هوا که گرم میشه معمولا تو هر خونه ای بستنی پیدا میشه. خیلی عالی میشه اگه با انواع میوه ها سس خوشمزه و خوشرنگی درست کنیم و روی بستنی ها بریزیم. اینطوری هم رنگ و لعاب بستنی بسیار زیباتر میشه و هم خیلی خوش طعم تر خواهد بود. مسلما بچه ها هم خیلی بیشتر دوست دارن و ازش استقبال میکنن. در این مطلب آموزش تهیه یه سس بسیار آسون و خوشمزه و خوشرنگ رو برای روی بستنی قرار میدم که خیلی هم سریع حاضر میشه و میتونه یه سس عالی برای استفاده روی انواع کیک و شیرینی و بستنی باشه.

مواد لازم برای تهیه سس توت فرنگی

  • توت فرنگی 1 کیلو
  • شکر 1 پیمانه
  • وانیل یک قاشق چایخوری
  • نصف یک لیمو ترش تازه
  • دو قطره رنگ قرمز خوراکی در صورت تمایل

مراحل تهیه سس توت فرنگی

توت فرنگی ها رو خوب تمیز کنید و بشورید. در قابلمه ای بریزید و شکر رو بهش اضافه کنید. همچنین وانیل و آب نصف یک لیمو ترش رو هم بهش اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار بدید تا آب بندازه.

طرز تهیه سس توت فرنگی

طرز تهیه سس توت فرنگی

کمی که آب انداخت میتونید حرارت رو کمی بیشتر کنید تا به قل زدن بیفته. در حین کار هم دائم با قاشق هم بزنید. بعد از حدود 10-15 دقیقه که توت فرنگی ها پخت حرارت رو خاموش کنید و توت فرنگی ها رو کاملا پوره کنید.

مراحل تهیه سس توت فرنگی

مراحل تهیه سس توت فرنگی

در این مطحله اگه دلتون خواست رنگ سس توت فرنگیتون خیلی عالی باشه میتونید یکی دو قطره رنگ خوراکی بهش اضافه کنید.

رنگ خوراکی رو هم یکی دو قطره اگه دوست داشتید در این مرحله اضافه کنید.

رنگ خوراکی رو هم یکی دو قطره اگه دوست داشتید در این مرحله اضافه کنید.

حالا سس پوره شده رو از صافی رد کنید تا پالپ های توت فرنگی ازش جدا بشه. البته اگه دوست داشته باشید میتونید این کار رو نکنید و سس رو با پالپ هاش تهیه کنید.

سس توت فرنگی

سس توت فرنگی

بعد از اینکه سس رو در صافی ریختید با قاشق هم بزنید تا شهدش کاملا جدا بشه. بعد هم کف های روی شهد رو جدا کنید و مجددا روی حرارت بذارید تا حدود 5 دقیقه دیگه بجوشه. در حین جوشیدن هم باز کف های روی شهد رو جدا کنید.

بستنی با سس توت فرنگی

بستنی با سس توت فرنگی

سس توت فرنگی برای روی بستنی

سس توت فرنگی برای روی بستنی

این سس عالی رو میتونید برای روی بستنی و حتی تزیین کیک و کاپ کیک هم استفاده کنید.

4.1/5 - (10 امتیاز)