شیرینی مربایی انگشتی آسون و شیک و خوشمزه

در مطلب قبلی آشپزی آموزش شیرینی مربایی رو قرار دادم و گفتم که انشاالله قبل نوروز یک مدل دیگه که آسونتر ولی عالی و شیک هست رو توضیح میدم. این شد که ساعت 6 صبح دارم براتون مطلب مینویسم. این...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:

در مطلب قبلی آشپزی آموزش شیرینی مربایی رو قرار دادم و گفتم که انشاالله قبل نوروز یک مدل دیگه که آسونتر ولی عالی و شیک هست رو توضیح میدم. این شد که ساعت 6 صبح دارم براتون مطلب مینویسم. این شیرینی به خاطر جمع و جوری و همچنین زیبا بودنش خیلی مناسب عیده و پیشنهاد میمکنم امتحانش کنید. خیلی هم سریع آماده میشه و یک روزه میتونید مقدار قابل توجهی از اون رو تهیه کنید و برای مهمونی های این روزهاتون استفاده کنید.

طرز تهیه شیرینی مربایی

طرز تهیه شیرینی مربایی

دوستای گلم من برای این شیرینی یک دستور جدید میذارم. ولی شما میتونید از هر خمیر شیرینی که بلدید و میدونید بعد از پخت هم شکلش رو نگه میداره استفاده کنید. مثل شیرینی کره ای. یعنی خمیر هایی که سفیده تخم مرغ زیاد و بکینگ پودر نداشته باشن. پس مجبور نیستید دقیقا این دستور رو استفاده کنید.

دوستای گلم خمیر هایی که برای این شیرینی استفاده میشه معمولا دستورهایی هست که بعد از پخت بیسکوییتی و خشک هستن. پس اگر دوست دارید شیرینی نرمی داشته باشید بهتره به نکته زیر توجه کنید:

اول اینکه میتونید برعکس چیزی که بالا گفتم از خمیر هایی مثل خمیر شیرینی مربایی که دفعه پیش آموزش دادم استفاده کنید. فقط باید بعد از پخت انگشتیش کنید. چون اون خمیر فرم قبل از پختش رو نگه نمیداره ولی اگر زود از فر خارج کنید نرم خواهد بود و خشک و بیسکوییتی نیست.

مواد لازم برای تهیه شیرینی مربایی انگشتی

  • کره 1 پیمانه (230 گرم)
  • شکر دانه ریز 2/3 پیمانه
  • وانیل 1 ق چ
  • عصاره بادام 1 ق چ (در صورت تمایل)
  • آرد سفید 2 و 1/3 پیمانه
  • مارمالاد دلخواه (تمشک)

مواد لعاب روی شیرینی (در صورت تمایل)

  • یک پیمانه شکر (120)
  • 4 ق غ شیر یا خامه (50 گرم)
شیرینی مربایی خوشمزه و آسون

شیرینی مربایی خوشمزه و آسون

طرز تهیه شیرینی مربایی انگشتی

این خمیر خیلی ساده و آسونه. قبل از هرچیز باید کره نرم شده باشه. بعد با همزن حدود یک دقیقه کره رو بزنید تا یکدست بشه. بعد شکر رو اضافه کنید و سه چهار دقیقه دیگه بزنید تا شکر و کره کاملا مخلوط و پفی بشن. حالا وانیل و عصاره بادام رو اضافه میکنیم و باز یک دقیقه ای میزنیم. بعد همزن رو خاموش کنید و آرد رو که از قبل الک کردید کم کم اضافه کنید و با قاشق مخلوط کنید. سعی کنید خمیر رو با دست ورز ندید. بعد از اینکه خمیرتون آماده شد در سلیفون یا پلاستیکی بذارید توی یخچال تا یکی دو ساعت استراحت کنه.

شیرینی مربایی انگشتی

شیرینی مربایی انگشتی

بعد هم بیاریدش بیرون و گلولش کنید و وسطش رو با انگشتتون گود کنید و بذارید توی فر در دمای 170 درجه تا آروم آرو بپزه. پختش هم یک ربع طول میکشه.

آموزش تهیه شیرینی مربایی انگشتی

آموزش تهیه شیرینی مربایی انگشتی

بعد که شیرینی روو بیرون آوردید بذارید خنک شه. بعد هم مارمالادتون رو با یک قاشق مرابا خوری بریزید روی شیرینی هاتون.

شیرینی مربایی انگشتی عالی

شیرینی مربایی انگشتی عالی

برای لعاب هم مخلوطی که گفتم رو دو سه دقیقه بذارید روی حرارت و هم بزنید. وقتی که شکر حل شد بذارید کنار تا خنک شه. بعد هم برای روی شیرینی ها استفاده کنید.

شیرینی مربایی

شیرینی مربایی

3.5
02