آموزش ساخت شمع قلب چند لایه

شمع ها این روز ها انقدر تنوعشون زیاد شده که واقعا در انتخاب طرح مناسب به تردید میفتیم. اینکه چه شمعی مناسب تزیین فضای مورد نظر ماست، خودش بحثی طولانیه. در این مطلب یک شمع خیلی زیبای قلبی شکل و...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
ساخت شمع قلب

شمع ها این روز ها انقدر تنوعشون زیاد شده که واقعا در انتخاب طرح مناسب به تردید میفتیم. اینکه چه شمعی مناسب تزیین فضای مورد نظر ماست، خودش بحثی طولانیه. در این مطلب یک شمع خیلی زیبای قلبی شکل و چند لایه رو آموزش میدم که برای فضاهای رمانتیک و یک چینش عاشقانه و یا بعضا دخترونه مناسبه و میتونه خیلی فضای اتاق و یا میز غذاخوریتون رو زیبا کنه. و یا حتی میتونه یک هدیه زیبا برای یک خانوم باشه.

شمع قلب چند لایه

شمع قلب چند لایه

لوازم مورد نیاز برای ساخت شمع قلب چند لایه

  • به پارافین مات احتیاج داریم. به مقدار لازم (بسته به ضخامت لایه ها و ارتفاع شمع)
  • یک سینی استیل صاف احتیاج داریم که لبه هاش حداقل یک سانت بالا باشه.
  • قالبهای شیرینی قلب در اندازه های متفاوت برای قالب زدن شمع.
  • فیتیله رو هم به اندازه ارتفاع شمع و یکی دو سانت بیشتر احتیاج داریم.
  • رنگ پودری دلخواه مخصوص شمع (ترجیحا قرمز)
  • کاغذ روغنی
ساخت شمع قلب

ساخت شمع قلب

آموزش ساخت شمع قلب

برای ساخت این شمع، مثل شمع های دیگه ابتدا فیتیله رو آماده میکنیم. به این صورت که فیتیله رو در مقداری پارافین ذوب شده فرو میبریم و بعد از خارج کردن، روی یک سطح صاف کاملا کشیده و صاف قرارش میدیم تا خشک شه. اینطوری شل و وا رفته نخواهد بود و استفاده ازش راحتتره.

پارافین رو روی حرارت غیر مستقیم که بار ها توضیح دادیم قرار میدیم تا کاملا ذوب شه. رنگ پودری رو هم خیلی کم اضافه میکنیم. به محض ذوب شدن از روی حرارت بر میداریم، اگه پارافین بیش از حد حرارت ببینه خراب میشه. روی سینی کاغذ روغنی میکشیم که مطمئن باشیم پارافین به کف سینی نمیچسبه و به راحتی جدا میشه. بعد از اینکه کمی از داغیش افتاد، پارافین رو در سینی میریزیم. بهتره که ضخامتش حدود نیم سانت تا 7 میل باشه. کمتر از نیم سانت ممکنه شکننده باشه و کارتون سخت شه.

مراحل ساخت شمع قلب

مراحل ساخت شمع قلب

منتظر میمونیم تا حدود سه چهار دقیقه که پارافین کمی سفت بشه. اونقدری که جای انگشتتون با یه لمس کوچیک روش بمونه. حالا پارافین رو با قالب های شیرینی قالب بزنید. برای جای فیتیله، وسط قلبها رو هم مثل شکل با سوزن سوراخ کنید. حالا پارافین های اضافی کنار شمعها رو به راحتی جدا کنید و منتظر بمونید تا کاملا قلب ها خشک بشن.

آموزش ساخت شمع چند لایه

آموزش ساخت شمع چند لایه

بعد از اینکه خشک شدن فیتیله رو از داخل سوراخها رد میکنیم و انتهاش رو ثابت میکنیم. چینش قلبها با اندازه های مختلفش با خودتونه. میتونید کاملا ردیف و منظم بچینید. میتونه هم مثل شکل نامنظم چیده بشه. شمع قلب چند لایه ای شما به همین سادگی آماده اس.

شمع قلبی شکل زیبا

شمع قلبی شکل زیبا

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف