نحوه ی ساخت قرص های خوشبو کننده خانگی

اگه شما هم جزو کسایی هستید که از بوی خونه تون ناراضید؟ این بو ممکنه ناشی از بوی غذا، بوی نم، بوی سرویس بهداشتی و یا حتی بوی آشغال های مونده تو خونه باشه. مطمئنا یکی از گزینه های مورد...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
قرص خوشبو کننده

اگه شما هم جزو کسایی هستید که از بوی خونه تون ناراضید؟ این بو ممکنه ناشی از بوی غذا، بوی نم، بوی سرویس بهداشتی و یا حتی بوی آشغال های مونده تو خونه باشه. مطمئنا یکی از گزینه های مورد نظر برای ایجاد رایحه خوش توی خونه، خوشبو کننده های هواست. اما چرا باید از خوشبو کننده های شیمیایی استفاده کنیم در صورتی که این نوع خوشبو کننده ها دارای ترکیباتی مضری هستند. در این مطلب روشی رو بهتون آموزش میدم تا بتونید براحتی خوشبو کننده خانگی و طبیعی خودتون رو بسازید.

مواد مورد نیاز برای ساخت قرص های خوشبو کننده خانگی:

  • 2 فنجان جوش شیرین
  • 1-2 فنجان آب مقطر ( می تونید خودتون آب رو به مدت 10 دقیقه بجوشونید. )
  • اسانس اسطوخودوس ( یا هر اسانسی که دوست دارید. )
  • قالب سیلیکونی
مواد مورد نیاز

مواد مورد نیاز

طرز ساخت قرصهای خوشبو کننده خانگی

3 تا 4 قطره از اسانس مورد نظرتون رو به تقریبا 2/1 فنجان آب اضافه کنید. سپس محلول آب و اسانس رو به جوش شیرین اضافه کنید و خوب مخلوطشون کنید. اضافه کردن محلول رو تا جایی ادامه بدید که خمیر غلیظی بدست بیاد.

دستورالعمل

دستورالعمل

مخلوط بدست اومده رو در قالب ها بریزید.

مخلوط رو در قالب بریزید

مخلوط رو در قالب بریزید

اجازه بدید مواد حدود 24 تا 48 ساعت در قالب بمونه تا خشک و کاملا سفت بشه. زمان سفت شدن مواد بستگی به شرایط آب و هوایی جایی داره که زندگی می کنید. قرص های من 24 ساعته خشک شد، مال شما ممکنه بیشتر طول بکشه.

قرص ها رو بعد از 24 تا 48 ساعت از قالب در بیارید

قرص ها رو بعد از 24 تا 48 ساعت از قالب در بیارید

همونطور که دیدید روش ساخت این خوشبو کننده ها بسیار آسونه و بوی خیلی خوبی داره. بعلاوه از هر قرص می تونید به مدت یک ماه استفاده کنید.

قرص خوشبو کننده

قرص خوشبو کننده

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف