درست مثل رسیدن به وزن و اندام مناسب که نیازمند روش های خلاقه؛ مثل داشتن عادت های غذایی سالم، استفاده از برنامه های تناسب اندام و یا داشتن مربی، ما می تونیم از مزایای بسیاری از روش های خلاق برای یادگیری یک زبان جدید هم بهره ببریم. امروز قصد دارم 7 روش برتر یادگیری زبان رو همراه با جوانب مثبت و منفی اون ها با شما در میون بگذارم.

تبادل مکالمه برای یادگیری زبان

تبادل مکالمه می تونه برای افرادی که می خواند مکالمه زبان مورد نظرشون رو تمرین کنند بسیار عالی باشه. افرادی که مثل شما می خواند مکالمه زبان شون رو تقویت کنند رو می تونید در سراسر دنیا پیدا کنید و بصورت آنلاین باهاشون گفتگو کنید. مثلا اگه شما می خواید زبان اسپانیایی یاد بگیرید و بلدید که انگلیسی حرف بزنید، به کسی نیاز دارید که می خواد انگلیسی یاد بگیره و بلده اسپانیایی حرف بزنه. این کار غیر ممکن نیست، ولی مستلزم نظم و انضباط، صبر و مهم تر از همه زمانه.

 • مزایا: در هر نقطه ایی از دنیا که باشید بصورت آنلاین می تونید یاد بگیرید.
 • معایب: پیدا کردن یک شریک زبان مناسب زمانبر است.
تبادل مکالمه

تبادل مکالمه

غوطه وری در یادگیری زبان

اگر شما از برنامه های غوطه وری در یادگیری پیروی کنید، می تونید به بهترین نحو یک زبان جدید رو یاد بگیرید. بر اساس این برنامه شما می تونید میزبان افرادی بشید که تنها با زبان هدف شما صحبت می کنند، به کلاس های آموزش زبان برید و یا در یک کشور خارجی که به زبان هدف شما حرف می زنند، زندگی کنید.

 • مزایا: مجبورتون می کنه که در کشور خارجی زندگی کنید و تمام مدت به زبان محلی اونجا حرف بزنید.
 • معایب: نیازمند بخش بزرگی از زمان، پول و تعهد شما ست.
غوطه وری در یادگیری

غوطه وری در یادگیری

حفظ کردن 1000 واژه رایج

تحقیقات نشون داده که یادگیری اولین هزار واژه متداول در یک زبان این امکان رو به شما می ده که 90% از زبان شفاهی (مکالمه ها، گفتگوها) رو متوجه بشید. این شاید آخرین روش یادگیری زبان باشه که هر کس می تونه با مطالعه خودش اون رو عملی کنه. از چالش های رایگان یادگیری زبان بهره ببرید که می تونید در عرض پنج دقیقه، ده لغت از زبان هدفتون رو یاد بگیرید.

 • مزایا: ساده ترین و آسان ترین روش برای شروع یادگیری زبان که می تونه موثر باشه.
 • معایب: تنها محدود به یادگیری واژگان هست بدون تمرین مکالمه.
حفظ کردن 1000 واژه رایج

حفظ کردن 1000 واژه رایج

برگزاری های دورهمی زبان

اگر شما ملاقات کردن با مردم و یادگیری زبان رو دوست دارید، این کار می تونه یه جور معامله پایاپای باشه. دورهمی های زبان در سراسر دنیا هر هفته برگزار می شه و شما هم می تونید تو یک اتاق دور هم جمع بشید و زبان مورد نظرتون رو تمرین کنید.

هشدار: اکثر دورهمی های زبان بیش از اون که فرصتی برای تمرین یک زبان باشند، بیشتر جنبه تفریحی دارند، در هر صورت می تونه روشی عالی برای گذروندن عصر همراه با افراد همفکر باشه.

 • مزیا: فرصتی خوب برای ملاقات دوستان جدید با وجوه اشتراک
 • معایب: امکان داره زمان رو با حرف زدن به زبان مادری به جای زبان هدف بگذرونید، اگر که جلسه رو درست مدیریت نکنید.
برگزاری های دورهمی زبان

برگزاری های دورهمی زبان

تدریس خصوصی آنلاین

اگه زمان براتون بسیار با ارزشه، تدریس خصوصی آنلاین می تونه بهترین سرمایه گذاری در پول و وقت شما باشه. شما می تونید دسترسی رو در رو با یک معلم زبان حرفه ایی بومی رو به صورت آنلاین بدست بیارید. شما می تونید با آسودگی خاطر تو خونه آموزش ببینید و با یک طرح درس شخصی سریع تر یاد بگیرید. معلم زبان مناسبی انتخاب کنید که منطبق با شخصیت و منافع کلیدی شما باشه.

 • مزایا: در هر نقطه از خونه که آرامش دارید آموزش می بینید و می تونید زمان زیادی ذخیره بکنید.
 • معایب: نیازمند سرمایه گذاری ست.

یادگیری زبان در خانه (غوطه وری خانه)

روش های خلاق بسیاری وجود داره که می تونید خونه تون رو به محلی برای یادگیری زبان تبدیل کنید. به یاد داشته باشید که این روش مطلوب ترین راه برای یادگیری یک زبان نیست، باید اون رو به عنوان یک فعالیت مکمل برای دیگر روش های یادگیری در نظر بگیرید. یکی از این روش های خلاق می تونه برچسپ اسامی وسایل خونه به زبان مورد نظرتون باشه. شما فقط نیازه یکبار این کار رو انجام بدید و می تونید به طور ناخودآگاه واژه های جدید رو بدون تلاش زیاد در حین انجام کارهای خونه حفظ کنید.

 • مزایا: به شما این امکان رو می ده که بدون تلاش زیاد یک زبان رو یاد بگیرید.
 • معایب: نبود تمرین مکالمه
یادگیری زبان در خانه (غوطه وری خانه)

یادگیری زبان در خانه (غوطه وری خانه)

تماشای فیلم

چه چیزی بهتر از اینه که در حین استراحت و تماشای فیلم مورد علاقتون زبان جدیدی رو هم یاد بگیرید؟ به همین دلیله که دیدن فیلم و برنامه های زنده تلویزیونی به زبان مورد هدف تون می تونه روشی عالی برای یادگیری باشه. ترفندی که می شه تو این روش به کاربرد پیدا کردن فیلمیه که زیرنویس یا صوت زبان مورد نظرتون رو داشته باشه.

 • مزایا: در کنار یادگیری زبان سرگرمی هم دارید.
 • معایب: ممکنه هر فیلمی زیر نویس اون زبان رو نداشته باشه.
تماشای فیلم

تماشای فیلم