ساخت اسپری تمیز کننده سطوح با رایحه آویشن و لیمو

سرکه یک تمیز کننده فوق العاده عالی و طبیعی برای اکثر سطوح ( به جز سطح هایی که سنگ مرمر هستند) محسوب میشه. و تنها بدی ای که داره بوی بد اونه. آدم دلش میخواد وقتی که سینک ظرفشویی و...

نسترن کوهی
نسترن کوهی آپدیت:
ساخت اسپری تمیز کننده سطوح با رایحه آویشن و لیمو

سرکه یک تمیز کننده فوق العاده عالی و طبیعی برای اکثر سطوح ( به جز سطح هایی که سنگ مرمر هستند) محسوب میشه. و تنها بدی ای که داره بوی بد اونه. آدم دلش میخواد وقتی که سینک ظرفشویی و توالت رو تمیز میکنه همه جا بوی خوب بده نه اینکه بوی ترشی توی همه خونه پخش بشه. خوشبو کردن سرکه با مواد خوشبو  کننده و طبیعی مشکل رو حل میکنه و در نتیجه ما می تونیم یک اسپری تمیز کننده خانگی داشته باشیم که همه سطوح رو خیلی خوب پاک می کنه و هم اینکه خوشبو هست و بعد از استفاده فضای خونه پر میشه از عطر خوب.

در ادامه ی مطلب آموزش ساخت یک اسپری با رایحه لیمو به صورت کامل توضیح داده شده ولی اگه شما عطر لیمو رو دوست ندارید خیلی راحت می تونید این اسپری رو با انواع مختلف رایحه ها درست کنید، کافیه به جای پوست لیمو و آویشن از خوشبو کننده های طبیعی دیگه مثل: چوب دارچین، دانه های میخک، پوست پرتقال، برگ اکالیپتوس و یا هر گیاه طبیعی دیگه ای که بوی اون رو دوست دارید، استفاده کنید.

مواد لازم برای ساخت اسپری تمیز کننده با رایحه آویشن و لیمو

  • دو پیمانه سرکه سفید
  • پوست دو عدد لیمو
  • چند شاخه آویشن تازه
  • یک قاشق چایی خوری پودر صابون
  • 35 قطره اسانس لیمو
مواد لازم برای ساخت اسپری تمیز کننده خوشبو با سرکه

مواد لازم برای ساخت اسپری تمیز کننده خوشبو با سرکه

مراحل ساخت اسپری تمیز کننده با رایحه آویشن و لیمو

به کمک پوست کن یا یک چاقوی تیز لیموها رو پوست کنید. ما فقط به لایه ی نازک روی پوست لیمو نیاز داریم. حواستون باشه که تا جای ممکن قسمت سفید رنگ رو پوست نگیرید. حالا پوست های لیمو رو با چندتا شاخه آویشن داخل یک شیشه در دار بریزید.

ترکیب پوست لیمو و آویشن

ترکیب پوست لیمو و آویشن

سرکه رو داخل شیشه بریزید و در شیشه رو ببندید، به خوبی شیشه رو تکون بدید. در این مرحله باید کمی صبور باشید و اجازه بدید این ترکیب به مدت 10 تا 14 روز به همین صورت بمونه. یک نقطه ی آفتاب گیر از خونه رو انتخاب کنید و شیشه رو اونجا بذارید.

اضافه کردن سرکه

اضافه کردن سرکه

بعد از اینکه حسابی مواد داخل سرکه خیس خوردن و عصارشون رو پس دادن، یعنی بعد از گذشت 10 تا 14 روز حالا وقتش رسیده که سرکه رو از صافی رد کرده و موادی که داخلش ریخته بودید رو ازش جدا کنید و اونها رو دور بریزید.

صاف کردن مخلوط سرکه

صاف کردن مخلوط سرکه

نصف پیمانه از سرکه رو داخل بطری اسپری بریزید و بقیه اون رو در همون شیشه در دار نگهداری کنید تا وقتی که دوباره بخواید از این اسپری تمیز کننده درست کنید.

ریختن سرکه در بطری اسپری دار

ریختن سرکه در بطری اسپری دار

دو پیمانه آب، یک قاشق غذاخوری پودر صابون و اگه دوست داشتید 35 قطره اسانس لیمو به سرکه های داخل بطری اسپری اضافه کنید، اگه به اسانس لیمو دسترسی نداشتید اون رو حذف کنید. اسانس لیمو رو از عطاری ها، لوازم قنادی و یا مغازه هایی که لوازم شمع سازی دارند می تونید تهیه کنید.

رقیق کردن سرکه با آب و صابون

رقیق کردن سرکه با آب و صابون

بطری اسپری رو به خوبی تکون بدید تا مواد کاملا با هم مخلوط بشن. از این اسپری برای تمیز کردن سطح کابینت، سینک ظرفشویی، روشویی و دیگر سطوح مشابه میتونید استفاده کنید. محلول رو روی سطح اسپری کنید و بعد با یک دستمال نمدار سطح رو تمیز کنید.

اسپری تمیز کننده خوشبو

اسپری تمیز کننده خوشبو

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

هدیه مناسب برای روز مادر

ارسال رایگان