رژیم لاغری دو وعده غذایی در روز بهتر است یا 6 وعده تا وزن کم کنید

سالهای زیادی هست که ما میشنویم کارشناسان توصیه میکنن وعده های کوچیک و پرانرژی در طول روز زیاد داشته باشین مثلا شش وعده لقمه ای کوچک تا بتونین بر روی حس گشنگیتون غلبه کنین و در طول روز به پرخوری...

Avatar
این نفر آپدیت:
رژیم لاغری وعده های غذایی

سالهای زیادی هست که ما میشنویم کارشناسان توصیه میکنن وعده های کوچیک و پرانرژی در طول روز زیاد داشته باشین مثلا شش وعده لقمه ای کوچک تا بتونین بر روی حس گشنگیتون غلبه کنین و در طول روز به پرخوری روی نیارین و در نهایت بتونین وزن خودتون رو کنترل کنین.

در این روش در روی کاغذ و تئوری با خوردن غذاهای وعده های کوچک به خصوص اونهایی که حاوی پروتئین هستن سوخت و ساز بدن رو به طور قابل توجهی افزایش میده، نظریه این بود که خوردن وعده های غذایی متعادل با نسبت مناسب از پروتئین، کربوهیدرات و چربی باید باید قند خون و سطح انسولین پایدار در کنار بالا نگه داشتن چربی سوزی را برای ما فراهم میکنه.

رژیم لاغری

وزن مناسب

اما در حال حاضر معلوم شده که ما (یا بهتر بگم اون کارشناس ها) ممکنه اشتباه کرده باشیم!

کارشناسان امروز درباره رژیم لاغری چه میگویند؟

به تازگی به صورت فزاینده ای کارشناسان با مستندات علمی توصیه وعده های زیاد برای کاهش وزن رو رد میکنن و اعداشون اینه که این روش هیچ اثری بر تغییر متابولیسم بدن نداره تا باعث سوخت و ساز بیشتر بدن و در نهایت باعث کاهش وزن نخواهد شد.

محققان موسسه پزشکی بالینی و تجربی اخیرا یک مطالعه بر روی 54 فرد با وزن بیشتر از استاندارد انجام دادند که دچار دیابت دیابت نوع دوم بودند. آنها این افراد را به دو گروه تقسیم کردند، گروه اول باید شش وعده کوچک و گروه دوم باید دو وعده غذایی بزرگ در روز مصرف میکردند، این درحالی بود که تمام ویژگی های مواد مغذی هر دو گروه به یک اندازه و در حدود 500 کالری کمتر از مقدار مورد نیاز بدن آنها در نظر گرفته شده بود.

نتایج بسیار جالب بود، افرادی که در گروه دو وعده ای ها قرار داشتند به طور قابل توجهی بیشتر از گروه شش وعده ای ها وزن کم کردند و جالبتر اینکه به خاطر کمتر خوردن محتوای چربی کبد اونها کمتر هم شده بود. اما باید توجه داشته باشین که با تمام شدن دوره رژیم و شروع مصرف دوباره به همون اندازه و یا بیشتر وزن اضافه میشود.

درسته که این آزمایش برای افراد دیابتی انجام گرفته ولی نکته مهم اینه دستاوردهای بعدی و تجزیه تحلیل های نهایی این تحقیق نشون میده هر فرد باید مخصوص به خودش رژیم لاغری مناسب رو داشته باشه، یک رژیم لاغری غذایی ثابت برای دو نفر ممکنه اثرات معکوس داشته باشه، یک فرد رو چاق و همون رژیم یک فرد دیگر رو لاغر کنه.

رژیم لاغری سریع

لاغری سریع

کدام رژیم لاغری بهتر است؟

پیشنهاد ما برای شما اینه که ابتدا با رژیم لاغری شش وعده کوچک شروع کنین و بعد از یک ماه به احساس خودتون نگاه کنید که آیا اثری داشته براتون یا نه، وزنتون کم شده یا نه، سلامتتون بهتر هست یا نه؟ اگر اینطور نبود به رژیم دو وعده ای بپیوندید و در طول روز دو تا سه وعده بزرگ و سالم میل کنین تا نتایج رو احساس کنین. یادتون نره که غذا ها باید با پروتئین بالا، کربوهیدرات خوب و چربی سالم باشند که در بلند مدت سلامت شما رو تضمین کنن.

اگر به دنبال لاغری سریع و مناسب هستین نظر شخصی منو بخوایین، روزه گرفتن البته به آداب واقعی (یعنی نه به همراه پرخوری) میتونه روش کاملا مناسبی برای اینکه شما سلامت با وزن مناسب باشین رو تضمین کنه. در زیر لینک منبع سایت علوم آمریکا درباره روش های شبیه روزه که این موضوع رو تایید میکنه براتون میزارم.

» سایت علوم آمریکا – روزه بهترین رژیم لاغزی کاهش وزن سریع و سلامت در طول عمر

» منبع خارجی تایید ویژگی روزه برای لاغری و کاهش وزن

موفق، سالم و سلامت باشید، منتظر نظراتتون هستیم.