زیبایی صورت تا حد زیادی به داشتن پوست خوب و شفاف بستگی داره و این مسئله همیشه از مهمترین موضوعاتی هست که ذهن خانوم ها درگیرشه. حالا اینکه با این وضعیت پرتو های خورشید و فرهنگ نامناسب تغذیه ای که ایجاد شده و خیلی عادات بد دیگه ای که وجود داره چطور میتونیم پوستمون رو زیبا و سالم نگه داریم موضوع اصلی هست که باید بهش پرداخت. در این مطلب راههایی رو برای داشتن پوست زیبا و همچنین از بین بردن منافذ پوست پیشنهاد میدیم که میتونه در این زمینه تا حد قابل توجهی تاثیر گذار باشه.

زیبایی پوست

زیبایی پوست

منافذ پوست مثل چاله های کوچکی هستن که روی سطح پوست ایجاد میشن و باعث میشن پوست طراوت و نشاطش رو از دست بده و پیر و فرسوده به نظر برسه. افرادی که پوست چرب دارن بیشتر به این مشکل دچار میشن. البته پوست چرب مشکلاتی مثل دانه های سر سیاه و آکنه هم در پی داره. عواملی مثل استرس، ژنتیک و تغذیه میتونه در این زمینه خیلی تاثیر گذار باشه. در اینجا چند ماسک عالی و خونگی رو برای این مشکلات پیشنهاد میدیم.

آلوئه ورا بهترین ماسک برای زیبایی پوست

این گیاه یکی از عالی ترین و موثرترین ماسک ها برای کوچک کردن منافذ بزرگ پوست هست. همچنین آلوئه ورا باعث آبرسانی به پوست و تغذیه اون میشه و گرد و غبار و چربی رو از روی پوست شما پاک میکنه. در مورد خواص این گیاه در مطلبی مفصل صحبت میکنیم.

آلوئه ورا

آلوئه ورا

سفیده تخم مرغ برای زیبایی پوست

سفیده تخم مرغ میتونه به کم شدن منافذ بزرگ و کوچک پوست کمک کنه. همچنین سفیده تخم مرغ میتونه چربی های اضافی رو از روی پوست پاک کنه و از بین ببره و این برای آکنه و جوش های سر سیاه هم مفید هست. میتونید برای استفاده بهتر از سفیده تخم مرغ این ماسک رو تهیه کنید و روی پوستتون قرار بدید:

دو قاشق بلغور جو دو سر + 2 قاشق غذاخوری آبلیمو + یک سفیده تخم مرغ رو مخلوط کنید و روی صورتتون قرار بدید. بعد از نیم ساعت با آب تقریبا خنک شستشو بدید. این کار رو دو بار در هفته تکرار کنید تا منافذ پوستتون از بین بره.

تخم مرغ

تخم مرغ

پوست زیبا با آب خیار

مخلوط آب خیار و آرد ذرت در حدی که مثل خمیر در اومده رو به مدت 15 دقیقه روی صورتتون بذارید و بعد شستشو بدید. این ماسک نه تنها به از بین رفتن منافذ پوست کمک میکنه بلکه باعث بهبود بافت پوستتون هم میشه.

گوجه فرنگی و از بین بردن لکه های صورت

آب گوجه فرنگی رو بگیرید و اون رو با دستمالی به صورتتون بمالید و بعد از بیست دقیقه با آب ولرم شستشو بدید. گوجه فرنگی حاوی مقدار بالایی از اسید و پتاسیم هست که به کاهش لکه های روی صورت کمک میکنه.

تاثیر یخ بر کوچک شدن منافذ پوست

یخ رو در یک دستمال بپیچید و اون رو روی پوستتون بمالید و این کار رو چند دقیقه ای ادامه بدید. سرمای یخ یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای کوچک کردن منافذ پوست هست. همچنین به کاهش موقت چربی پوست هم کمک میکنه.

ماست و پوست زیبا

ماست رو به صورت ساده روی پوستتون بمالید و بذارید یک ربع روی پوستتون بمونه و بعد با آب ولرم شستشو بدید. این کار رو دو بار در هفته تکرار کنید تا کاهش منافذ پوستتون رو به چشم ببینید.

ماست

ماست

.

 

۱۲

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر