تا حال از خودتون پرسیدین که چه وظایفی در زندگی مشترک دارین؟ خب، ما به شما توصیه می کنیم که درباره این موضوع فکر کنین. شما باید جواب این سوال رو برای خودتون مشخص کنین، رابطه شما چه چیزهایی میطلبه؟ ما در این مطلب قصد داریم که در این مورد به شما کمک کنیم. برخی الزامات اساسی وجود داره که طرفین هر رابطه باید برای حفظ اون رابطه انجام بدن تا زندگی بهتر و با دوامتری داشته باشن. برخی از مسائل دارای جزئیات دقیق و پیچیده هستن، با این حال چیزهای بسیار ساده‌ای هم قطعا در رابطه شما وجود دارن که باید از اونها اطلاع داشته باشین. این جزئیات به روابط کمک میکنن تا رشد کنن و شکوفه بدن و گاهی اوقات حتی مثل یه الماس بدرخشن. تمام چیزی که یه رابطه از ما میخواد شادی و مثبت نگری عمیقه که در عوض چیزهای بسیار بزرگی رو به ما میده. چیزهایی وجود دارن که یک رابطه از شما میخواد و شما نمیتونین از اونها طفره برین مگر اینکه رابطه شما براتون اهمیت نداشته باشه. در ادامه این مطلب به این موارد خواهیم پرداخت.

1.توجه به رابطه در زندگی مشترک

یه رابطه دقیقا مثل کودکی که تازه به دنیا میاد و نیاز به توجه والدین داره، به توجه شما و طرف مقابلتون احتیاج داره. برای اینکه رابطه خودتون رو حفظ کنین و رشد بدین، باید به اندازه کافی به رابطتون توجه کنین. رابطه شما گریه نمیکنه، چیزی رو از خودش نشون نمیده، اما اگه توجهی به اون نداشته باشین، از شما و شریک تون دور خواهد شد. اگه شما و شریک تون به رابطتون توجهی نکنین، این رابطه باعث ایجاد فاصله بین شما و شریک تون میشه. شما این اتفاقات منفی رو نمیخواین. پس، به رابطتون اهمیت بدین. خیلی راحته!

باید به رابطتون اهمیت خیلی زیادی بدین و توجهتون به اون باشه

باید به رابطتون اهمیت خیلی زیادی بدین و توجهتون به اون باشه

2.اعتماد متقابل

اعتماد چیزی هست که یه رابطه تشنه اون هست و از شما و شریک زندگی تون اون رو درخواست میکنه. ریسمان اعتماد به رابطه بین شما و شریک زندگیتون رابطه برقرار میکنه و اگه هیچ اعتمادی بین شما وجود نداشته باشه، در واقع هیچ رابطه ای هم بین شما وجود نداره چون که هیچ پشتیبانی برای اون وجود نداره. اگه در حال برنامه ریزی برای حفظ و رشد رابطه تون به مدت بسیار طولانی هستین، وجود اعتماد متقابل بسیار مهمه.

زندگی مشترک بر مبنای اعتماد متقابل

زندگی مشترک بر مبنای اعتماد متقابل

3.راستگویی و صداقت

شما و شریک زندگیتون باید تنها با زبان صداقت با هم صحبت کنین. این به رابطه شما کمک میکنه و بهتره که درک کنین چطور هر دوی شما باید صادق باشین و به هم خیانت نکنین. صداقت یکی از عوامل مهم و کلیدی برای موندن رابطه بین شما هست. اگه شما و شریک زندگیتون با زبانی صداقت آمیز صحبت کنین، هیچ شیطانی به درون رابطه شما وارد نخواهد شد.

زبان صداقت باید تنها زبان بین شما و شریکتون برای صحبت کردن باشه

زبان صداقت باید تنها زبان بین شما و شریکتون برای صحبت کردن باشه

4.قلبی پر از عشق

رابطه دو طرفه چیزی غیر از عشق از طرف شما و شریک تون برای بودن با هم و زندگی کردن با هم رو از شما درخواست نمیکنه. اگه قلبی پر از عشق رو به این رابطه هدیه نکنین، حیات و دوامی برای زندگی و رابطه شما وجود نخواهد داشت و رابطه شما راحت از بین میره. داشتن قلبی عاشق، سرشار از احساس برای شریکتون و بالعکس باعث میشه که رابطه تون به اندازه کافی دوام داشته باشه.

میشه گفت یه رابطه بدون عشق متقابل اصلا وجود خارجی نداره

میشه گفت یه رابطه بدون عشق متقابل اصلا وجود خارجی نداره

5.وفاداری در احساسات

زمانی که شما و شریک تون احساساتی وفادارانه رو بین خودتون به اشتراک بذارین، رابطه شما رو به بهبود میره و همیشه با شما خواهد موند. اما زمانی که به این وفاداری خاتمه میدین، رابطه با درد همراه میشه و باعث ایجاد فاصله بین شما و شریک زندگیتون میشه. میتونید از این نوع از تفاوتها و مشکلات دوری کرد، زمانی که شما و شریکتون با هم صادق و وفادار باشین. تمام چیزی که رابطه شما از شما میخواد اینه که شما و شریک زندگیتون، در نشون دادن احساسات خودتون بی ریا باشین و نسبت به یکدیگر صادق باشین.

باید که در ابراز احساساتتون به هم وفادار بمونین

باید که در ابراز احساساتتون به هم وفادار بمونین

این پنج چیز لازمه حفظ رابطه شما و همسرتون هست و میطلبه که هر دو نسبت به هم این موارد رو رعاین کنید تا زندگی بهتری داشته باشید. اگه در ارائه این موارد به رابطه خودتون کوتاهی کنین، مطمئن باشین که رابطه خودتون رو با کمکاری و ناراحتی از دست میدید. این اتفاق باعث میشه که شما احساسات دیگران نسبت به خودتون رو از دست بدین. شما این رو نمی خواین و هیچ کدام از شما این کار رو نمیکنن. شما باید با معشوق خود صادق باشین و بذارین که رابطه بین شما دو تا خوب باقی بمونه. تامین نکردن نیازهای رابطه، در نهایت منجر به یه بلیط یه طرفه برای پایان داستان عاشقانه شما خواهد شد.