طب سوزنی برای لاغری شکم

از بزرگترین مشکلات جوامع امروزی اضافه وزنه که بسیار همه گیر شده. روشهای زیادی برای از بین بردن چربی های بدن وجود داره و توصیه میشه. اما یک مشکلی که اکثر افراد با آن مواجه اند اینه که اراده ی...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
طب سوزنی برای لاغری شکم

از بزرگترین مشکلات جوامع امروزی اضافه وزنه که بسیار همه گیر شده. روشهای زیادی برای از بین بردن چربی های بدن وجود داره و توصیه میشه. اما یک مشکلی که اکثر افراد با آن مواجه اند اینه که اراده ی کافی برای انجام این کاهش وزن و چربی رو ندارند. راهی جایگزین که میتونه برای این نوع افراد توصیه بشه استفاده از طب سنتی برای آب کردن چربی هاست. در این مطلب قصد داریم در مورد لاغری شکم با طب سوزنی صحبت کنیم.

آشنایی با طب سوزنی

طب سوزنی بیشتر در شرق آسیا و مخصوصا در چین استفاده میشه. به مرور زمان تاثیر شگفت انگیز آن برای همه مشخص شد و در همه جای دنیا مورد استقبال قرار گرفت. در این طب از سوزن های بسیار نازک در نقاط خاصی از بدن که گفته میشه محل عبور انرژی های بدنه مورد استفاده قرار میگیره، تا تسکین دهنده ای برای درد و یا رفع کننده ی مشکلات بدن باشه. از محاسن دیگه ی طب سوزنی برای از بین بردن چربی های شکمه. تاثیر آن به این صورته که فعالیت سیستم گوارش را بیشتر کرده و با تحریک معده و طحال باعث کاهش اشتها و از دست دادن چربی های شکمی میشه. این عمل باید حداقل ده جلسه و سه بار در هفته انجام بشه، ولی باید بدونین استفاده از طب سوزنی روشی طولانیه که تا یک سال هم میتونه طول بکشه.

آشنایی با طب سوزنی

آشنایی با طب سوزنی

در طب سوزنی 6 نقطه در قسمت شکم وجود داره که باعث از بین بردن چربی های شکمی و افزایش سوخت و ساز بدن میشه که به آنها میپردازیم.

نقطه ی چربی سوزی شکم در طب سوزنی

این نقطه در فاصله ی 5/3 سانتی متری (5/1 اینچ) زیر شکم واقع شده که به ویژه در بهبود گردش خون نیز اهمیت داره. علاوه بر چربی سوزی از این قسمت برای درمان درد های فیزیکی، تنظیم جریان قاعدگی و ترشحات واژینال نیز استفاده میشه.

نقطه ی چربی سوزی

نقطه ی چربی سوزی

نقطه ی رفع ورم شکم

از نقاط مهم دیگه ای که در طب سوزنی کاربردیه ، در حدود 5/7 سانتی زیر شکم قرار داره که علاوه بر استفاده برای چربی سوزی در کاهش مشکلات مربوط به زنان، کاهش دردهای مقطعی، ناباروری و کاهش میل جنسی موثر است.

نقطه ی تسکین یبوست

دو نقطه که در 5 سانتیمتری دو طرف ناف و 5 سانتی متر پایینتر در سمت چپ و راست آن نسبت به مرکز وجود داره. این نقاط در طب سوزنی برای از بین بردن آب بیش از حد بدن و نفخ معده برای کاهش حجم اطراف شکم موثره. علاوه بر شکم میتونه روی بیخوابی، دردهای شکمی و حتی یبوست هم تاثیر گذار باشه.

نقطه ی تسکین یبوست

نقطه ی تسکین یبوست

نقطه ی تینشو (Tinashu)

نقطه ای در قسمت شکم به فاصله ی 5 سانتی در دو طرف ناف قرار گرفته که برای کنترل و کاهش بعضی بیماری ها مثل: جریان قاعدگی، تورم عضلانی در رحم،دیابت، نفخ شکم، اختلالات روحی و انواع تورم ها مفید و تاثیر گذار باشه.

نقطه ی تینشو (Tinashu)

نقطه ی تینشو (Tinashu)

نقطه ی آب

این نقطه در قسمت بالای ناف به فاصله ی حدود 5/2 سانتی از آن قرار داره که نقطه ای بسیار مهمه. از فواید آن میشه به سم زدایی از بدن، درمان تورم صورت، درد شکم و همچنین التهابات معده نام برد.

نقطه ی بهبود دهنده ی سوخت و ساز

محل قرار گیری آن در حدود 10 سانتی بالای ناف قرار گرفته که علاوه بر تاثیر روی چربی ها، برای بهبود عملکرد معده، کاهش دردهای شکمی و عارضه های صبحگاهی موثر است.

نقطه ی بهبود دهنده ی سوخت و ساز

نقطه ی بهبود دهنده ی سوخت و ساز