طرز تهیه اسلایس خرما و جو

اسلایس ها انواع مختلفی دارند و گزینه ی عالی ای برای میان وعده هستند، خیلی خوبه که به تهیه میان وعده های سالم اهمیت بدید. به خصوص اگه شاغل هستید یا بچه مدرسه ای دارید، بهتون توصیه میکنم بیشتر حواستون...

 • آماده سازی: 20 دقیقه
 • پخت: 40 دقیقه
 • کل: 1 ساعت
 • کالری: کالری
 • تعداد سرو: 2 نفر
نسترن کوهی
نسترن کوهی آپدیت:
طرز تهیه اسلایس خرما و جو

اسلایس ها انواع مختلفی دارند و گزینه ی عالی ای برای میان وعده هستند، خیلی خوبه که به تهیه میان وعده های سالم اهمیت بدید. به خصوص اگه شاغل هستید یا بچه مدرسه ای دارید، بهتون توصیه میکنم بیشتر حواستون به میان وعده هایی که مصرف می کنید باشه. اسلایس خرما و جو یک میان وعده مقوی و سالم هست که خیلی راحت می تونید اون رو تهیه کنید و از خوردنش لذت ببرید. در ادامه با من همراه باشید و تهیه این اسلایس خوشمزه رو یاد بگیرید.

طرز تهیه اسلایس خرما و جو

طرز تهیه اسلایس خرما و جو

مواد لازم برای تهیه اسلایس خرما و جو

مواد لازم برای مواد میانی اسلایس

 • خرما بدون هسته    220 گرم
 • آب                      نصف پیمانه
 • اسانس وانیل         1 قاشق چایی خوری
 • نمک                    یک چهارم قاشق چایی خوری

مواد لازم برای تهیه کراست

 • جو پرک                2 پیمانه
 • شکر قهوه ای        نصف پیمانه
 • کره                     113 گرم

مراحل تهیه اسلایس خرما و جو

برای تهیه این اسلایس باید از خرمای خشک استفاده کنید. به کمک چاقو خرما ها رو برش زده و هسته ی اونها رو ازشون خارج کنید. بعد هم با همون چاقو یا قیچی آشپزخانه اونها رو ریز خرد کنید.

ریز کردن خرما

ریز کردن خرما

خرما، آب، وانیل و نمک رو داخل یک قابلمه کوچیک ریخته و روی حرارت متوسط قرار بدید. مواد رو به خوبی هم بزنید تا خرما ها نرم بشه و مخلوط غلیظ بشه. حدودا 5 دقیقه زمان میبره.

پختن مواد میانی اسلایس

پختن مواد میانی اسلایس

مواد میانی رو بعد از پخته شدن از روی حرارت بردارید و اجازه بدید به مدت حداقل نیم ساعت خنک بشن. بعد برید سراغ تهیه کراست اسلایس.

خنک شدن مواد میانی

خنک شدن مواد میانی

فر رو روشن کرده و حرارت اون رو روی 170 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. یک قالب مربعی به اندازه حدودا 20 سانتی متر انتخاب کرده و کف اون رو کاغذ روغنی پهن کنید. کاغذ روغنی و دیواره های قالب رو هم کمی چرب کنید و اون رو کنار بذارید.

آماده کردن قالب و روشن کردن فر

آماده کردن قالب و روشن کردن فر

شما باید برای تهیه این اسلایس از جو فوری استفاده کنید. اگه به جو فوری دسترسی نداشتید، جو پرک رو داخل سینی فر بریزید، و اونها رو به خوبی داخل سینی پهن کنید. سینی رو داخل فری که از قبل گرم شده، قرار بدید و هر از گاهی اونها رو هم بزنید که نسوزن، بعد از نیم ساعت اونها رو از فر خارج کرده بعد از سرد شدن داخل غذاساز بریزید و کمی اونها رو پودر کنید. یک پیمانه از جو فوری رو داخل غذاساز یا مخلوط کن بریزید و حدودا 3 دقیقه مخلوط کنید تا مثل آرد بشه.

ریختن جو در غذاساز

ریختن جو در غذاساز

در یک کاسه، جو فوری که تبدیل به آرد کردید، یک پیمانه جو فوری و شکر رو با هم مخلوط کنید، بعد کره ای که از قبل بیرون گذاشتید و نرم شده رو بهش اضافه کنید. همه رو با هم مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید. سه چهارم از مواد کراست رو برداشته و کنار بذارید.

مخلوط کردن مواد کراست

مخلوط کردن مواد کراست

باقی مواد کراست رو داخل قالب ریخته و اون رو به کمک ته یک لیوان به خوبی پرس کنید تا صاف و یکدست بشه.

ریختن کراست کف قالب

ریختن کراست کف قالب

مواد میانی اسلایس رو روی کراست بریزید و اون رو با ضخامت یکسان روی کراست پهن کنید.

پهن کردن مواد میانی روی کراست

پهن کردن مواد میانی روی کراست

حالا اون سه چهارم پیمانه از کراست رو که نگه داشته بودید رو روی خرماها بریزید. حواستون باشه که به طور یکسان روی همه سطح قالب اونها رو پخش کنید.

ریختن باقی مانده کراست روی مواد میانی

ریختن باقی مانده کراست روی مواد میانی

قالب رو به مدت 30 تا 35 دقیقه یا تا وقتی که روی اون کاملا قهوه ای و طلایی بشه، داخل فر قرار بدید. بعد از پخت قالب رو از فر خارج کرده و روی توری فلزی قرار بدید تا خنک بشه.

پختن اسلایس خرما و جو

پختن اسلایس خرما و جو

بعد از گذشت یک ساعت که اسلایس کاملا خنک شد، اون رو برش بزنید و نوش جان کنید. این اسلایس ها رو در ظرف در بسته در یخچال تا یک هفته می تونید نگهداری کنید.