در دوران مدرسه من جزء اون دسته از بچه ها بودم که بی قرار اول مهر بودن. همیشه از چند روز قبل و از زمانی که خانواده ام لوازم التحریر سال جدید رو برام میخریدن و لباس و کتاب هام آماده میشد روزی چند بار بهشون نگاه میکردم و برای شروع مدرسه روز شماری میکردم. اون موقع ها رسم بود کتاب رو با نایلون جلد میگرفتیم و از داخلش چسب میزدیم یا منگنه میکردیم. دیگه از دوران دبیرستان این جلد های آماده باب شده بود که البته من چون عاشق جلد کردن کتاب بودم نیازی به اون جلد های آماده پیدا نمیکردم. امروز با شروع مهر ماه به یاد اون روز ها بد ندیدم کمی باهم در این باره صحبت کنیم.

شادی شروع مدرسه

شادی شروع مدرسه

این رو میدونم که بخش زیادی از مخاطبین سایت دانش آموزان عزیز هستن و بخش خیلی زیادی از مخاطبین مون هم مادر ها هستن. اول اینکه به همه شروع سال تحصیلی جدید رو تبریک میگم و برای همه تون آرزوی سلامت و موفقیت هرچه بیشتر دارم.

خواهشم اینه که بیاین کمی باهم مهربون تر باشیم و بیشتر محبت کنیم. مادر و فرزندی رو به رفاقت تبدیل کنیم. این خیلی میتونه به هردو طرف کمک کنه که روزهای بهتری رو بگذرونیم. بچه ها کمی بیشتر احترام بذارن و ما والدین هم کمی بیشتر توجه و محبت کنیم.

در مورد مدرسه رفتن موارد زیادی قابل بحث هست. مواردی مثل خلا های عاطفی بچه ها یا دوستیابی و همچنین تحصیل علم و سطح یادگیری افراد… امروز چون مساله صبحانه در امر یادگیری و حس و حال دانش آموز نقش خیلی مهمی داره یه کوچولو هم در مورد صبحانه و تغذیه صحبت کنیم. انشاالله اگه فرصتی بود شاید در مورد مسائل دیگه مدرسه هم صحبت خواهیم کرد.

صبحانه خوب و مغذی

همه ما والدین واقف به اهمیت صبحانه خوردن هستیم. ابنکه چه تاثیراتی روی مغز داره و یا صبحانه نخوردن چه ضرر هایی میتونه به همراه داشته باشه. شاید بهتره سعی کنیم صبحانه جذاب تری برای فرزندانمون فراهم کنیم. واقعیت اینه که خیلی هاش هم هزینه ی زیادی نداره و تنها حوصله ی بیشتری میخواد. اصلا بیاید با خودمون قرار بذاریم از این به بعد میز صبحانه رو مثل افطار های ماه رمضون بچینیم. یه نوشیدنی گرم به همراه چند پر میوه مثل انگور یا خیار و گوجه یا هندوانه. یه شیرینی سالم مثل عسل یا خرما یا توت و انجیر. یک خوراک گرم و سبک مثل فرنی یا عدسی یا حلیم… مهم اینه حواسمون باشه فرزندمون صبحانه چی میخوره. این که به صبحانه خونواده و مخصوصا فرزندانمون توجه کنیم هم بعد از مدتی میل به صبحانه پیدا میکنن و سلامت جسمیشون رو تضمین کردیم و هم از نظر روحی نیاز به این توجه دارند.

صبحانه ی کامل بخوریم

صبحانه ی کامل بخوریم

البته که همه میدونیم منظور از این گفته ها به هیچ وجه پرخوری نیست و پرخوری در صبحانه خودش مانع فعالیت های طول روز میشه. مثلا یک پیاله ی کوچک عدسی به همراه ۲ تا خرما میتونه انرژی چند ساعت رو تامین کنه.

در مورد تغذیه ای هم که بچه ها در زنگ های تفریحشون مصرف میکنن واقعا باید حساس بود. میدونم که خیلی ها کارمندن و ممکنه فرصت نکنن ولی واقعا هیچ چیزی بهتر از یه لقمه خونگی و یا یک میوه برای تغذیه نیست. بیاید کمک کنیم بچه هامون به چیپس و پفک و کیک و آبمیوه های شرکتی عادت نکنن.

تغذیه سالم

تغذیه سالم

به این مطلب امتیاز بده