طرز تهیه براونیز نوتلا مرحله به مرحله

اگه عاشق طعم نوتلا و براونیز هستید که نیاز به هیچ توضیحی وجود نداره، باید سریعا دست به کار شده و این براونیز نوتلا خوشمزه رو درست کنید. براونیز کیک نیست و بافت متفاوتی نسبت به کیک داره. این براونیز...

  • آماده سازی: 20 دقیقه
  • پخت: 20 دقیقه
  • کل: 1 ساعت
  • کالری: کالری
  • تعداد سرو: 2 نفر
نسترن کوهی
نسترن کوهی آپدیت:
براونیز نوتلا

اگه عاشق طعم نوتلا و براونیز هستید که نیاز به هیچ توضیحی وجود نداره، باید سریعا دست به کار شده و این براونیز نوتلا خوشمزه رو درست کنید. براونیز کیک نیست و بافت متفاوتی نسبت به کیک داره. این براونیز خوشمزه و هیجان انگیز فقط با دو تا ماده یعنی تخم مرغ و نوتلا درست میشه و درست کردنش هم خیلی آسونه. در ادامه به طور کامل و به صورت مرحله به مرحله آموزش این براونیز خوشمزه رو براتون گذاشتم که امیدوارم از طعمش خوشتون بیاد.

طرز تهیه براونیز نوتلا

طرز تهیه براونیز نوتلا

مواد لازم برای تهیه براونیز نوتلا

  • تخم مرغ 4 عدد
  • نوتلا 1 پیمانه
مواد لازم برای تهیه براونیز نوتلا

مواد لازم برای تهیه براونیز نوتلا

مراحل تهیه براونیز نوتلا

فر رو روی 170 درجه سانتی گراد قرار بدید. یک قالب مربعی به ابعاد حدودا 20 در 20 سانتی متر رو انتخاب کنید. کف قالب رو چرب کنید. بعد داخل اون رو کاغذ روغنی بندازید. کمی کاغذ رو بزرگ تر برش بزنید که از دو طرف قالب آویزون باشه.

آماده کردن قالب و روشن کردن فر

آماده کردن قالب و روشن کردن فر

تخم مرغ ها رو داخل یک کاسه بزرگ بشکنید. اگه دوست داشته باشید میتونید کمی وانیل هم به تخم مرغ ها اضافه کنید.

شکستن تخم مرغ ها در ظرف مناسب

شکستن تخم مرغ ها در ظرف مناسب

اول با دور کند و بعد هم با دور متوسط همزن شروع کنید به همزدن تخم مرغ ها. تخم مرغها رو باید اونقدری هم بزنید که رنگشون کرم رنگ بشه و خودشون هم حالت خامه ای و سبک پیدا کنن. به طور معمول حدودا 8 دقیقه طول میکشه. این مرحله خیلی مهمه اگه تخم مرغ ها به خوبی هم زده نشن، به جای براونیز، املت خواهید داشت!

همزدن تخم مرغ ها

همزدن تخم مرغ ها

یک پیمانه نوتلا رو داخل مایکروفر گرم کنید و یا اون رو روی حرارت غیر مستقیم به روش بن ماری بذارید. حواستون باشه که نوتلا رو نسوزونید فقط باید گرم و روان بشه.

گرم کردن نوتلا

گرم کردن نوتلا

هر چند ثانیه نوتلا رو هم بزنید تا زمانی که یکدست به صورت مایعی روان در بیاد. بعد اون رو از روی حرارت بردارید.

همزدن نوتلا

همزدن نوتلا

در حالی که دارید تخم مرغ ها رو هم میزنید، نوتلا روان و رقیق شده رو بهش اضافه کنید. به محض اینکه نوتلا با تخم مرغ ها مخلوط شد، همزن رو خاموش کنید.

اضافه کردن نوتلا به تخم مرغ ها

اضافه کردن نوتلا به تخم مرغ ها

بعد کمی با قاشق مواد رو هم بزنید تا مواد به خوبی با هم مخلوط بشن. در هم زدن نباید زیاده روی بشه. چون ما نمیخوایم حباب هایی که توی تخم مرغ ها ایجاد شده از بین بره.

مخلوط کردن مواد با هم

مخلوط کردن مواد با هم

حالا مخلوط نوتلا و تخم مرغ رو داخل قالبی که از قبل آماده کردید بریزید.

ریختن مواد در قالب

ریختن مواد در قالب

قالب رو داخل فری که از قبل گرم شده قرار بدید، براونیز به زمانی بین 25 تا 30 دقیقه برای پخته شدن نیاز داره.

پختن براونیز

پختن براونیز

یک خلال دندان رو در مرکز براونیز فرو کنید تا از پخته شدنش مطمئن بشید. بروانیز رو نباید بیش از حد بپزید که خشک بشه. براونیز باید رویه خشک و مرکز نرم و کمی مذاب و در عین حال پخته داشته باشه.

تست پخته شدن براونیز

تست پخته شدن براونیز

ظرف رو از فر خارج کرده و روی توری قرار بدید تا خنک بشه. براونیز توی فر پف میکنه ولی بعد از خارج کردن از فر باز پفش میخوابه.

خنک شدن براونیز

خنک شدن براونیز

براونیز رو وقتی که هنوز گرمه هم میشه خورد. ولی اینجوری برش های صاف و سالم ازش در نمیاد پس اجازه بدید خنک بشه بعد برشش بزنید.

برش زدن براونیز

برش زدن براونیز

این براونیز نوتلاهای خوشمزه رو در ظرف در بسته و در دمای محیط تا یک هفته میشه نگهداری کرد ولی اینقدر خوشمزست که چیزی ازش باقی نمی مونه.

براونیز نوتلا

براونیز نوتلا

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *