چگونه بدون آرایش صورت زیبا باشیم؟

همه ی خانوم ها تمایل ندارن هر روز صبح آرایش کنن و یا ممکنه که زمان کافی برای این کار رو نداشته باشن. ما معمولا در برنامه ی روزمره خودمون، اغلب وقت کمی رو برای آرایش صورت و میکاپ قرار...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
داشتن پوستی زیبا و طبیعی هر روز صبح

همه ی خانوم ها تمایل ندارن هر روز صبح آرایش کنن و یا ممکنه که زمان کافی برای این کار رو نداشته باشن. ما معمولا در برنامه ی روزمره خودمون، اغلب وقت کمی رو برای آرایش صورت و میکاپ قرار میدیم. اما با این حال برای همه ما مهمه که وقتی از در خونه بیرون میریم، مرتب و منظم و زیبا به نظر برسیم. همیشه نیاز نیست که ما آرایش کنیم تا زیبا و موقر باشیم، بدون آرایش هم میشه زیبا بود. یک زن یا دختر میتونه حتی بدون هیچ آرایشی بر روی صورتش، به طور طبیعی زیبا به نظر برسه. نکاتی که در اینجا برای شما بیان می کنیم به طور خاص مخصوص صبح هاست که وقتی برای آرایش کردن وجود نداره. در ادامه برخی از نکات ساده و طبیعی برای استفاده رو با هم میبینیم.

لب های خود را با مسواک ماساژ دهید

در ابتدا با این گام ابتدایی شروع می کنیم. وقتی صبح از خواب بیدار شدین و دندون هاتون رو مسواک زدین، با استفاده از مسواک لب های خودتون رو هم ماساژ بدین. سعی کنین که این کار رو به آرومی انجام بدین تا آسیبی به لبهاتون وارد نشه. این کار باعث میشه که تمام پوست های خشک روی لب هاتون کاملا از بین بره. همیشه حواستون باشه که این کار رو به صورت کاملا نرم و بدون درد انجام بدین.

لب های خودتون رو به آرومی مسواک بزنین

لب های خودتون رو به آرومی مسواک بزنین

با اسکراب پوستی زیبا و شفاف داشته باشید

این مرحله باعث میشه که پوست شما تازه، طبیعی و تمیز به نظر برسه. لایه برداری از پوست باعث حذف سلول‌های مرده پوست از صورت شما میشه. شما میتونین این کار رو با به مالش ملایم روی صورت خودتون انجام بدین. صورت خود را به آرومی اسکراب و ماساژ بدین. همچنین میتونین از ماساژور صورت یا یه برس برای انجام این کار استفاده کنین.

صورتتون رو به آرومی مالش بدین

صورتتون رو به آرومی مالش بدین

پوست خود را روشن کنید

این مرحله یکی از مهمترین کارهاییست که باید انجام بدین. با ضربه زدن روی صورت خودتون به صورت بسیار آروم شروع کنین. شما حتی میتونین گونه های خودتون رو به آرومی بکشین. این کار به افزایش گردش خون کمک میکنه در نتیجه باعث میشه که پوست شما روشن تر و تازه تر به نظر برسه.

ماسک فوری و خانگی برای روشن کردن پوست صورت

یک روش جایگزین برای روشن تر کردن پوست شما وجود داره که در واقع استفاده از یک درمان خانگی سادست.

مواد مورد نیاز: یه قاشق چای خوری آب لیمو، دو قاشق غذاخوری آرد نخود، یه قاشق غذاخوری ماست، یک ذره زرد چوبه

روش استفاده: تمام این مواد رو با هم مخلوط کنین تا یه خمیر به دست بیارین. این خمیر رو پس از اینکه صبح زود از خواب بیدار شدین، و صورت خودتون رو شستین روی صورت خودتون بمالین و اون رو به مدت 10 تا 15 دقیقه روی صورتتون نگه دارین. با استفاده از این روش اسکراب شما میتونین به صورت فوری دارای پوستی شفاف و روشن بشین.

استفاده از مرطوب کننده

چه آرایش کنین یا نه بسیار مهمه که صورت خودتون رو مرطوب نگه دارین. شما میتونین از مرطوب کننده های معمول خودتون استفاده کنین و به آرومی اون رو روی پوستتون بمالین تا به طور کامل روی پوست شما جذب بشه. حتی می‌تونید از یک مرهم لب معمولی برای مرطوب کردن لب های خودتون استفاده کنین.

ابروهای خود را مرتب کنید

اگه شما از هیچ آرایشی هم استفاده نکنین، این مرحله بسیار مهمه. فقط مطمئن بشین که قبل از بیرون رفتن از خونه، ابروهای خودتون رو تمیز و مرتب کنین. پس از تمیز کردن، ابروها رو به سمت بالا بکشین تا بهتر و زیباتر به نظر برسه.

ابروها خودتون رو مرتب کنین

ابروها خودتون رو مرتب کنین

مژه های خود را مرتب کنید

از اون جایی که اینها نکات آرایشی برای داشتن زیبایی به صورت طبیعی هستن، نمیتونیم به شما پیشنهاد استفاده از ریمل برای مژه ها رو بدیم. استفاده از فرکننده مژه در این موقعیت کار مناسبیست. مژه‌های خودتون ر با فرکننده مژه فر کنین تا شاهد تفاوت بسیار زیادی باشین. برای کسب نتایج بهتر، این کار رو دو بار تکرار کنین.

استفاده از فرکننده مژه ها

استفاده از فرکننده مژه ها