طرز تهیه خورشت به

به خواص بسیار زیادی داره که قبلا در دونفره در موردش صحبت شده. مخصوصا به پخته و ستفاده از به در غذاهای روزانه بسیار میتونه مفید باشه. درسته که دیگه کم کم فصل به داره تموم میشه، ولی همچنان در...

Avatar
سوسن محمد هاشم آپدیت:

به خواص بسیار زیادی داره که قبلا در دونفره در موردش صحبت شده. مخصوصا به پخته و ستفاده از به در غذاهای روزانه بسیار میتونه مفید باشه. درسته که دیگه کم کم فصل به داره تموم میشه، ولی همچنان در بازار موجوده و میتونید تهیه کنید. در این مطلب طرز تهیه یک خورشت خوشمزه و پر از خواص رو با به قرار میدم که به آسونی میتونید تهیه کنید و یک وعده مغذی و سالم و خوشمزه رو برای خونوادتون فراهم کنید.

خورشت به

خورشت به

مواد لازم برای تهیه خورشت به

  • به سه عدد
  • گوشت ٢۵٠ گرم
  • آلو خورشتی ٨ یا ده عدد
  • پیاز نگینی سرخ شده یک عدد
  • رب گوجه فرنگی دو ق غ خوری
مواد لازم برای تهیه خورشت به

مواد لازم برای تهیه خورشت به

روش تهیه خورشت به

اول یک عدد پیاز را نگینی خرد کرده تفت میدهیم سپس گوشت خورشتی را به پیاز سرخ کرده اضافه کرده و کمی تفت میدهیم و زردچوبه و دو قاشق رب را هم اضافه میکنیم و باز کمی تفت میدیم.

تفت دادن گوشت و رب

تفت دادن گوشت و رب

مواد که حدود 1 دقیقه به مقدار لازم که گوشت پخته بشه، آب اضافه میکنیم و میگذاریم تا خوب گوشت بپزد. به ها رو هم از وسط نصف کرده و به دلخواه برش مدیم. معمولا نباید نازک باشه چون له میشه. بعد اینکه به را شسته و خرد کردیم در روغن تفت میدیم و کمی که هردو طرف به ها طلایی شد (زیاد سرخ نمیکنیم چون زود میسوزه مراقب باشید) به گوشت پخته شده اضافه میکنیم و 5 دقیقه بعدش آلوی شسته شده و خیس کرده را هم به خورشت به اضافه میکنیم.

تفت دادن به

تفت دادن به

فقط نباید زیاد آلو ها له بشن چرا که شکل و قیافه خورشت بد میشه. بعد از پخت آلو در خورشت و جا افتادن کامل اون، خورشت به خوشمزه و مقوی و لذیذ شما آماده است.

طرز تهیه خورشت به

طرز تهیه خورشت به

طرز تهیه خورشت به

طرز تهیه خورشت به

نکته :

این خورشت نباید زیاد له بشه باید به روغن افتاده و در حد کافی مقدار آب داشته باشه خشک هم نباشه مثل خورشت مسما بادمجان. این خورشت مزه ملس و حدودا ترش  داره. اگر آلویی که استفاده کردید شیرین بود، به دلخواه یک عدد آب لیموی تازه در انتهای پخت خورشت اضافه کنید و بعد از جا افتادن نوش جان کنید.

نکته دیگه اینکه در این خورشت بعضی ها از لپه هم استفاده می کنن. به این صورت هم میتونید درست کنید. مقدار لپه در این اندازه خورشت یک استکان سر خالی لپه پاک شده و شسته شده را به هنگام سرخ کردن گوشت و پیاز سرخ شده اضافه میکنید. بعد از اینکه بوی خامی لپه گرفته شد رب و زردچوبه افزوده و آب داخل خورشت بریزید و بگذارید تا گوشت و لپه پخته شود و ادامه کار.