ورزش کردن یکی از مهمترین مواردیه که ضامن سلامت روح و روان دانش آموزان خواهد بود. فعالیت بدنی به دانش آموز کمک میکنه تا با اعتماد بنفس بیشتر استرس و فشارهای روانی را کنترل کنه و درنتیجه با آرامش و ذهنی فعالتر به انجام فعالیت های درسی بپردازد. با توجه به این موارد و اثراتی که ورزش در بهبود یادگیری و قدرت شناختی فرد دارد در ادامه دلایلی را میبینیم که نشان میدهد ورزش برای سلامت روان دانش آموزان لازم و ضروری است.

اثر ورزش بر بهبود توانایی ذهنی دانش آموزان

محققان معتقدند که ورزش های هوازی و پرتحرک به روش های مختلفی منجر به بهبود توانایی های ذهنی و یادگیری دانش آموز خواهد شد. ابتدا ورزش با آزادسازی مغز از درگیری های ذهنی منجر به افزایش تمرکز و هماهنگی خواهد شد و با افزایش انتقال دهنده های عصبی نوعی خودکنترلی و تنظیم رفتار را در دانش آموز ایجاد می کند که در نهایت منجر به افزایش یادگیری و عملکرد بهتر خواهد شد.

ورزش و افزایش توانایی ذهنی

ورزش و افزایش توانایی ذهنی

کاهش اضطراب و افسردگی در دانش آموزان با ورزش

یکی از دلایلی که ورزش کردن را برای سلامت روح و روان دانش آموزان لازم و ضروری میدانند نقش آن در رفع استرس، اضطراب و مبارزه با افسردگی و بیحوصلگی دانش آموزان خواهد بود. ورزش کمک میکنه تا دانش آموز ذهنی سالم و شاداب داشته باشه و انجام تمرینات ورزشی هوازی و قدرتی با رفع خستگی و افکار منفی کمک بزرگی به آرامش بیشتر و کاهش سطح استرس خواهد کرد.

بهبود خلق و خو و سلامت روان

بهبود خلق و خو و سلامت روان

ورزش و پیشگیری از ابتلا به بیماری های اعصاب و روان

فعالیت و تمرینات ورزشی بخصوص در سنین کمتر همانند سنین دانش آموزی یکی از مؤثرترین روش ها برای پیشگیری از بیماری هایی مثل آلزایمر، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی است. دوچرخه سواری، شنا، دویدن، بازی کردن و این قبیل تمرینات در عین اینکه سرگرم کنندست بلکه باعث ایجاد حس خوب و انرژی مثبت می شود و در نتیجه سلامت روان را در پی خواهد داشت.

پیشگیری از بیماری های اعصاب و روان با ورزش

پیشگیری از بیماری های اعصاب و روان با ورزش