چگونه از سرکه سیب در درمان آکنه استفاده کنیم؟

از شایع ترین علل ایجاد جوش و آکنه ترشح هورمون هایی خاص یا وجود چربیست که این چربی اضافه منافذ پوست رو مسدود کرده و باعث ایجاد جوش میشود. روش های خانگی درمان آکنه در مقایسه با درمان های شیمیایی...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
سرکه سیب برای ضد عفونی کردن پوست

از شایع ترین علل ایجاد جوش و آکنه ترشح هورمون هایی خاص یا وجود چربیست که این چربی اضافه منافذ پوست رو مسدود کرده و باعث ایجاد جوش میشود. روش های خانگی درمان آکنه در مقایسه با درمان های شیمیایی عوارض کمتری دارن و بهترن. یکی از بهترین مواد برای خلاصی از شر جوش و آکنه استفاده از سرکه سیبه. سرکه سیب فواید زیادی داره و یه درمان شگفت انگیز برای مشکلات مختلفه که یکی از اونا درمان آکنه ست. اگه نمیدونین چطوری از سرکه سیب برای حل این مشکل استفاده کنین، این مطلب بهتون کمک زیادی میکنه.

مزایای سرکه سیب برای پوست

سرکه سیب PH پوست رو متعادل میکنه و به بازسازی پوشش اسیدی کمک میکنه و از پوست محافظت میکنه. این ماده ضد عفونی کننده و ضد باکتریه که به از بین بردن باکتریهای بیرونی و آلودگی های پوست کمک میکنه. سرکه سیب بتاکاروتون داره و آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد رو درمان میکنه. اگه علت آکنه، پوست چرب باشه، سرکه سیب در این مورد هم مفیده و چربی رو جذب میکنه.

سرکه سیب برای ضد عفونی کردن پوست

سرکه سیب برای ضد عفونی کردن پوست

تونر طبیعی با استفاده از سرکه سیب برای درمان آکنه

سرکه سیب میتونه آکنه رو درمان کنه. راه های مختلفی برای استفاده از اون وجود داره، ولی بهترین راه اینه که به عنوان یک تونر از اون استفاده کنین. یه دستور ساده وجود داره:

مقدار مساوی از آب تصفیه شده و سرکه سیب طبیعی رو در یه ظرف یا بطری مخلوط کنین. به راحتی از یه توپ پنبه برای ماساژ اون روی صورتتون استفاده کنین. صبر کنین تا تونر خشک بشه و سپس از سایر لوازمی که معمولا برای مراقبت از پوستتون دارین، استفاده کنین. اگر روی کمرتون آکنه دارین، تونر رو داخل یه بطری اسپری بریزین و اونو روی کمرتون اسپری کنین. میتونین گیاهان دارویی دیگه ای مثل روغن چای سبز، آلوئه ورا و اسطوخودوس رو به تونر اضافه کنین تا همه ی فواید اون رو به دست بیارین.

سرکه سیب و آب به عنوان یه تونر

سرکه سیب و آب به عنوان تونر

برای کاهش ایجاد آکنه و جوش سرکه سیب بخورید

میتونین مخلوط یه قاشق غذاخوری پر سرکه سیب و یک لیوان آب رو هر روز مصرف کنین، تا پوست و بدنتون از بیرون پاک بشه. اگه میخواین جوش رو در یه روز درمان کنین، از یه تونر خیس شده استفاده کنین و اون رو فقط در جوش بکار ببرین و در کل روز این کار رو تکرار کنین. این کار جوش رو خشک میکنه، اما مطمئن بشین بعد از این کار پوستتون به خوبی مرطوب شده باشه.

سرکه سیب معجزه ای برای پوست

سرکه سیب موقعی که با آب پیاز استفاده بشه، میتونه باعث روشن شدن رنگدانه ها بشه و به طور کلی باعث درخشندگی پوست میشه.

  • برای داشتن یه ماسک صورت، سرکه سیب و عسل رو مخلوط کنین و اونو روی صورتتون بزنین و با آب ولرم بشوین.
  • برای درمان آفتاب سوختگی، به سادگی سرکه سیب رو به آب گرم اضافه کنین.

در استفاده از سرکه سیب به این موارد دقت کنین

  • برای بار اول، بیش از حد نذارین تونر روی بدنتون بمونه چون باعث واکنش آلرژیک به سرکه سیب میشه.
  • برای استفاده از سرکه سیب، یک بار در روز شروع کنین. موقعی که مطمئن شدین به اون آلرژی ندارین، میتونین اون رو به دو بار در روز افزایش بدین.
  • برای نسبت آب به سرکه هیچ مقدار دقیقی وجود نداره، بهترین راه برای فهمیدن این موضوع، آزمایش و تشخیص اونه.
  • هرگز سرکه سیب رقیق نشده رو بر روی پوستتون قرار ندین، چون سرکه سیب یه نوع اسیده و میتونه باعث آسیب به پوست بشه.
  • تونر رو  از چشم و نواحی دور چشم دور نگه دارین.
  • افرادی که پوست حساس دارن نباید از این تونر استفاده کنن، چون میتونه باعث آسیب بیشتر به اونها بشه.
  • بعضی افراد ممکنه قبل از ظاهر شدن فواید تونر، مشکل آکنه اونها بدتر بشه. برای داشتن بهترین نتایج، تونر رو به آرومی روی پوستتون قرار بدین.
سرکه سیب

سرکه سیب