ساده ترین روش ها برای شفاف ماندن پوست

خیلی از ما برای اینکه پوست شفافی داشته باشیم به جای اینکه اصل ماجرا رو حل کنیم به دنبال ایجاد یک پوست مصنوعی روی صورتمون هستیم. همین موضوع هست که باعث میشه به سراغ انواع پوشاننده ها مثل کرم پودر...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
شفافیت پوست

همه ما ذاتا عاشق زیبایی هستیم و بدون شک دلمون میخواد زیبایی رو در حد اعلاش داشته باشیم. یکی از نکات بسیار مهم در زیبایی افراد داشتن پوست درخشان و زیباست. قبلا در این باره صحبت کردیم و ماسک هایی رو معرفی کردیم و از خوردنی هایی گفتیم که به جوان موندن پوست کمک میکنه. در این مطلب از روش های خونگی و بسیار ساده ای میگیم که به درخشان موندن و شفاف بودن پوست بسیار موثره و با چند راهکار ساده، بی شک پوست شما تغییرات شگفت انگیزی میکنه و زیباییش دوچندان میشه. با انجام این کار های ساده میتونید پوستی شفاف و درخشان داشته باشید.

خیلی از ما برای اینکه پوست شفافی داشته باشیم به جای اینکه اصل ماجرا رو حل کنیم به دنبال ایجاد یک پوست مصنوعی روی صورتمون هستیم. همین موضوع هست که باعث میشه به سراغ انواع پوشاننده ها مثل کرم پودر و … بریم. با ذهنی نا آگاه از این مساله که شاید این موادی که به پوستمون میزنیم روز به روز وضع پوستمون رو بدتر کنه. در واقع با استفاده بی رویه از مواد شیمیایی روی پوست، اون رور روز به روز پیر تر و کدر تر و خسته تر میکنیم و تمام شادابی پوست رو ازش میگیریم. خیلی خوبه که به دنبال راه اصلی باشیم و روش هایی رو به کار بگیریم که مساله رو از پایه حل کنه و نه تنها آسیبی به پوشتمون وارد نکنیم، بلکه شرایطی رو برای بهبود پوست و شفافیت و شادابی پوست صورتمون ایجاد کنیم. و اهمیت این موضوع رو فراموش نکنیم.

مطلب   بهترین راههای خونگی سفید و درخشان کردن پوست رو در لینکش مشاهده بفرمایید.

نوشیدن مقدار زیادی آب باعث شفافیت و شادابی پوست

این رو برای خودتون یک عادت کنید که روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید. اینکه میگیم آب، منظور آب میوه و … نیست. منظور دقیقا خود آب هست. آب برای عملکرد مناسب بدن ضروریه. مخصوصا در زمان هایی که مقداری از آب بدن از طریق تعریق و تبخیر و … از دست میره بسیار ضروریه که از طریق نوشیدن زیاد آب اون رو جبران کنید.

60 درصد بدن ما از آب تشکیل شده که برای عملکرد های مختلف بدن مثل تنفس، گردش خون، سوخت و ساز بدن  و نگه داشتن بدن در دمای طبیعی ضروریه. آب خستگی شما رو تسکین میده و بهتون انرژی میبخشه. آب باعث هیدراته شدن پوست میشه و پوست شما رو شفاف و درخشان میکنه (نوشیدن آب زیاد در بیش از یک هفته). همچنین از ایجاد چین و چروک روی پوست جلوگیری میکنه. همچنین صورت شما رو از آکنه در امان نگه میداره.

نوشیدن آب باعث نشاط پوست

نوشیدن آب باعث نشاط پوست

خواب کافی برای شادابی پوست ضروری است

حتما تاحالا پیش اومده که گاهی بی خوابی کشیده باشید و حتما تاثیرش رو روی صورت و فرم چشمهاتون دیدید. این مساله گواه بر اینه که بی خوابی چقدر میتونه روی ظاهر تاثیر گذار باشه. بی خوابی باعث گشاد شدن رگهای خونی میشه که تیرگی پوست رو به همراه دارن.

وقتی خواب هستید، پوست شما شروع به باز سازی و ایجاد سلول های جدید میکنه. و در زمانی که خواب کافی ندارید این اتفاق صورت نمیگیره و این عامل دیگه ای برای تیرگی و کدری پوست میشه. از طرفی همه تغییرات هورمونی بدن در زمان خواب رخ میده و وقتی که نمیخوابید این عملکرد بدن هم مختل میشه و باز روی پوست شما تاثی منفی میذاره (به طور کلی کم خوابی برای سلامتی بدن مضره).

خواب کافی و نشاط پوست

خواب کافی و نشاط پوست

هر انسان در 24 ساعت شبانه روز نیاز به حداقل 7-8 ساعت خواب داره که عملکرد های بدن به صورت منظم اتفاق بیفته. همچنین متخصصان این زمینه تاکید دارن که این خواب باید در شب صورت بگیره تا به بدن کمک کنه و خواب روز نمیتونه جایگزین این مساله باشه.

پس نه تنها برای شادابی پوست، بلکه برای سلامت بدنتون، خوابی مناسب و به موقع داشته باشید.

ورزش و نشاط پوست

سفارش شده که در هر روز حداقل 30 دقیقه ورزش داشته باشیم. تحرک مناسب مثل ورزش نه تنها باعث نشاط و شادابی خود انسان میشه، بلکه گردش خون رو در بدن افزایش میده و باعث نشاط و شفافسیت پوست هم میشه. وقتی که ورزش میکنید اکسیژن و مواد مغذی به تمام نقاط بدنتون از جمله پوست منتقل میشه و باعث نشاط پوست میشه. همچنین ورزش نوعی سم زدایی در بدن انجام میده و با حذف سموم و رادیکال های آزاد به شادابی هرچه بیشتر بدن و پوست شما کمک میکنه.

ورزش و نشاط

ورزش و نشاط

پاک کردن مواد آرایشی از پوست

این خیلی مهمه که پوست شما نفسی بکشه و استراحت کنه. پس اگه از اون دسته افراد هستین که با آرایش میخوابید و یا همیشه روی صورتتون آرایش دارید، سعی کنید عادت های بد رو کنار بگذارید و قبل از خواب و وقتهایی که در خانه هستید مواد آرایشی رو از روی صورتتون پاک کنید تا پوست شما استراحت کنه. وقتی مواد آرایشی روی صورت شما برای مدت زیادی باقی میمونه، حتی اگه خواب مناسبی هم داشته باشید، پوست نمیتونه عملیات باز سازی رو انجام بده و روز به روز کدر تر و خسته تر میشه.

در مطلب نکات طراوت و شادابی پوست بعد از 25 سالگی گفتیم که از بهترین موادی که میتونید برای نشاط پوستتون بعد از شستن مواد آرایشی استفاده کنید گلاب هست.

مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین

ترکیب ویتامین A و غذاهای غنی از ویتامین C در رژیم غذایی باعث شفافیت پوست شما میشه. انواع میوه و سبزیجات بهترین تغذیه برای بهبود پوست شما و شفافیت و سلامتش هست. تمام ویتامین ها برای سلامت بدن و پوست ضروریه و با استفاده از تمام دسته های غذایی شامل غلات و گوشت و سبزیجات باید ویتامین های مورد نیاز رو تامین کرد که در مطالب قبلی بهشون اشاره کردیم.