ساعت دیواری یکی از وسایلیست که در هر خونه و محل کاری پیدا میشه. همه ما هم که عاشق تنوع و داشتن لوازم جدید هستیم. پس چی بهتر از اینکه خودتون دست به کار بشید و یک ساعت شیک با توجه به دکوراسیون خونتون، با هر رنگ و طرحی که دوست دارید، درست کنید. استفاده از خمیر فیمو خیلی آسون و راحته و نیاز به آموزش خاصی نداره فقط باید کمی حوصله و خلاقیت به خرج بدین. خمیر فیمو رو از فروشگاه هایی که لوازم هنری میفروشن، میتونید تهیه کنید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت ساعت دیواری با خمیر فیمو

  • خمیر فیمو در 4 رنگ
  • موتور ساعت دیواری و عقربه
  • کاتر
  • وردنه
  • بشقاب
وسایل مورد نیاز برای ساخت ساعت دیواری

وسایل مورد نیاز برای ساخت ساعت دیواری

مراحل ساخت ساعت دیواری با خمیر فیمو

ابتدا خمیرها رو کمی با دست ورز بدید تا نرم بشن بعد اونها رو روی یک سطح صاف به صورت رول های باریک و بلند در بیارید. بعد همه ی اون ها رو کنار هم قرار بدید و با هم تابشون بدید. حواستون باشه که رنگ ها رو یکی در میون بذارید که به خوبی با هم ترکیب بشن.

ترکیب کردن خمیرهای فیمو

ترکیب کردن خمیرهای فیمو

ما می خوایم با چند رنگ مختلف از خمیر یک حالت ابر و بادی ایجاد کنیم پس چند بار خمیر رو دور هم بپیچید و تا کنید و دوباره بپیچید. حواستون باشه که رنگ ها کاملا با هم مخلوط نشه که یک خمیر یک رنگ داشته باشیم.

ترکیب شدن خمیرها

ترکیب شدن خمیرها

حالا با وردنه خمیر رو پهن کنید. از یک بشقاب یا هر چیز دیگه ای که دوست دارید می تونید برای درست کردن ساعتتون کمک بگیرید. لزومی نیست که ساعت شما حتما گرد باشه. قالب مورد نظرتون رو روی خمیر بذارید و اطراف اون رو با دقت با یک کاتر برش بزنید. خمیر رو به سینی فر منتقل کنید و بعد وسط ساعت رو با توجه به سایز موتور ساعتی که دارید یک دایره ایجاد کنید.

قالب زدن خمیر

قالب زدن خمیر

خمیر فیمو حدودا باید 15 دقیقه در فر پخته بشه ولی حرارت دقیق و مدت زمان پخت رو از روی دستورالعمل خمیری که میخرید نگاه کنید. بعد از پخته شدن اون رو از فر خارج کرده و اجازه بدید که خنک بشه. حالا موتور ساعت و عقربه هاش رو وصل کنید. اگه نیاز بود میتونید اطراف ساعت رو با سمباده نرم صاف کنید. به همین راحتی یک ساعت خیلی شیک و جذاب خواهید داشت که هنر دست خودتونه.

ساعت دیواری با خمیر فیمو

ساعت دیواری با خمیر فیمو

3.6/5 - (5 امتیاز)