سنگ مرمر از جمله مصالح پرکاربرد در نما و دکوراسیون داخلی محسوب میشه و از دیرباز طرفدارای زیادی داشته. این روزها استفاده از این سنگ رواج پیدا کرده و در پیشخوانها و دیواره های آشپزخانه ها معمولا به چشم میخوره. برای استفاده در دکوراسیون داخلی، سنگ مرمر متریالی گران قیمت به حساب میاد و نگهداری از اون هم نیاز به سلیقه و دقت داره زیرا به راحتی خراش برمیداره و لک میشه. در ادامه ایده هایی از کاربرد این سنگ محبوب رو براتون قرار میدم.

کاربرد سنگ مرمر در دیواره ها، پیشخوان و جزیره ی آشپزخانه

سنگ مرمر در کنار زیبایی بی اندازه ای که داره بسیار انعطاف پذیره و در قسمت های مختلف آشپزخونه نظیر دیوارهای پشت کابینت ها، پیشخوان و جزیره مورد استفاده قرار میگیره و جلوه ی خاصی به آشپزخونه میده. رنگ سفید و خاکستری در کنار هم ترکیب بی نظیری رو به وجود میارن. بکارگیری سنگ مرمر سفید با رگه های خاکستری و استفاده از کابینت های خاکستری رنگ در کنار آویزهای شیشه ای و بلورین زیبایی و روشنایی دوچندان به آشپزخونه ی زیر داده.

آشپزخانه ای مدرن با سنگ مرمر

آشپزخانه ای مدرن با سنگ مرمر

کابینت آبی تیره در کنار سنگ مرمری دارای بلورهای تیره ی برجسته و کفپوش از جنس چوب جلوه ای خاص و چشم نواز به این آشپزخونه داده.

سنگ مرمر سفید و کابینت آبی تیره

سنگ مرمر سفید و کابینت آبی تیره

طرح، خطوط و رگه های موجود در سنگ مرمر سیاه بیشتر از سفید قابل مشاهده هستن و خودنمایی میکنن. بهتره که در استفاده از این سنگ سیاه زیاده روی نکنید و از ترکیب رنگ های روشن در کنار اون کمک بگیرین.

سنگ مرمر مشکی در دیزاین اشپزخانه

سنگ مرمر مشکی در دیزاین اشپزخانه

میزهای غذاخوری مدرن و مرمرین

تمام آشپزخونه ها دارای جزیره نیستن تا بشه با سنگ مرمر دیزاینشون کرد، در نتیجه میتوان با ایجاد صفحه ای سنگی روی میز غذاخوری میزی مرمرین و خاص داشت.

میز سنگی

میز سنگی

حتی افرادی که آشپزخونه های کوچیک دارن میتونن میزهایی با اسکلت فلزی تهیه کنند که با ابعاد آشپزخانه هماهنگی داشته باشه و برای زیباتر شدن از سنگ مرمر برای صفحه ی روی میز استفاده کنند.

ترکیب فلز و سنگ مرمر در میز غذاخوری

ترکیب فلز و سنگ مرمر در میز غذاخوری

کاربرد وسایل و ظروفی از جنس مرمر

اگه استفاده از سنگ مرمر در دیوارها و صفحات کانتر رو دائمی میدونین و در انتخابش شک دارین و همزمان دوستدار استفاده از این متریال زیبا هستین بهتره از وسایلی با جنس سنگ مرمر بهره ببرین. به نظرم این کاربرد سنگ مرمر در دکوراسیون آشپزخونه هیجان انگیزتر از بقیه ی موارده. هاون های سنگی، تخته برش، وردنه و ظروفی از جنس مرمر جلوه ای ویژه به آشپزخونتون میبخشن.

وسایل مرمرین آشپزخانه

وسایل مرمرین آشپزخانه

با نگاهی هوشمندانه و بکارگیری اندکی سلیقه در انتخاب وسایل مرمرین در دکوراسیون آشپزخونه میتونین فضایی مدرن، لوکس و بسیار زیبا داشته باشین.

ایده هایی مدرن و زیبا در کاربرد سنک مرمر

ایده هایی مدرن و زیبا در کاربرد سنک مرمر