فصل آلبالو که باشه، بعیده کسی آلبالو پلو بلد باشه و درست نکنه. این غذای لذیذ و خوش قیافه نه تنها پر از خاصیت هست، بلکه بسیار شیک و مجلسی هم هست و میتونید برای مهمانی های تابستانه درست کنید. البته میتونید آبالو ها رو هسته گرفته و آماده در فریزر نگهداری کنید و برای فصل های غیر تابستان هم این غذای خوشمزه رو تهیه کنید و لذت ببرید. قبلا مطلبی با عنوان طرز تهیه آلبالو پلو در سایت داشتیم. در این مطلب آموزش مرحله به مرحله این پلوی لذیذ رو قرار میدیم.

آلبالو پلو

آلبالو پلو

مواد لازم برای تهیه آلبالو پلو

  • برنج ٦ پيمانه پلوپز
  • آلبالو باهسته يك كيلوو نيم
  • گوشت چرخ كرده ٣٠٠ گرم
  • پياز رنده شده يك عدد متوسط
  • زعفران بميزان لازم
  • شكر ٨٠٠ گرم
  • نمك و فلفل به ميزان لازم

طرز تهیه آلبالو پلو

برنج را پاك كرده و شسته و با مقداري نمك ميخيسانيم. به مدت دو ساعت آلبالو ها را شسته و هسته گيري كنيد. سپس شكر را لابه لاي آلبالو ها پاشيده و بگذاريد به مدت ده تا بيست دقيقه بعد از جوش آمدن بپزد. مراقب باشيد كه سر نرود. سپس بعد از پختن آلبالو را در صافي ريخته و شربت را كنار ميگذاريم.

روش تهیه آلبالو پلو

روش تهیه آلبالو پلو

طرز تهیه آلبالو پلو

طرز تهیه آلبالو پلو

در قابلمه اي مناسب آب ريخته وقتي جوش آمد برنج را درون قابلمه ريخته تا برنج خوب پخته و ري كند و بعد برنج را آبكش ميكنيم.

گوشت چرخ كرده را با يك عدد پياز رنده شده و نمك ورز داده و كوفته ريزه درستمیکنیم و در مقداري روغن تفت میدهیم و كنار ميگذاريم.

مراحل تهیه آلبالو پلو

مراحل تهیه آلبالو پلو

بعد از اينكه برنج را آبكش كرديم مقداري روغن كف ظرف ريخته و برای ته دیگش نان لواش میگذاریم. بعد مقداري برنج و يك لايه آلبالو و مقداري كوفته ريزه را لابه لای برنج ميپاشيم تا برنج و مواد تمام شود.

ته دیگ آلبالو پلو

ته دیگ آلبالو پلو

طرز تهیه آلبالو پلو

طرز تهیه آلبالو پلو

در ضمن مقداري هم لابه لاي برنج زعفران آسياب شده ميپاشيم تا خوشرنگ شود و در آخر به اندازه يك تا دوملاقه از همون شربت آآلبالو روي كل برنج میریزیم. مقداري دو یا سه قاشق غذا خوري روغن هم روی برنج میریزیم و برنج را دم ميگذاريم. فقط بايد زير برنج كم باشد تا ته ديگ آن بخاطر شيرينيش نسوزد.

آلبالو پلو

آلبالو پلو

بعد از دم كشيدن برنج آنرا در ديس كشيده در صورت تمايل مقداري روغن رو آلبالو پلو ريخته و نوش جان كنيد. آلبالو پلو را با مرغ هم تهیه میکنند. تنها نكته مهم اینه که برنج آلبالو پلو نبايد در آبكشي خيلي دون يا اينكه له باشد بايد مغز پخت كمي دون باشد.

آلبالو پلو خوشمزه

آلبالو پلو خوشمزه

 

۳۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر