خیلی وقت ها وقتی رو بروی آینه می ایستیم و به صورتمون دقت میکنیم، حس میکنیم که روشنی و شفافیت همیشه رو نداره و در اصطلاح مرده به نظر میرسه. در خیلی از مطالب قبلی که در مورد مراقبت از پوست قرار دادیم در مورد علت های مختلف کدر شدن پوست صحبت کردیم و راهکار هایی رو مثل ماسک های میوه و رژیم غذایی صحیح با مصرف انواع میوه و سبزیجات و همچنین روش صحیح مراقبت و نگهداری از پوست بیان کردیم. در این مطلب به “آب” که یک عامل مهم دیگه برای مراقبت از پوست هست میپردازیم که اگه بهش توجه بشه خیلی از مشکلات کدری و مردگی پوست برطرف میشه.

آب درمانی و مزایای آن برای پوستی روشن

قسمت اعظمی از بدن ما از آب تشکیل شده. به صورت خیلی معمولش توصیه شده که هر شخص حداقل روزی هشت لیوان آب بنوشه تا آب مورد نیاز بدنش تامین بشه و تنی سالم داشته باشه ولی در روش های سالم نگه داشتن بدن توسط نوشیدن آب توصیه میشه که افراد روزانه 10-15 لیوان آب بنوشند. البته روش های افراطی هم در دین ما توصیه نمیشه و قطعا برای بدن هم سودمند نیست. به طور کلی مصرف میزان قابل توجهی آب در طول روز به سالم ماندن بدن و دفع سموم و همچنین پیشگیری از بسیاری از بیماری ها موثره. پوست هم از فایده های مصرف زیاد آب بی نصیب نیستو با مصرف حدود 10 لیوان آب در روز بعد از مدت کوتاهی میتویند تغییرات رو روی پوستتون کاملا احساس کنید.

شگفتی های آب

شگفتی های آب

مزایای مصرف آب برای سلامتی و پوست

نوشیدن این مقدار آب در روز و به صورت مداوم در هفته و ماه پوست شما رو شفاف و روشن میکنه و باعث جوان تر ماندن پوستتون میشه. مصرف آب میتونه به عنوان یک داروی طبیعی در بدن عمل کنه که خیلی از مشکلات پوستی رو برطرف میکنه.

جریان خون بهتر و پوستی شفاف و روشن

مصرف مقدار مناسب آب در روز باعث دفع سموم بدن از طریق ادرار و مدفوع میشه. اگر مصرف آب کافی باشه کلیه ها موثر تر کار میکنن و همچنین از اختلالات معده جلوگیری میشه و روده بهتر کار میکنه. در نتیجه دفع بهتر سموم و ناخالصی ها از بدن، خون تازه تری تشکیل میشه و در بدن جریان پیدا میکنه که باعث شفاف تر شدن و روشن تر شدن پوست میشه.

نوشیدن مقدار کافی آب در روز باعث پاکسازی روده بزرگ و در نتیجه جذب بهتر مواد غذایی میشه.

پوستی روشن و شفاف با نوشیدن آب

پوستی روشن و شفاف با نوشیدن آب

مزایای آب برای تعریق و دفع سموم بدن و پوست شفاف تر

اگر صبح قبل از خوردن صبحانه آب میل کنید باعث افزایش تولید سلول های خونی و عضلات جدید در بدن میشه. همچنین نوشیدن آب به تعادل سیستم لنفاوی بدنتون کمک میکنه. وقتی که آب کافی به سیستم لنفاوی بدن شما برسه با عفونت ها بهتر مبارزه میکنند. همچنین باعث تعریق بیشتر بدن میشه که دفع بیشتر سلول های مرده و سموم رو به همراه داره و بوی بد عرق رو هم کاهش میده. همین تعریق هم باعث شفاف تر شدن پوستتون میشه.

3.8/5 - (33 امتیاز)