طرز تهیه شیرینی مرنگ به شکل گل

چندتا مطلب قبلی در مورد رویال آیسینگ و طریقه ی درست کردنش صحبت هایی کردیم و اینکه میشه از این ماده ی شیرین برای تزیین بیسکوییت ها استفاده کرد و در واقع میشه با رویال آیسینگ روی کوکی ها رو...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
مرنگ های به شکل گل

چندتا مطلب قبلی در مورد رویال آیسینگ و طریقه ی درست کردنش صحبت هایی کردیم و اینکه میشه از این ماده ی شیرین برای تزیین بیسکوییت ها استفاده کرد و در واقع میشه با رویال آیسینگ روی کوکی ها رو نقاشی کرد. حالا قبل از اینکه به انواع تزیین با رویال آیسینگ بپردازیم در مورد شیرینی مرنگ توضیحاتی میدم و در مطالب آینده ان شاالله چند تزیین با رویال آیسینگ رو قرار خواهم داد.

کار با رویال آیسینگ باید سریع انجام بشه به این دلیل که ماندگاری خیلی زیادی نداره. اگه در هوای آزاد بمونه خیلی سریع خشک میشه و اگر در فضای در بسته نگهداری کنید بعد از چند ساعت آب میندازه. به همین دلیل بهتره رویال آیسینگ رو در همون ساعات اولیه بعد از درست کردن استفاده کنید. از مشکلات شایعی که وجود داره اضافه اومدن رویال آیسینگ هست. برای اینکه رویال آیسینگی که درست کردید بعد از تزییناتی که انجام دادید حیف نشه و از بین نره بهتره باهاش این شیرینی های مرنگ خوشگل رو درست کنید و در کنار چای به جای قند استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی مرنگ

روش تهیه شیرینی مرنگ

به همین سادگی هست که طبق مراحلی که در مطلب رویال آیسینگ گفتیم، رویال آیسینگ رو غلیظ درست میکنیم به شکلی که فرم پره های همزن روش بمونه. بعد هم وانیل رو بهش اضافه میکنیم. اگه دوست داشتید رنگ دلخواهتون هم به مقدار خیلیییی کم بهش اضافه میکنید و هم میزنید تا یکدست بشه. بعد هم با ماسوره ای که دوست دارید روی کاغذ روغنی فرمش بدید و در جای خشکی بذارید تا کم کم خشک بشه. و یا اینکه در دمای 170 درجه ی فر برای حدود نیم ساعت بذارید تا کاملا خشک بشه. زمان خشک شدن به اندازه مرنگ هاتون بستگی داره. هرچه کوچکتر باشه سریع تر خشک میشه. حتی توی زمستون روی شوفاژ و بخاری هم میتونید مرنگ رو خشک کنید.

رویال آیسینگ

رویال آیسینگ

فرم دادن مرنگ به شکل گل

برای فرم دادن مرنگ ها به شکل گل از ماسوره ی روبانی استفاده کنید. ابتدا یک نقطه روی کاغذ روغنی ایجاد کنید و دورش رو به صورت دورانی و به آرومی بپیچید تا به شکل گر در بیاد.

با یک حباب کوچیک شروع کنید

با یک حباب کوچیک شروع کنید

چند دور رویال آیسینگ رو با ماسوره ی روبانی دور حباب مرکزی بچرخونید تا به شکل گل در بیاد.

چند دور رویال آیسینگ رو با ماسوره ی روبانی دور حباب مرکزی بچرخونید تا به شکل گل در بیاد.

روش شکل دادن رویال آیسینگ به شکل گل رز

روش شکل دادن رویال آیسینگ به شکل گل رز

مرنگ های گل

مرنگ های گل