زبان بدن قدرتمندترین زبانه که یک ارتباط غیرکلامی محسوب میشه. ما به صورت خودآگاه و حتی ناخودآگاه از اون استفاده می کنیم. استفاده از زبان بدن برای القای احساسات و تاکید روی اون ها بسیار موثره. استفاده مناسب از اون می تونه کلید موفقیت ما در ایجاد روابط مثبت باشه و می تونیم به راحتی از اون برای جذب افراد نسبت به خود استفاده کنیم. در ادامه نمونه هایی از استفاده از زبان بدن برای جذاب بودن رو برای شما توضیح میدم.

چطور با استفاده صحیح از زبان بدن، جذابیت شخصیتی مون رو افزایش بدیم

چطور با استفاده صحیح از زبان بدن، جذابیت شخصیتی مون رو افزایش بدیم

از اصول زبان بدن اینه که ارتباط چشمی برقرار کنید

موقع صحبت کردن با افراد، مستقیما به چشم های اون ها نگاه کنید (البته نیازی نیست بیش از حد به اون ها زل بزنید). این کار باعث ایجاد حس اعتماد در طرفین می شه و طرف مقابل مطمئن می شه که به او توجه می کنید و برایتان مهم هست. تماس چشمی یکی از مهمترین جنبه های ارتباطه و این امکان رو به شما میده که متوجه بشید پیام شما به فرد مقابل منتقل شده یا نه.

ارتباط چشمی برقرار کنید

ارتباط چشمی برقرار کنید

یکی از مهمترین موارد زبان بدن اینه که صادقانه لبخند بزنید

دانشمندان به بیش از 50 نوع لبخند اشاره می کنند و تحقیقات نشون میده صادقانه ترین لبخند از بین اون ها، لبخندیه که از چشم ها شروع می شه و باعث کشیده شدن پوست اطراف چشم می شه. افراد با دیدن چشم ها اون رو به خوبی حس می کنند. آدم ها به نوعی آینه ی همدیگه هستند، فرد مقابل شما بلافاصله بعد از دیدن لبخند تون، بطور ناخودآگاه اون رو بازتاب می ده و بهتون لبخند می زنه.

صادقانه لبخند بزنید

صادقانه لبخند بزنید

محکم دست بدید

دست دادن به کسی که اولین بار می بینید، روش مودبانه اییه که نشون می دید، تمایل به صحبت کردن با اون رو دارید. محکم دست بدید البته نه اینکه بیش اندازه دستش رو فشار بدید، شما که نمی خواید به دست او آسیب برسونید. در مقابل اگه که بسیار شل و بی حال دست بدید، باعث میشه انرژی منفی به طرف مقابل منتقل کنید، که شروع خوبی نیست. در بعضی جاها دست دادن یه حرکت معمول نیست، که در اینصورت می تونید با استفاده از یک ژست فیزیکی مناسب، تمایل تون رو برای داشتن گفتگو با شخص مورد نظر نشون بدید. بوسیدن صورت، تعظیم کردن و یا یک ژست فیزیکی دیگه می تونه شروع خوبی برای گفتگو باشه.

محکم دست بدید

محکم دست بدید

به حالت بدن تون توجه کنید

نحوه ایستادن و یا نشستن شما می تونه نشان دهنده سطح اعتماد به نفس و حتی خلق و خوی شما باشه. حالت بدنی خوب ما رو مطمئن و استوار جلوه می ده. در صورتی که حالت بدنی نامناسب باعث میشه، فرد مقابل اشتباه برداشت کنه و تصور بر این داشته باشه که تمایلی به ادامه گفتگو نداریم. تا جای ممکن قوز نکنید،دست به سینه و یا با پاهای باز نشینید و دست هاتون رو مشت نکنید، این حرکات به گونه ای نشون دهنده بی حوصلگی، حالت تدافعی و عصبانیت شماست. پس برای جذب طرف مقابل از این حرکات دوری کنید.

به حالت بدن تون توجه کنید

به حالت بدن تون توجه کنید

در هنگام صحبت تن صدا تون رو کنترل کنید

موقع گفتگو صدای شما باید ملایم و آروم باشه، با این حال باید با وضوح کامل صحبت کنید. شمرده شمرده حرف بزنید و در حرف زدن عجله نکنید. اگه که می خواید از صداتون مطمئن بشید، می تونید از قبل صداتون رو ضبط کنید و خودتون گوش بدید، آیا به نظرتون میزان صداتون خوبه؟ اگر نه، بهتره تمرین کنید.

در هنگام صحبت تن صدا تون رو کنترل کنید

در هنگام صحبت تن صدا تون رو کنترل کنید

1.7/5 - (3 امتیاز)