وقتی یک روز گرم تابستان از خوردن یک بستنی لذت میبرید، به این فکر کنید که چطور میتونید از همین چوب بستنی های ساده یک دکوری بامزه درست کنید. البته برای درست کردن یک کاردستی باید مقداری زیادی بستنی بخورید که اصلا خوب نیست. شما میتونید بیشتر این چوب بستنی ها رو از مغازه های لوازم قنادی خریداری کنید. قصد داریم براتون یک چراغ خواب بامزه با چوب بستنی رو آموزش بدیم که مطمئنا برای کودکانتون هم جذاب خواهد بود.

شما نیاز خواهید داشت به:

  • حدود 125 چوب بستنی
  • 16 مربع کوچک چوبی
  • دو عدد باتری قلمی
  • یک عدد لامپ شمعی کوچک
  • یک لوله پلاستیکی
  • مقداری سیم
  • چسب
وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

با پایه چراغ شروع میکنیم. برای پایه به تعداد 15 عدد چوب بستنی نیاز داریم که باید 11 عدد از اونها رو کنار هم قرار بذاریم و چهار تا هم باید در چهار طرف اونها مثل شکل قرار بگیرن. توجه داشته باشین که بعد از قرار دادن 11 چوب بستنی باید دو تا از چوب بستنی ها رو خلاف جهت بقیه بچسبونید و بعد دو عدد دیگه رو روی اونها و هم جهت 11 عدد اولی بچسبونید.

قرار دادن چوب بستنی ها کنار هم

قرار دادن چوب بستنی ها کنار هم

حالا یه مربع چوبی داریم که باید عین مرحله قبلی با 8 عدد چوب بستنی خلاف جهت همدیگر روی هم یچسبانیم و بالا ببریم تا دو مربع دیگر روی پایه تشکیل بشه. بعد روی لبه ی دو طرف اون دو چوب بستنی رو کنار هم میچسبونیم تا سطح اون برای چسبوندن مکعب های چوبی هم اندازه بشه. حالا چهار طرف مربع مکعب های چوبی رو مثل شکل میچسبونیم.

طبقه اول چوب بستنی ها

طبقه اول چوب بستنی ها

برای سطح بعدی ما نیاز به 14 چوب بستنی داریم تا سه مربع رو روی هم مثل مرحله قبل سوار کنیم و بعد باز هم 4 مکعب چوبی و چسب تا محکم بشه. برای مرحله ی بعدی هم 18 عدد چوب بستنی و چهار مربع تشکیل میدیم. و مرحله بعدی با 22 چوب بستنی پنج مربع تشکیل میدیم حالا میگذاریم تا کاملا خشک بشن. عکس های اونها رو به ترتیب در ادامه گذاشتم.

طبقه دوم و سوم

طبقه دوم و سوم

طبقات چراغ چوبی

طبقات چراغ چوبی

صبر میکنیم تا طبقات خشک شوند

صبر میکنیم تا طبقات خشک شوند

وقتی کاملا خشک شد، هر طرف بین هر طبقه ایجاد شده رو به صورت اریب چوب بستنی چسب بزنید. برای این کار شما به 16 عدد چوب بستنی برای چهار طرف نیاز دارین.

چسباندن ضربدری چوب بستنی به دیواره های بیرونی

چسباندن ضربدری چوب بستنی به دیواره های بیرونی

چسباندن چوب بستنی به همه دیواره ها

چسباندن چوب بستنی به همه دیواره ها

برای درست کردن سقف این چراغ چوبی مجموعا 26 عدد چوب بستنی لازم دارین که با این دستور العمل ساخته میشن. مثل درست کردن طبقه های چراغ چهار چوب بستنی رو به شکل مربع روی هم قرار میدیم و چسب میزنیم همینطور ادامه میدید. فقط تنها نکته ای که در قسمت سقف وجود داره اینه که شما بعد از ساخت اولین ردیف باید ردیفهای بالایی رو به هم نزدیکتر کنید تا در پایان شکل جذابتری پیدا کنه.

ساختن سقف

ساختن سقف

پله ای چیدن سقف

پله ای چیدن سقف

اتمام سقف

اتمام سقف

اجازه دهید تا هم بدنه و هم سقف کاملا خشک شود.

خشک شدن بدنه و سقف چراغ

خشک شدن بدنه و سقف چراغ

حالا باتری ها رو سر جاش بذارید و سیم رو به منبع تغذیه (باتری ها) وصل کنید و دو طرف اون رو به دو طرف سر پیچ لامپ شمعی وصل کنید تا روشن بشه. حالا باتری ها رو داخل لوله پلاستیکی قرار بدید و لامپ رو همراه اونها بذارید. لبه های پایینی لوله رو در وسط پایه چراغ چسب بزنید تا محکم بشه و در آخر سقف چراغ چوبی رو هم روی اون با چسب محکم کنین.چراغ خواب شما آماده است. نکته: میتونید در مسیر سیم از باتری به لامپ یک کلید قرار بدید و اون رو در بیرون چراغ بذارید تا هر وقت که خواستید اون رو روشن یا خاموش کنید.

چراغ چوبی آماده

چراغ چوبی آماده

چراغ خواب

چراغ خواب

4/5 - (9 امتیاز)