آموزش ساخت شمع با ترافل رنگی

شمع سازی دنیای متنوع و سرگرم کننده ای داره. فقط کافیه تا با اصول اولیه ساخت شمع آشنا باشیم اونوقته که بیش از 90 درصد راه رو رفتیم و میتونیم با ایده گرفتن از وسایل دور و برمون شمع های...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
آموزش ساخت شمع با تزیین ترافل

شمع سازی دنیای متنوع و سرگرم کننده ای داره. فقط کافیه تا با اصول اولیه ساخت شمع آشنا باشیم اونوقته که بیش از 90 درصد راه رو رفتیم و میتونیم با ایده گرفتن از وسایل دور و برمون شمع های تزیینی جذاب و جالبی بسازیم که مناسب جشن ها، مراسمات و حتی بعنوان یه کلکسیون زیبا برای تزیینات دکور خونه باشه. در ادامه با روش ساخت شمع ترافل رنگی و جذاب آشنا میشیم.

وسایل مورد نیاز برای ساخت شمع ترافل رنگی

  • پارافین و فتیله
  • ترافل رنگی
  • قالب شمع (میتونین از شیشه های دم دستی و دورریز استفاده کنین)
  • قلم مو
  • شربت بی رنگ
  • دیگ و ظرفی مقاوم برای آب کردن پارافین به روش بن ماری
وسایل مورد نیاز برای ساخت شمع با تزیین ترافلهای رنگی

وسایل مورد نیاز برای ساخت شمع با تزیین ترافلهای رنگی

مراحل ساخت شمع ترافل رنگی

ابتدا به کمک قلم مو تمام فضای داخلی قالب شمع رو به شربت شکری آغشته میکنیم و سپس ترافلهارو به آرامی روی دیواره داخلی قالب شمع میپاشیم. شربت شکری کمک میکنه تا ترافل ها بخوبی به دیواره ی قالب شمع بچسبن و موقع ریختن پارافین تو ظرف حل نشن.

آغشته کردن دیواره داخلی قالب به شربت و ترافل

آغشته کردن دیواره داخلی قالب به شربت و ترافل

سپس پارافین هارو داخل ظرف مخصوص و مقاومی بریزید و بوسیله بخار آب به روش بن ماری به پارافین ها اجازه بدین تا به آرامی کاملا ذوب بشن.

قرار دادن ظرف حاوی پارافین روی دیگ درحال جوش

قرار دادن ظرف حاوی پارافین روی دیگ درحال جوش

ذوب شدن کامل پارافین ها

ذوب شدن کامل پارافین ها

قبل ازینکه پارافین ذوب شده را داخل قالبهایی که به شربت و ترافل آغشته کردیم بریزیم، باید فیتیله را به کمک یک نگهدارنده که میتونه یک گیره لباس یا هر نگهدارنده دیگه (مثل میله خوکار، چوب و…) باشه کاملا در وسط قالب ثابت نگهداریم و سپس به سرعت پارافین ذوب شده رو داخل قالبهای مدنظرمون خالی کنیم.

قراردادن فتیله و ریختن پارافین

قراردادن فتیله و ریختن پارافین

پس از ریختن پارافین بهتره تا به مدت یک شب به آن فرصت سرد شدن و جمع شدن بدین. به این ترتیب شمع ترافلی رنگارنگمون آمادست. میزان ترافلی که روی دیواره ی داخلی لیوان میریزین به سلیقه ی خودتون بستگی داره شما میتونین کل دیواره قالب رو با ترافل بپوشونین.

شمع ترافلی

شمع ترافلی