7 روش ساده ی خانگی برای سفید کردن ناخن ها

ناخن ها معمولا به راحتی میتونن به خاطر دلایل مختلفی بیرنگ بشن. از جمله این دلایل میشه به پولیش دادن بیش از حد ناخن و یا تماس با انواع آلودگی ها در طول روز اشاره کرد. ناخن های زرد رنگ...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
سفید کردن ناخن ها

ناخن ها معمولا به راحتی میتونن به خاطر دلایل مختلفی بیرنگ بشن. از جمله این دلایل میشه به پولیش دادن بیش از حد ناخن و یا تماس با انواع آلودگی ها در طول روز اشاره کرد. ناخن های زرد رنگ یا بی رنگ میتونه از زیبایی دست هاتون کم کنه و ممکنه باعث خجالت شما بشه. به همین خاطر سفید بودن ناخن میتونه باعث رفع نگرانی شما در این زمینه بشه. تمیز کردن ناخن با برس مخصوص به تنهایی نمیتونه نتیجه دلخواه شما رو به وجود بیاره و شما باید کارهای بیشتری برای سفید کردن ناخن های خودتون انجام بدین.

سفید کردن ناخن ها

سفید کردن ناخن ها

چطور باید ناخونم رو سفید کنم؟

بسیاری از روش های سفید کردن ناخن ها رو باید چندین بار و به صورت منظم استفاده کرد تا بتونین نتیجه بگیرین. طبیعتا استفاده از روش هایی که هر فرد بتونه خودش و در خونه انجام بده، مناسب تر و راحت تر از بقیه روش هاست. نکات و روش هایی که در ادامه بیان میشه کمک میکنن تا ناخن ها تمیز بشن و زیبا به نظر برسن. پس بهتره اگه دنبال سفیدی ناخون هاتون هستین، این مطلب رو از دست ندین.

1. آب لیمو

دو تا لیموی تازه تهیه کنین و آب اونها رو بگیرین و تو یه کاسه بریزین. بندهای بالایی انگشت هاتون رو به مدت 10 دقیقه درون آب لیمو قرار بدین طوری که آب لیمو به زیر ناخون هاتون بره. بعد از این کار دستهاتون رو با آب گرم شستشو بدین و بعد از اون هم از کرم دست یا ناخن استفاده کنین. ویتامین C موجود در آب لیمو به خاطر خواص سفید کننده اش شناخته شده هست.

2. جوش شیرین

برای سفید کردن ناخن ها به صورت طبیعی، دو قاشق چای خوری جوش شیرین رو با آب گرم مخلوط کنین و سپس خمیر حاصل رو روی ناخون هاتون اعمال کنین. بذارین که این خمیر حدود 5 دقیقه روی ناخون ها باقی بمونه و سپس اون رو با آب ولرم تمیز کنین. جوش شیرین دارای عواملیه که به تمیز کردن ناخون ها کمک زیادی میکنه.

جوش شیرین باعث سفید شدن ناخن ها میشه

جوش شیرین باعث سفید شدن ناخن ها میشه

3. استفاده از خمیر دندون برای سفید کردن ناخن ها

یکی دیگه از راه های خوب برای سفید کردن ناخن ها استفاده از مسواک و خمیر دندون است. یه مسواک بردارین و با استفاده از اون به آرومی روی ناخن ها و همچنین زیر ناخن ها خمیر دندون بمالین. بذارین که خمیر دندون به مدت 3 دقیقه روی ناخن های شما باقی بمونه و سپس دستهاتون رو با آب گرم تمیز کنین.

میشه از خمیر دندون هم برای سفید کردن ناخن ها استفاده کرد

میشه از خمیر دندون هم برای سفید کردن ناخن ها استفاده کرد

4. سرکه سفید

شما با استفاده از سرکه سفید هم میتونین ناخن هاتون رو سفید کنین. یه قاشق غذاخوری از این سرکه همراه با یه استکان کوچک آب گرم میتونه ناخن های شما رو سفید کنه. باید بذارین که ناخن ها به مدت حدود 5 دقیقه درون این محلول قرار داشته باشن. بعد از این کار بهتره که از کرم مرطوب کننده دست استفاده کنین.

فواید سرکه سفید برای سفید کردن ناخن ها

فواید سرکه سفید برای سفید کردن ناخن ها

4. استفاده از صابون و آب

این روش یکی از مرسوم ترین روشها برای تمیز کردن ناخن ها می باشد. برای به دست آوردن بهترین نتیجه سعی کنین که در هنگام شستن دست ها با صابون، با استفاده از یه سوهان ناخن روی ناخن ها و زیر اونها رو تمیز کنین.

ساده ترین روش برای سفید کردن ناخن ها استفاده از آب و صابون و سوهان زدن ناخونه

استفاده از آب و صابون و سوهان زدن ناخن

5. تاثیر روغن درخت چای روی سفیدی ناخن ها

روغن خالص درخت چای رو با استفاده از یه توپ پنبه ای روی ناخن هاتون بمالین. بذارین که این روغن به مدت چند دقیقه روی ناخن هاتون باقی بمونه و سپس اون رو با آب ولرم شستشو بدین. این کار رو دو بار در هر روز و به مدت چند ماه انجام بدین تا زمانی که متوجه تغییرات حاصل از اون بشین.

تاثیر روغن درخت چای روی سفیدی ناخن ها

تاثیر روغن درخت چای روی سفیدی ناخن ها

6. خمیر جوش شیرین و آب لیمو

یه قاشق غذاخوری آب لیمو رو با دو تا سه قاشق غذاخوری جوش شیرین در یه کاسه مخلوط کنین و هم بزنین. با استفاده از مقداری پنبه این خمیر رو روی ناخون هاتون و همچنین زیر هر ناخون اعمال کنین. بعد از 15 دقیقه با استفاده از آب و صابون دست هاتون رو بشویین.

با استفاده از اسکراب جوش شیرین و آب لیمو ناخون هاتون رو تمیز کنین

با استفاده از اسکراب جوش شیرین و آب لیمو ناخون هاتون رو تمیز کنین

7. اسکراب آب لیمو و نمک

ترکیب آب لیمو و نمک هم روش موثر دیگه ای برای استفاده در خونه هست. مقدار برابری از آب لیمو و نمک رو با هم مخلوط کنین و سپس اون رو روی ناخون هاتون بمالین. بذارین که حدود 5 دقیقه رو ناخن هاتون باقی بمونه و سپس با استفاده از آب ولرم دستاتون رو بشویین. بعد از این کار با استفاده از یه کرم یا لوسیون مرطوب کننده دست های خودتون رو مرطوب کنین.