خودباوری و زندگی شادمان

خودباوری و زندگی شادمان

زندگی آن قدر طولانی نیست که وقت برای غم و غصه باشد. زمان آن آمده که از زندگی لذت ببرید و آرامش و هیجان دلخواه تان را در زندگی تان داشته باشید. کافی است نکاتی کلیدی را در زندگی بدانید و از تجربیات پیشینیان بجا و به موقع استفاده کنید. در کنار شناخت خودتان، و گاه با کمترین امکانات موجود می توانید بیاموزید چگونه به بهترین نحو زندگی کنید و زندگی را بکام خودتان و اطرافیان تان کنید.

بدن خود را دوست بدارید

بدن خود را دوست بدارید

بدن خود را دوست بدارید

تنها چیزی که هر فرد محتاج آن است، این است که خود را چنان که هست بپذیرد.

جانگ لی یانگ هو آنگ، نویسنده

یکی از اصلی ترین نکات برای داشتن یک زندگی هر چه ساده تر همانا پذیرفتن خویش است. باید خود را چنان که هستید بپذیرید: با این عمل ساده یعنی عشق ورزیدن به خویش بسیاری از استرس ها و اضطراب هایتان کاهش می یابد. بطور مثال، امروزه لاغر بودن شایع و فراگیر شده است و فشار اجتماعی در این مورد استرس زاست، اما با دوست داشتن بدن خود به همان صورتی که هستید از این فشار می کاهید.

قبل از همه نباید خود را دست کم بگیرید یا چهره و بدن خود را با ستارگان سینما مقایسه کنید، چون با این کار خود را شکنجه می کنید. بیش از همه بر احساس جسم خود تمرکز کنید تا شکل و هیبت آن. فعال بودن، راه رفتن، دویدن، ورزش کردن اعمالی ضروری هستند. از نکات مثبت زندگی و جسمتان فهرستی بنویسید. آیا بذله گو هستید؟ مهربان هستید؟ والدین یا زوج تان عاشق شما هستند؟ در آینه بنگرید و کسی را که به شما می نگرد عاشقانه دوست بدارید. زندگی را باید به تمامی زیست.

تصمیم بگیرید که چگونه زندگی کنید

چگونه زندگی کردنت را خودت انتخاب کن

چگونه زندگی کردنت را خودت انتخاب کن

ما چگونه مردن را خود انتخاب نمی کنیم، اما چگونه زیستن را می توانیم انتخاب کنیم.

جوان بائز

باید هر سال حداقل یکبار از خود بپرسیم که آیا زندگی کردن مان دلخواه مان هست یا نه. آیا در انتخاب شریک زندگی مان، دوستان مان، محل کار و زندگی مان تصمیم هایی آگاهانه و روشن گرفته ایم یا نه؟ چه جایی از این دنیا را خانه می نامیم؟ کدام راه معنوی را در زندگی برگزیده ایم؟

از خود بپرسید اگر می توانستید کارهای مورد علاقه تان را انجام بدهید چه می کردید. اگر تا کنون از خود چنین چیزی نپرسیده اید، زندگی ایده آل خود را روی یک ورق کاغذ شرح دهید. یک روز ایده آل، محل زندگی ایده آل، همسر ایده آل و کار ایده آل خود را بنویسید. حال در جهت رسیدن به ایده آل های خود گام بردارید.

یادتان باشد! زندگی واقعی با زندگی ایده آل تفاوت دارد، اما چون یکبار به دنیا آمده اید و یکبار هم از دنیا خواهید رفت آنچه که دوست دارید و علاقه ی شماست تجربه کنید و شادمان زیستن را یاد بگیرید. مطمئنا زندگی ایده آل در رویاها باقی می ماند، اما رسیدن به بخشی از آن ایده آل ها با تلاش شما، انرژی بخش و شادی آفرین است.

تغییر را پذیرا باشید

با تغییر کنار بیایید

با تغییر کنار بیایید

برای من نیاز به تغییر هموار کننده ی راهی ست که به کانون ذهنم منتهی می شود.

مایا آنجلو

هر نوع تغییر و دگرگونی در زندگی ممکن است هم هیجان انگیز باشد و هم وحشت زا. وقتی جالب و هیجان انگیز است آن را دنبال می کنیم و وقتی وحشت زاست آن را به تعویق می اندازیم. اگر باید سیگار را ترک کنید، یا وزن خود را کاهش دهید یا ارتباطی را قطع کنید، بگذارید واقعیت آن آن برای شما جا بیفتد. بگذارید هر احساسی که در هر تغییری ظاهر می شود خواه وحشت، خواه خشم یا هر چیز دیگر در ذهن شما کاملا خودش را نشان دهد. در ذهن خود درهای گذشته را پشت سرتان ببندید. اکنون شما رو به سوی آینده دارید و یک گام در زمان برداشته اید و می توانید آنچه را می خواهید تغییر بدهید.

اگر بنیادی تر از این خواستید روی خودتان بر روی این موضوع کار کنید، از کتاب ” 365راه شاد زیستن”  یا کتاب های دیگر کمک بگیرید.

شاد و خورسند باشید

 

 

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • rozalin:

  عالی بود خاتون جون :heart:

  • خاتون:

   مرسی پریسا جان :heart:

 • niko:

  خیلی خوب وآموزنده بود

  • خاتون:

   :heart:

 • دلنیا:

  ممنون از مطالبتون استفاده کردم :heart:

  • خاتون:

   خواهش میکنم دلنیا جان :heart:

 • mohadesesadat:

  ممنون

  • خاتون:

   خواهش میکنم

 • ونوس:

  :mail:

 • ونوس:

  مرسی.عالی بود

  • خاتون:

   ممنون ونوس جان :heart:

 • susan:

  سلام.
  خیلی خوب بود. اگر می‌شود از این هم وسیع‌تر بگویید سپاسگزارم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر