چطور در زمستان استایلی رنگی داشته باشیم؟

همیشه در فصل زمستان تصور براین هست که بهتره از رنگ های تیره و خنثی برای استایلمون به کار ببریم. اما هیچ اجبار یا قانون خاصی برای این قضیه وجود نداره و برعکس می تونیم توی این فصل هم مثل...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
چطور در زمستان استایلی رنگی داشته باشیم

همیشه در فصل زمستان تصور براین هست که بهتره از رنگ های تیره و خنثی برای استایلمون به کار ببریم. اما هیچ اجبار یا قانون خاصی برای این قضیه وجود نداره و برعکس می تونیم توی این فصل هم مثل سایر فصل ها از رنگ های روشن و روح نواز استفاده کنیم. سال ها پیش بسیاری از طراحان تکنیک کالر بلاکینگ رو مطرح کردند؛ در این روش میشه با قرار دادن رنگ های متضاد در کنار هم به استایل خاص و جذابی رسید و می تونید با ترکیب رنگ های اشباع شده با سایه های پاستل بهاری، ظاهری متفاوت داشته باشید.

در اینجا می خوام چند نکته راجبه نحوه به کار بردن این تکنیک در فصل زمستان رو بهتون بگم:

بیش از سه رنگ انتخاب نکنید

اول از همه حواستون باشه بیشتر از 3 رنگ در استایلتون به کار نبرید. استفاده بیش از حد رنگ ها باعث میشه ظاهر شلوغی داشته باشید. رنگ ها باعث می شند رنگ پوستتون روشن تر به نظر برسه، پس اگر که بیش از سه رنگ استفاده کنید، ممکنه توجه دیگران به رنگ ها جلب بشه و اصلا خودتون رو نبینند.

بیش از سه رنگ استفاده نکنید

بیش از سه رنگ استفاده نکنید

رنگ ها رو با بدن تون تطبیق بدید

همیشه رنگ ها رو متناسب با فرم بدنتون به کار ببرید. از رنگ های تیره تر و خنثی برای قسمت هایی از بدنتون که نمی خواید دیده بشه، استفاده کنید. و از رنگ های روشن می تونید برای قسمت هایی که مشکلی ندارید، استفاده کنید.

رنگ ها رو با بدن تون تطبیق بدید

رنگ ها رو با بدن تون تطبیق بدید

رنگ غالب انتخاب کنید

بهترین روش برای ترکیب این رنگ ها به این صورته که ابتدا رنگی رو به عنوان رنگ غالب انتخاب کنید و از رنگ های دیگه برای زینت بخشیدن اون استفاده کنید. بهتره برای رنگ غالب فقط یک رنگ رو انتخاب کنید و باقی رنگ ها رو از بین رنگ های اصلی و خنثی مثل خاکستری، قهوه ایی، بژ، سیاه و سفید.

رنگ غالب انتخاب کنید

رنگ غالب انتخاب کنید

از شکست رنگ ها کمک بگیرید

موقع لایه بندی لباس ها توجه داشته باشید که لباس های یکرنگ استفاده نکنید، در اینصورت ظاهری یکدست و خسته کننده خواهید داشت. در فرانسه در این مواقع از عبارت “casser une couleur ”به معنای شکست رنگ استفاده می شه. به عنوان مثال؛ یک ژاکت زرد رو همراه با تیشرت زرد رنگ نپوشید. اون رو با یک تیشرت سفید بپوشید، به نظر روش بهتریه.

از شکست رنگ ها کمک بگیرید

از شکست رنگ ها کمک بگیرید

از شکست رنگ ها کمک بگیرید

از شکست رنگ ها کمک بگیرید

چطور رنگ ها رو با هم ترکیب کنیم؟

برای استفاده از تکنیک کالر بلاکینگ، قطعا نیاز هست که بدونید چه رنگ هایی با هم همخوانی دارند و په رنگ هایی برای ترکیب با هم مناسب نیستند. برای این کار می تونید از چرخه رنگ کمک بگیرید.

چرخه رنگ

چرخه رنگ