. پارسی رو هم پاس بداریم به جای (اسراف) نوشتین اصراف ? که اشتباهه

  • بهناز سرفراز بهناز سرفراز

   سلام دوست عزیز ممنون از تذکرتون.

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare