این روزها استفاده از بدلیجات و اکسسوری های فانتزی خیلی زیاد شده. افراد خلاق از هر چیزی برای درست کردن انگشتر، گردنبد و دستنبد استفاده می کنند. به نظر من اگه این وسایل فانتزی رو خودتون درست کنید، لذت استفاده از اونها خیلی بیشتر میشه. این مطلبی که می خوام براتون بذارم یک انگشتر چرمی فانتزی و بامزست که برای بچه ها خیلی جذابیت بیشتری داره و چون خیلی راحت و بدون دردسره، می تونید بهشون کمک کنید خودشون درست کنند و حسابی ذوق کنند از هنر دستشون.

وسایل مورد نیاز برای ساخت انگشتر چرمی

  • چرم
  • قیچی
  • خودکار
  • چسب
وسایل مورد نیاز برای درست کردن انگشتر چرمی

وسایل مورد نیاز برای درست کردن انگشتر چرمی

مراحل درست کردن انگشتر چرمی

اول از همه الگوهای زیر رو روی کاغذ بکشید و برش بزنید. همون طور که می بینید، دو تا سایز داده شده یکی برای بچه ها و دیگری برای بزرگترها. شما می تونید اگه نیاز بود سایزش رو مطابق با انگشتای خودتون تغییر بدید.

الگوی انگشتر چرم

الگوی انگشتر چرم

از هر چرم و هر رنگی که بخواید مطابق با سلیقه ی خودتون می تونید استفاده کنید. چون یک انگشتر فانتزیه سعی کنید از رنگ های شاد و جذاب استفاده کنید. روی چرم الگو رو بکشید. بهتره که از خودکار مخصوص استفاده کنید تا راحت تر بتونید رد خودکار رو از چرم پاک کنید. حالا با قیچی مخصوص برش چرم، الگوی کشیده شده رو برش بزنید.

کشیدن الگو روی چرم

کشیدن الگو روی چرم

روی قسمت قلبی شکل انگشتر، دوتا برش ایجاد کنید، بهتره که اول با خودگار علامت بزنید و بعد برش بزنید. اگه با قیچی براتون سخت بود می تونید از کاتر استفاده کنید.

ایجاد برش روی قسمت قلبی شکل

ایجاد برش روی قسمت قلبی شکل

انتهای کار رو که شبیه فلشه از برشی که روی قسمت قلبی شکل ایجاد کردیم، رد می کنیم تا حلقه ی انگشترمون شکل بگیره.

رد کردن قسمت انتهایی از برش های روی قلب

رد کردن قسمت انتهایی از برش های روی قلب

به همین راحتی تونستیم یک انگشتر فانتزی و بامزه درست کنیم. چرمی که تصویر بالا می بینید، یک چرم طبیعی و نرمه که به خاطر انعطاف پذیری زیادی که داره به راحتی ما می تونیم قسمت انتهایی رو از برش ها رد کنیم. گاهی چرم ها ضخیم و خشک هستن، اگه از اون مدل چرم ها استفاده کردید، می تونید در مرحله آخر خیلی ساده از یک قطره چسب مخصوص چرم استفاده کنید و اون رو بچسبونید.

چسباندن انگشتر

چسباندن انگشتر

شما میتونید این انگشتر چرمی رو با رنگ های مختلف درست کنید. مخصوصا ایده ی خوبیه که برای تولد بچه ها از این انگشترها به عنوان گیفت تولد به دوستاشون بدید.

انگشترهای چرمی

انگشترهای چرمی

4.1/5 - (10 امتیاز)