این روزها تلویزیون ها اغلب روی دیوار نصب میشن و در این مواقع چالش طراحی و دکوراسیون دیوار برای افراد مطرح میشه. با حذف میز تلویزیون دیوار پشت اون باید طوری طراحی و تزیین بشه که فضای خونه رو جذابتر کرده و باعث ایجاد تغییرات خوبی بشه. در این مطلب ایده هایی رو برای دیزاین دیواری که تلوزیون روش نصب میشه مطرح میکنیم.

قفسه بندی در اطراف محل نصب تلویزیون

شما میتونین از دیوار پشت تلویزیون به عنوان محلی برای قرار دادن قفسه هایی با اندازه ها و فرم های مختلف استفاده کنید تا بتونین برای چیدن وسایلتون از قبیل کتابها، مجسمه ها و دکوری ها استفده کنید. یکی از راه های قرار دادن قفسه ها اینه که براشون در بذارین تا با بستن درها فقط تلویزیون دیده بشه و تمرکز روی اون بیشتر بشه.

قفسه های روی دیوار محل مناسبی برای قرارگیری وسایل مختلف

قفسه های روی دیوار محل مناسبی برای قرارگیری وسایل مختلف

برای قفسه بندیها میتونین از چوب به رنگ های قهوه ای تیره و سوخته استفاده کنید و برای اینکه تمرکز روی نمایش تلویزیون کم نشه سعی کنید قفسه ها رو شلوغ نکنید. یادتون نره که این قفسه ها برای دکور هستن نه انباری.

استفاده از چوب و ایجاد احساس آرامش

استفاده از چوب و ایجاد احساس آرامش

اگه دیوارای خونتون سفیده، انتخاب رنگ سفید برای قفسه ها ایده ی خیلی جالبیه و باعث میشه تا فضا بزرگتر و دلبازتر به نظر بیاد. در صورت استفاده از رنگ سفید حتما سعی کنید در انتخاب وسیله ها دقت کنید و از رنگ های شاد و متنوع استفاده کنید.

قفسه بندی های سفید

قفسه بندی های سفید

ایجاد قاب روی دیوار پشت تلویزیون با استفاده از تضاد در مصالح و رنگها

به کمک استفاده از دو یا چند متریال یا به کارگیری رنگ های مختلف در دیوار میتونین قابی رو در اطراف تلویزیون ایجاد کنین که جای دقیق اون رو مشخص میکنه.

تضاد در رنگ ها و بافت دیوار

تضاد در رنگ ها و بافت دیوار

در صورت استفاده از ام دی اف یا چوب میتونین از رنگ های مختلف برای ایجاد قاب استفاده کنید. نصب تلویزیون در قاب مشخص شده باعث میشه تا در مرکز دید و توجه قرار بگیره.

استفاده از یک متریال در رنگ های متفاوت

استفاده از یک متریال در رنگ های متفاوت

قرار دادن تلویزیون در قابی داخل دیوار

در این مدل، تلویزیون داخل دیوار قرار میگیره و برجستگی ای بیرون از دیوار مشخص نیست. این مدل طراحی باعث میشه تا توجه و تمرکز از روی تلویزیون به بقیه ی جزئیات اتاق معطوف بشه. بهتره در چنین مواردی محل قرار گیری تلویزیون رو با مصالحی متضاد کار کرد تا همانند قابی در اطراف یک تابلوی هنری قرار بگیره.

هم سطح بودن تلویزیون و دیوار

هم سطح بودن تلویزیون و دیوار

در صورتی که دیوارهاتون ساده هستن، شما میتونین از دیواری که تلویزیون روی اون نصب میشه به عنوان مرکز توجه و نقطه ی قوت دکوراسیون اتاقتون استفاده کنید و با ایجاد عمق و قراردادن اون به عنوان قاب اطراف تلویزیون و تعبیه ی قفسه در قسمت پایینش تغییری اساسی در فضا ایجاد کنید.

نصب تلویزیون در قابی داخل دیوار

نصب تلویزیون در قابی داخل دیوار

قرارگیری تلویزیون روی دیوار بدون استفاده از تزئینات

در اینگونه موارد نیازی به ایجاد تغییرات در دیوار و به کارگیری متریال های دیگه نیست. با این کار طراح سعی داره که تمرکز اصلی روی تلویزیون باشه و کانون توجه روی دیوار باشه. حذف اشیای اضافی از اطراف تلویزیون باعث میشه تا توجه همه ی افراد فقط روی تصاویر پخش شده باشه.

عدم استفاده از هر گونه تزئینات

عدم استفاده از هر گونه تزئینات

نصب تلویزیون در کنار شومینه

نصب تلویزیون در محلی که شومینه قرار داره باعث میشه تا فضای گرم و دلچسبی برای تماشای برنامه ها داشته باشیم و قرارگیری اونها با هم روی یک دیوار مثل نصب دو قاب هنری در کنار هم است.

دو قاب زیبا روی یک دیوار

دو قاب زیبا روی یک دیوار

بهتره در اینگونه موارد شومینه و تلویزیون دقیقا از لحاظ ارتفاعی در کنار هم قرار بگیرن یا اینکه تلویزیون در قسمت بالای شومینه نصب بشه.

قرارگیری شومینه و تلویزیون در کنار هم

قرارگیری شومینه و تلویزیون در کنار هم

تبدیل دیوار محل نصب تلویزیون به گالری آثار هنری

نصب تلویزیون در بین قابهایی از نقاشی ها و عکسهای زیبا ایده ای بسیار عالی و متفاوته. برای اینکه دیوارتون شلوغ نشه باید اندازه و رنگ قابها رو شبیه هم انتخاب کنید و ترجیحا از رنگ مشکی استفاده کنید تا زیبایی کارتون بیشتر بشه. برای ایجاد تعادل بیشتر بین تلویزیون و قابهای اطرافش میتونین اونها رو در دو طرف تلویزیون نصب کنید. برای قفسه های پایین تلویزیون هم از رنگ مشکی استفاده کنید تا هماهنگی بیشتری داشته باشن.

استفاده از قاب های زیبا در اطراف تلویزیون

استفاده از قاب های زیبا در اطراف تلویزیون

مخفی کردن تلویزیون

اگر تمایلی ندارین که تلویزیونتون دیده بشه میتونین از درهای کشویی برای پوشوندن اون استفاده کنین و هروقت که تمایل داشتین با کنار زدن درها بهش دسترسی پیدا کنید.

مخفی کردن تلویزیون

مخفی کردن تلویزیون