روش هایی برای پیشگیری از ایجاد چین و چروک

همراه با افزایش سن احتمال ایجاد چین و چروک در افراد هم بیشتر میشود. ایجاد چین در صورت علتهای متفاوتی دارد که میتوان از مهم ترین آن ها بعد از افزایش سن به نور خورشید اشاره کرد. اما با وجود...

Avatar
H.T.94 آپدیت:
پیشگیری از ایجاد چین و چروک صورت

همراه با افزایش سن احتمال ایجاد چین و چروک در افراد هم بیشتر میشود. ایجاد چین در صورت علتهای متفاوتی دارد که میتوان از مهم ترین آن ها بعد از افزایش سن به نور خورشید اشاره کرد. اما با وجود تمام عواملی که موجب ایجاد چین و چروک در صورت می شود، شما افرادی را در اطرافتون مشاهده می کنید که پوستی بسیار زیبا دارند. بهترین راه برای زیبا نگه داشتن پوست استفاده از مواد طبیعی است که با طبیعت بدن سازگارتر هستن. در این مطلب راهنمایی هایی رو در این زمینه به شما ارائه میدیم.

چین و چروک صورت

چین و چروک صورت

 

عواملی که باعث ایجاد چین و چروک در صورت میشود

بالا رفتن سن:

هر چقدر سن بالاتر میرود چین و چروک هم بیشتر میشود و پوست نازک شده وخاصیت ارتجاعیش را از دست میدهد.

آفتاب:

نور خورشید به دلیل اشعه فرابنفشی که در خودش دارد نقش موثری در ایجاد چین و چروک ایفا میکند به همین علت نباید به طور افراطی در مقابل آفتاب قرار بگیریم.

حالت چهره:

چروک انداختن به صورت موقع حرف زدن یا عصبانیت به پوست آسیب می رساند. این نوع چروک بیشتر در پیشانی و اطراف چشم ایجاد میشود که به حالت چهره و تغییرات چهره در مواقع مختلف بستگی داره.

طرز خوابیدن:

اگر صورت را طوری روی بالشت قرار دهیم که چروک زیادی در آن ایجاد شود، پس از گذشت چند سال این چروک ها تثبیت می شوند.

وزن زیاد:

سنگینی بدن نیز در ایجاد و زیاد شدن چین و چروک صورت موثر است هر چقدر فرد چاق تر باشد احتمال بروز چین و چروک در او در سنین قبل از پیری افزایش می یابد به خصوص به این علت که در سنین بالا که فرد نسبتا لاغر می شود چربی زیر پوست کاهش می یابد و پوست چروک می خورد.

پیشگیری از ایجاد چین و چروک صورت

پیشگیری از ایجاد چین و چروک صورت

 

چند توصیه برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک

۱-برای داشتن پیشانی صاف و بدون چروک و پوستی شفاف و لطیف حتما هفته ای یک بار سونا بروید. بعد از یکی دوماه متوجه خواهید شد انجام همین کار ساده چه تاثیر عجیبی در پوستتان گذاشته است. بعد از حمام سونا گونه های شما گل می اندازد زیرا مجاری خونی صورت باز می شود و خون به راحتی در آن گردش می کند. در ضمن هنگامی که از صورت شما قطرات عرق جاری می شود هر قطره آن حاوی مواد زاید چربی مانند دوده و گرد و غبار می باشد. برای این که منافذ پوست صورت بیش از حد باز نمانند می توانید چند دقیقه بعد از سونا در صورت ادامه داشتن عرق ریزی صورتتان را با آب خیلی خنک بشویید. اگر پوستتان طبیعی است هفته ای یک بار به حمام سونا بروید ولی اگر پوستتان خیلی خراب شده است هر سه روز یک بار از حمام سونا استفاده کنید.

روش های پیشگیری از ایجاد چین و چروک

روش های پیشگیری از ایجاد چین و چروک

۲-هفته ای یک یا دو بار صورتتان را با آب جوشیده و گیاهان خوشبو بخور دهید . این کار علاوه بر این که صورت شما را به طور عمقی پاک می کند ، موجب میشود شما احساس آسودگی و آرامش نیز داشته باشید . همچنین در جلوگیری از ایجاد چین و چروک هم موثر است.

 

۳-برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در پیشانی به مدت حدود یک ساعت یک پارچه کشدار را یه پیشانی ببندید و در همین حال کار های خود را انجام دهید . این کار باعث می شود عادت بد چین دادن به پیشانی را فراموش کنید.

۴- از ماساژ صورت غافل نشوید .

۵- بعد از شست و شوی صورت با صابون و خارج شدن از حمام برای صورت خود از مرطوب کننده استفاده کنید.

۶-  هفته ای دو بار محلول زیر را بر روی پوست خود بمالید:

100 گرم گلاب را با 25 گرم روغن بادام مخلوط کنید و به آن 2 گرم سولفات آلومین اضافه کنید.

۷- هیچ گاه برای خشک کردن پوست صورت حوله را بر روی پوست نکشید بلکه حوله را بر روی پوست گذاشته و بردارید.

۸- متناسب با پوست از ماسک صورت استفاده کنید.

۹- ورزش کنید و از مصرف سیگار و الکل بپرهیزید.