زمانی که زندگی برامون بیهوده میشه، چیکار کنیم؟

بسیاری از موقعیت ها و شرایط زندگی روزمره ما رو به این فکر میندازه که زندگی مزخرفه. هیچکی تو دنیا وجود نداره که تنها مسائل و تجربه های خوب رو داشته باشه، اگه وجود داشته باشه هم یه پدیده نادر...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
زمانی که زندگی برامون بیهوده میشه، چیکار کنیم؟

بسیاری از موقعیت ها و شرایط زندگی روزمره ما رو به این فکر میندازه که زندگی مزخرفه. هیچکی تو دنیا وجود نداره که تنها مسائل و تجربه های خوب رو داشته باشه، اگه وجود داشته باشه هم یه پدیده نادر محسوب میشه. در هر صورت، حتی در دشوارترین لحظات، زمانی که فکر می کنیم که همه چیز بیهوده ست و ما به نقطه شکست رسیدیم و هیچ راه برگشتی وجود نداره، باید بدونیم که چطور با همه چیز کنار بیایم. چطور به مسیر زندگی برگردیم و اوضاع رو درست کنیم. اون چه که مسلمه اینه که هر انسانی شادی رو توی زندگیش تجربه می کنه، یکی زودتر یکی هم دیرتر، این یه واقعیته. در ضمن زمانی که شما منتظر خوشبختی هستید، نکاتی هم وجود دارند که به شما کمک می کنند در لحظات دشوار زندگی احساس بهتری داشته باشید. حتی ممکنه در حل مشکلات به شما کمک کنند.

 

با یکی صحبت کنید

وقتی احساس شکست می کنید، فیزیکی یا احساسی، برزگترین گزینه ای که می تونه به شما کمک کنه؛ صحبت کردن با کسیه که بهتون نزدیکه. حقیقت اینه که مردم به طور کلی دوست ندارند به مشکلات دیگران گوش بدند. اما مطمئنا کسی رو دارید که بهتون نزدیک باشه، کسی که همیشه حرفای شما رو می شنوه و بهتون مشورت میده. بخصوص اگه شما هم زمانی سنگ صبورش بودید.

با یکی صحبت کنید

با یکی صحبت کنید

 

خودتون رو مشغول نگه دارید

بله میدونم، احتمالا شما شاغل هستید ولی منظور من بیشتر به وقت های آزادیه که بعد از کارتون در احتیار دارید و مطمئنا برای ادامه غرق شدن توی باتلاق افسردگی و فکر کردن به مشکلاتتون استفاده می کنید. اون زمان رو به تمیز کردن خونه، مرتبط کردن کشوها، انجام کارهای شخصی و غیره  بگذرونید. تو بعضی کارها به دوستان و همسایه هاتون کمک کنید. در هر صورت دست ها و بدنتون رو به کار بگیرید نه مغز و فکرتون رو.

خودتون رو مشغول نگه دارید

خودتون رو مشغول نگه دارید

 

فعالیت های جسمانی انجام بدید

نیم ساعت یا یک ساعت پیاده روی یا هر فعالیت ورزشی دیگه کافیه که تمام انرژی های منفی انباشته شده در شما حذف بشه. شاید در پایان فعالیت های ورزشی احساس خستگی داشته باشید، اما مطمئنا از لحاظ روانی تسکین دهنده ست. ورزش باعث تحریک ترشح هورمون شادی میشه، و این همون چیزیه که حال شما رو بهتر می کنه.

فعالیت های جسمانی انجام بدید

فعالیت های جسمانی انجام بدید

 

ناامید نشید

مهم نیست چقدر وضعیت شما دشواره، باید یاد بگیرید که با اون کنار بیاید. سعی کنید چیزی که باعث ناراحتی شما شده رو توی گذشته رها کنید، حال حاضر رو بسازید. شما تنها کسی نیستید که اتفاق بدی براش افتاده و این آخرین باری نیست که همچین اتفاقی افتاده. تو زندگی همیشه با همچین اتفاقاتی روبه میشید و شما باید یاد بگیرید که مقاومت کنید و از اون ها عبور کنید. فراموش نکید که تمام چیزهای منفی میان و میرند، هرگز برای همیشه باقی نمی مونند. هر چند الان ممکنه درک نکنید ولی مطمئن باشید که همه چیز تغییر می کند. بنابراین شکاین نکنید، خودتون رو اذیت نکنید. احساسات منفی خودتون رو کنار بذارید.

ناامید نشید

ناامید نشید

5.0
01