راهکارهای مؤثر برای سفید کردن دندان ها

داشتن لبخند زیبا و درخشان یک نعمته و شرط لازم برای این زیبایی، دندان های سفید و درخشانه. خیلی اوقات با استفاده از بهترین خمیر دندان ها هم ممکنه با زردی و تیرگی دندان مواجه بشیم و از اینکه دندان...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
راهکارهای مؤثر برای سفید کردن دندان ها

داشتن لبخند زیبا و درخشان یک نعمته و شرط لازم برای این زیبایی، دندان های سفید و درخشانه. خیلی اوقات با استفاده از بهترین خمیر دندان ها هم ممکنه با زردی و تیرگی دندان مواجه بشیم و از اینکه دندان های روشن و سفیدی نداریم خجالت بکشیم و لبخندمون رو پنهان کنیم. اما چاره ی کار کجاست و اصلا چرا دندان ها زرد میشن و از همه مهمتر راهکارهای موثر برای سفید کردن دندان ها چیه؟ اگه شما هم مثل من دنبال جواب این پرسشها هستین توصیه میکم تا پایان، این مطلب رو مطالعه کنید.

مهمترین دلایل زرد شدن دندان ها

  • نوشیدن بیش از حد چای و قهوه
  • از بین رفتن مینای دندان در اثر پیری
  • مصرف سیگار
  • تغذیه نادرست شامل استفاده از غذاهای فرآوری شده اسیدی مثل نوشابه و مصرف آب نبات و همچنین غذهای اسیدی که مینای دندان را ضعیف میکند و حتی استفاده از برخی میوه ها.
  • تنفس دهانی و بزاق کم (خشکی سطح دندان باعث آسیب به مینای دندان و زرد شدن دندان ها میشه)
  • استفاده از آنتی بیوتیک ها
  • مصرف بیش از حد فلوراید بویژه در کودکی
  • عوامل ژنتیکی و مسواک نزدن و نشُستن دهان و دندان بعد از خوردن آب میوه و غذاهای رنگی
مصرف چای و قهوه یکی از علل زردی دندان

مصرف چای و قهوه یکی از علل زردی دندان

شستن دهان و دندان بعد از هر بار خوردن و نوشیدن

یکی از راهکارهای مؤثر برای سفید کردن دندان ها و جلوگیری از زرد شدن آن شستن دندان بعد از هربار غذا خوردن و نوشیدن هست. اینکار باعث پاک شدن سطح مینای دندان از مواد اسیدی و رنگدانه های غذا میشه.

بعد از مصرف آب میوه های رنگی حتما دهان را آبکشی کنید

بعد از مصرف آب میوه های رنگی حتما دهان را آبکشی کنید

مصرف آب اکسیژنه و جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها

آب اکسیژنه و جوش شیرین دو سفید کننده موثر دندان ها هستند که علاوه بر خاصیت سفید کنندگی با میکروب زدایی و از بین بردن باکتری ها، سطح دهان رو ضد عفونی میکنند. محلول آب اکسیژنه رو میتونید از داروخانه ها خریداری و از درصد یا غلظت کم آن (تا 3 درصد) استفاده کنید. از این محلول به تنهایی بعنوان دهانشوی یا با ترکیب به همراه جوش شیرین مخلوط خمیری شکلی بعنوان خمیردندان درست کنید.

مسواک زدن با جوش شیرین برای سفید شدن دندان

مسواک زدن با جوش شیرین برای سفید شدن دندان

سفید کردن دندان با روغن نارگیل

از روش های طبیعی برای سفید کردن دندان ها میتونیم به روغن نارگیل اشاره کنیم. برای اینکار چند قطره روغن نارگیل روی مسواک ریخته و دندان ها را خوب مسواک بزنید. همچنین با چرخاندن 5 الی 20 دقیقه به مقدار یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل یک دهانشوی و سفید کننده طبیعی خواهید داشت. یا از یک پنبه ی آغشته به روغن نارگیل برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید.

روغن نارگیل سفیدکننده طبیعی دندان

روغن نارگیل سفیدکننده طبیعی دندان

سرکه سیب و لیمو ترش سفید کننده طبیعی دندان ها

سرکه سیب و لیمو ترش دو آنتی بیوتیک و تمیز کننده طبیعی دندان هست که لکه های سطح دندان رو از بین میبرن. برای اینکه بهترین نتیجه رو در استفاده از آنها داشته باشین بهتره بمدت یک ماه با مسواک زدن یا مالش بوسیله انگشت یا پنبه آغشته به سرکه سیب یا آبلیمو روی دندان استفاده کنید. و بعد از هر بار استفاده از سرکه سیب و آبلیمو بعلت اسیدی بودن حتما بعد از آبکشی دهان با یک خمیردندان بدون فلوراید سطح دندان هارو مسواک بزنید. همچنین میتونید به مدت چند دقیقه با انگشت، ورقه های نازک لیمو ترش و سرکه سیب را روی دندان ها بمالید و سپس با آب یا آب اکسیژنه آبکشی کنید.

ترکیب آب لیموترش و جوش شیرین یک روش تضمینی سفید کردن دندان هست.

لیموترش و جوش شیرین سفید کننده طبیعی دندان

لیموترش و جوش شیرین سفید کننده طبیعی دندان

میوه های موثر در سفید شدن دندان

شاید عجیب باشه ولی طبق تحقیقات پزشکی اثبات شده که میوه هایی مثل انواع توت بخصوص توت فرنگی و میوه هایی مثل بلوبری، سیب، لیمو ترش و پوست موز علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی دارای خواصی هستن که دندان هارو سفید میکنن. بطور مثال با خورد کردن چهار الی پنج توت فرنگی و مالیدن آن به سطح دندان همچنین گاز زدن سیب به سفید شدن دندان کمک میکنید.

سفید کردن دندان با گاز زدن به سیب

سفید کردن دندان با گاز زدن به سیب

به امید داشتن لبخند زیبا و دلنشین : )