دلایلی که نشون می ده شما برای کار اداری مناسب نیستید

همه ی ما در طول زندگی لحظاتی رو تجربه می کنیم که باعث می شه تصمیمات سختی بگیرم، فداکاری کنیم و یا مجبور به سازش بشیم. بعضی از این تصمیمات و انتخاب ها در تمام طول زندگی همراه مون هستند....

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
آیا برای کارهای اداری مناسب هستید؟

همه ی ما در طول زندگی لحظاتی رو تجربه می کنیم که باعث می شه تصمیمات سختی بگیرم، فداکاری کنیم و یا مجبور به سازش بشیم. بعضی از این تصمیمات و انتخاب ها در تمام طول زندگی همراه مون هستند. این انتخاب های ما هستند که تعیین می کنند به چه شخصی تبدیل بشیم. لازم به ذکره که بعضی از این تصمیمات بزرگ زندگی، قدرتی دارند که یا ما رو به موفقیت می رسونند یا به کل نابود می کنند. یکی از مهمترین تصمیماتی که باید در طول زندگی بگیریم اینه که: “چه کاری می خوام انجام بدیم؟”

اکثر جوون ها می خواند سخت کار کنند، کسب و کار خودشون رو راه اندازی کنند و به موفقیت برسند. اما می دونیم که تمام افراد نمی تونند به عنوان یک کارآفرین موفق باشند و همه هم برای کارهای کارمندی متولد نشدند. حالا چطور باید تشخیص داد که برای کارآفرینی متولد شدید نه کارهای کارمندی؟

در اینجا مواردی وجود داره که نشون میده شما برای کارمند بودن مناسب نیستید.

از سحرخیزی بیزارید

همیشه، صبح زود بیدار شدن براتون معضله و نمی تونید خودتون رو باهاش وفق بدید. اکثر اوقات هم بخاطر زیاد خوابیدن جزو دسته “تنبل ها” طبقه بندی می شید. با این حال جغد شب بودن و شب زنده داری کردن هم گاهی اوقات موهبته. براساس تحقیقات انجام شده، افرادی که شب رو بیدار می مونند، بهتر از افراد سحرخیز خودشون رو با دنیای مدرن مطابقت میدند. اگه شما هم جزو افراد شب زنده دار هستید و زود بیدار شدن براتون سخت هست، کارمند بودن مناسبتون نیست. پس بهتره به فکر کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار خودتون باشید، چون که شما هوش لازم برای انجام اون رو دارید.

از سحرخیزی بیزارید

از سحرخیزی بیزارید

کنترل شدن توسط دیگران رو دوست ندارید پس کار اداری رو فراموش کنید

در دنیای شرکت های بزرگ، غیر ممکنه که بخواید مثل رییس رفتار کنید. مدیرانی خواهید داشت که روی شما نظارت می کنند. اون ها برنامه ریزی های خودشون رو دارند و از شما می خواند که مطابق با اون پیش برید. اگه که حس می کنید اقتداری از خودتون ندارید و نمی تونید کارهایی که دوست دارید و می خواید رو انجام بدید، بهتره این گونه شغل ها رو فراموش کنید.

در شرکت های بزرگ مدیران همیشه روی شما نظارت می کنند

در شرکت های بزرگ مدیران همیشه روی شما نظارت می کنند

اگه نمی تونید کار گروهی انجام بدید برای کار اداری هم مناسب نیستید

” کار گروهی؟ خودم به تنهایی بهتر می تونم انجامش بدم.” اگه شما همچین تفکری دارید، فکر نکنم بتونید کارمند خوبی بشید. اکثر شرکت ها کارکنان شون رو به تیم های کاری تقسیم می کنند، زیرا اون ها معتقدند که انجام کارها بصورت تیمی بازدهی بیشتری نسبت به انجام اون ها بصورت فردیه داره. اگه شما تحمل دیدن اینکه افراد کارها بصورت ناقص انجام می دند رو ندارید و یا نمی تونید با همکارانتون کنار بیاید و همچنین تحمل نمی کنید که بهتون دستور داده بشه، خودتون رو با شغل کارمندی عذاب ندید، شما برای اینکه یک رهبر باشید متولد شدید و نه یک زیردست.

انجام کارها بصورت تیمی بازدهی بیشتری داره

انجام کارها بصورت تیمی بازدهی بیشتری داره

تحمل 8 ساعت نشتن در یک محل رو ندارید

“من نمی تونم زندگی کاری خودم رو با 8 ساعت نشستن توی یک اتاق سپری کنم.” اگه شما هم همچین احساسی رو دارید، این نوع کار برای شما مناسب نیست. هرچند این واقعیت که ما برای پیشرفت شرکت ها و حتی کشور به این نوع شغل ها نیاز داریم، غیر قابل انکاره، اما باز هم میشه گفت جهان بطور مطلق به اون وابسته نیست. هزاران راه برای ساختن زندگی که دوستش دارید، وجود داره. مثلا اگه شما سفر کردن رو دوست دارید، می تونید یک وبلاگ نویس در رابطه با سفر بشید و یا اینکه عکس هایی که از مکان های عجیب و غریب و زیبا گرفتید رو به فروش برسونید.

تحمل 8 ساعت نشتن در یک محل رو ندارید

تحمل 8 ساعت نشتن در یک محل رو ندارید

دیر رسیدن یکی از عادت های شماست

اگه همیشه دیر به سرکار می رسید، مطمئنا زمان های سختی در محیط شرکت خواهید داشت، چرا که در اون جا همه چیز روی برنامه ست و آن تایم بودن خیلی مهمه. دیر رسیدن اصلا هوشمندانه نیست و نشون دهنده ی اینه که زمان براتون ارزش نداره. متاسفانه ما در زمانی زندگی می کنیم که زمان حکم طلا رو داره. دیگه در زمان پدربزرگ ها و مادربزرگ هامون نیستیم که صبر و شکیبایی کلید موفقیت بود، در این دوره سرعت کلید جدید موفقیته.

دیر رسیدن یکی از عادت های شماست

دیر رسیدن یکی از عادت های شماست

نکته: چنانچه فکر می کنید کارمند بودن مناسب شما نیست، اما مجبور به ادامه این کار هستید، برای اینکه به عنوان یک فرد حرفه ایی در کارتون موفق بشید، باید این عادت ها رو تغییر بدید.