رازهای زیبایی عروس قبل از مراسم عروسی

هر عروس خانومی دوست داره تا در مراسم عروسی ستاره ی مجلس باشه. اما برنامه ریزی و آماده کردن تدارکات عروسی اونقدر پر استرس و انرژی بره که گاهی عروس باید ساعتها وقت صرف کنه و از تایم خوابش هم...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
کارهایی که عروس باید قبل از عروسی برای حفظ زیبایی انجام بده

هر عروس خانومی دوست داره تا در مراسم عروسی ستاره ی مجلس باشه. اما برنامه ریزی و آماده کردن تدارکات عروسی اونقدر پر استرس و انرژی بره که گاهی عروس باید ساعتها وقت صرف کنه و از تایم خوابش هم بزنه تا به خرید جهیزیه، لباس و سایر تدارکات عروسی بپردازه. بنابراین گاهی فراموش میکنه که مهمترین فرد این مراسم خودشه و در نهایت ممکنه طراوت، شادابی و زیباییش به خطر بیافته. در این مطلب راجع به مهمترین کارهایی که عروس باید قبل از عروسی انجام بده تا زیبایی و نشاط قبل رو داشته باشه بیشتر توضیح میدم.

در ماه های قبل از عروسی حتما پوست صورت رو پاکسازی کنین

پاکسازی، لایه برداری و مرطوب کردن پوست از مهمترین مواردیه که باعث میشه پوست صاف و درخشانی داشته باشین. با پاک کردن مداوم پوست به وسیله تونرها و سپس استفاده از مرطوب کننده ها پوست را تقویت و منافذ پوست رو تمیز کنید تا سلول های مرده و سیاه پوست رو از بین ببرین. استفاده از اسکراب های خانگی که از آرد برنج یا گندم درست شده طی دو الی سه بار در هفته بسیار موثره. در ضمن استفاده از کرم ضد آفتاب رو هیچوقت فراموش نکنین.

مرقبت از پوست قبل از عروسی با مرطوب نگهداشتن آن

مرقبت از پوست قبل از عروسی با مرطوب نگهداشتن آن

تقویت پوست و مو با ماسک های مناسب قبل از مراسم عروسی

از چند ماه قبل از مراسم عروسی حتما برای رفع آسیب دیدگی پوست و مو و احیانا رفع چین و چروک، حلقه های سیاه دور چشم، لک و آکنه، زخم و خشکی پوست به فکر چاره باشین. استفاده از انواع ماسک مو و ماسک صورت طبیعی به خوبی میتونه باعث تقویت پوست بشه. اما قبل استفاده از هر محصول حتما تست ضد حساسیت انجام بدین. استفاده از ماسک های میوه ای برای پوست و مو رو حتما جزء برنامه های ضروری هفتگی قرار بدین.

ماسک های طبیعی و میوه ای برای تقویت پوست

ماسک های طبیعی و میوه ای برای تقویت پوست

حفظ زیبایی دست و پا قبل از جشن عروسی

برای داشتن پاها و دست هایی زیباتر حتما قبل از خواب دست و پاها رو با روغن زیتون یا نارگیل چرب کنین اینکار باعث رفع خشکی پوست در این نواحی میشه. برای داشتن ناخن زیبا بطور مداوم از سوهان استفاده کنید و ماهانه با پدیکور و مانیکور ناخن هارو تقویت کنید.

مراقب از پوست وناخن دست و پا قبل از عروسی

مراقب از پوست وناخن دست و پا قبل از عروسی

زیبایی و نشاط بیشتر عروس با داشتن رژیم غذایی سالم، خواب کافی و ورزش

یکی از مهمترین نکاتی که عروس باید قبل از عروسی برای حفظ زیبایی انجام بده داشتن رژیم غذایی سالمه. نوشیدن آب کافی، مصرف فراوان میوه و سبزیجات، مغزها و آنتی اکسیدانها، کاهش مصرف غذاهای چرب و شور که باعث ایجاد مشکلات گوارشی و پوستی میشن بسیار موثر و ضروریه.

در صورتی که اضافه وزن دارین حتما از ماه ها قبل عروسی به فکر رژیم های متعادل کاهش وزن باشین و از گرفتن رژیم های سخت به علت آسیب هایی که به بدن میرسونه اجتناب کنین. یکی دیگه از مواردی که تأثیر مستقیمی روی زیبایی شما داره خواب کافی و مناسبه، بنابراین قبل از عروسی حتما برنامه ی خوابتون رو تنظیم کنید تا پوست و چهره زیباتری داشته باشین.

قبل از عروسی بیشتر مراقب تایم خوابتون باشین

قبل از عروسی بیشتر مراقب تایم خوابتون باشین

کاهش استرس قبل از عروسی با یوگا و مدیتیشن

مسلما شما به عنوان عروس استرس زیادی برای برگزاری مراسم عروسی دارین و قطعا این استرس و فشار ذهنی زیاد میتونه موجب برهم خوردن روال طبیعی زندگی و اختلال در روند خواب و خوراک بشه بنابراین مدیتیشن، تمرکز و مراقبه ذهنی بهترین کار برای تخلیه این فشار خواهد بود. حتما در طول هفته ده الی پونزده دقیقه زمان برای تمرکز و تمرینات یوگا در نظر بگیرین.

برای کاهش استرس قبل از عروسی حتما زمانی رو برای مدیتیشن در نظر بگیرین

برای کاهش استرس قبل از عروسی حتما زمانی رو برای مدیتیشن در نظر بگیرین