شیوه ای تضمینی برای سفید کردن دندان ها

محصولات شیمیایی زیادی این روزها روی قفسه های فروشگاه ها برای سفید کردن دندانها وجود داره. مشکل این محصولات اینه که مواد شیمیایی داخلشون میتونه برای سلامت دندون هاتون مضر باشه و در نهایت منجر به از بین رفتن جدار...

سعیده علیزاده
سعیده علیزاده آپدیت:
سفید کردن دندان ها با مواد طبیعی

محصولات شیمیایی زیادی این روزها روی قفسه های فروشگاه ها برای سفید کردن دندانها وجود داره. مشکل این محصولات اینه که مواد شیمیایی داخلشون میتونه برای سلامت دندون هاتون مضر باشه و در نهایت منجر به از بین رفتن جدار محافظ دندان ها بشه. حتی جرم برداری حرفه توسط دندان پزشک ها هم دردناک هست و هم روش هایی که استفاده می کنند به هیچ عنوان طبیعی نیست. برای همین بهتره که درمان با مواد طبیعی رو اولویت اولتون قرار بدین و اینکه چطور این کار رو میتونید توی خونه انجام بدین رو قراره توی این مطلب یاد بگیرید.

استفاده از آب لیمو و جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها

با استفاده از دو ماده ساده میتونید توی خونه دندون هاتون رو سفید کنید. تنها چیزی که احتیاج دارید، جوش شیرین، آب لیمو و یک مسواک هست. با این مسواک کردن، جرم های روی دندون هاتون از بین رفته و لبخند درخشان تری خواهید داشت. این کار رو هفته ای یک بار انجام بدین:

 • 1 قاشق جوش شیرین
 • آب نصف یک لیموی تازه
 • مسواک تمیز

شیوه سفید کردن دندان با آب لیمو و جوش شیرین

 1. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین رو درون یک کاسه بریزید و آب نصف یک لیمو رو روش بریزید.
 2. این ترکیب کمی جلز بلز میکنه و این به خاطر واکنش جوش شیرین با اسید سیتریک درون لیمو هست.
 3. وقتی جوشیدن ترکیب تموم شد، مسواکتون رو بردارید و ترکیب رو باهاش هم بزنید، تا جایی که به یک خمیر غلیظ برسید. اگه خمیرتون زیادی شل بود میتونید جوش شیرین بیشتری اضافه کنید تا به حالت دلخواهتون برسید.
 4. حالا خمیر رو روی مسواکتون بزنید و دندون هاتو رو کامل و با حوصله مسواک کنید، دقیقا همونطور که هر شب مسواک میزنید.
 5. دهانتون رو با آب زیاد بشویید.
سفید کردن دندان ها با جوش شیرین و لیمو

سفید کردن دندان ها با جوش شیرین و لیمو

نکات مهمی که باید بدونید

 • این روش طبیعی برای سفید کردن نباید بیشتر از یک بار در هفته انجام بشه تا هم لایه محافظ دندانتون از بین نره و هم لبخند سفید تر و زیباتری داشته باشید.
 • بهتره اولین بار که این روش رو امتحان می کنید از یک مسواک نو و تازه استفاده کنید و بعدا این مسواک رو برای سفید کنندگی اختصاص بدین. به زبان دیگر، مسواک روزمره تون رو برای این کار استفاده نکنید.
 • این درمان برای کسانی که ارتودنسی دارن مناسب نیست، چرا که مواد به طور متوازن روی دندان ها پخش نمیشه و بعد از برداشتن ارتودنسی ممکنه تفاوت رنگ مشاهده بشه.
 • مزه این خمیر سفید کننده ممکنه براتون عجیب به نظر بیاد، اما مطمئن باشید که مقداری که برای سفید کردن دندان ها مصرف می کنید کاملا بی خطر و بدون مسمویت هست (در صورتی که به طور اتفاقی قورت داده باشید).
 • بعد از یک ماه مصرف – 4 بار مصرف درمانی – باید تغییرات در رنگ لبخندهاتون رو مشاهده کنید.
قبل و بعد

قبل و بعد از مصرف محلول جوش شیرین و آب لیمو