همه ما دوست داریم که دندان هایی سالم و درخشان داشته باشیم. داشتن دندان های سفید و سالم باعث میشه که فرد باهوش و جذاب به نظر برسه. اما معمولا اکثر ما با مشکل زردی دندان ها روبرو هستیم که معمولا باعث میشه اعتماد به نفسمون کمتر بشه. دندان های ما معمولا با گذشت زمان به علت وراثت، سالمندی، مصرف بیش از حد چای، قهوه، تنباکو و غیره، و یا حتی به علت بهداشت ضعیف دهان و دندان به رنگ زرد متمایل میشن. استفاده از روش ها و درمان های شیمیایی برای سفید کردن دندان، در دراز مدت منجر به ایجاد اثرات جانبی میشن. هم چنین ممکنه که زمان بر و یا گرون باشن. ولی نیازی به نگرانی نیست. روش‌هایی طبیعی برای سفید کردن دندان وجود داره که درست به همان اندازه، خوب و سریع عمل میکنن و اثرات جانبی هم ندارن. در ادامه این مطلب چند روش خانگی رو در اختیارتون میذارم.

1. آب لیمو برای سفید کردن دندان ها

یه قاشق چای خوری آب لیمو رو با یه قاشق چای خوری آب ترکیب کنین. قبل از اینکه مثل همیشه دندون های خودتون رو با خمیر دندون مسواک بزنین، اونها رو با این محلول مسواک بزنین. دقت کنین که قبل از استفاده حتما آب لیمو رو با آب رقیق کرده باشین. به این خاطر که آب لیمو حاوی اسیدهایی هست که میتونن باعث آسیب به مینای دندان شما بشن. از این درمان بیش از دو بار در هفته استفاده نکنین.

استفاده از آب لیمو برای سفید کردن فوری دندان ها

استفاده از آب لیمو برای سفید کردن فوری دندان ها

2. جوش شیرین

جوش شیرین برای سفید کردن فوری دندان‌ها میتونه کمکتون کنه کافیه مقداری جوش شیرین رو به خمیر دندون اضافه کنین و بعد دندون ها رو مسواک بزنین. بعد از مسواک زدن، دهانتون رو با آب گرم بشورین. شما میتونین این کار رو دو بار در هفته انجام بدین. جوش شیرین به پاک کردن پلاک دندان ها هم کمک میکنه و باعث میشه که دندون های شما سفید به نظر برسه.

جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها

جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها

3. روغن نارگیل

دهان خودتون رو با یه قاشق غذاخوری روغن نارگیل به مدت حدود 2 دقیقه تمیزکنین. این کار رو قبل از مسواک زدن معمول خودتون با خمیر دندان، انجام بدین. این روش، به شما کمک میکنه تا دندوناتون فورا سفید بشن.

تاثیر روغن نارگیل روی دندان ها

تاثیر روغن نارگیل روی دندان ها

4. پوست موز

پوست موز دارای مواد معدنی مثل منیزیم و پتاسیمه که به روشن کردن و درخشان کردن دندون ها کمک میکنه. تنها کاری که باید بکنین اینه که قسمت داخلی پوست موز روی بالا و پایین دندون هاتون بمالین. این کار رو تا زمانی ادامه بدین که دندوناتون کاملا با خمیر موز پوشانده بشه. بذارین که این خمیر 10 دقیقه روی دندون ها باقی بمونه. بعد از این کار با خمیر دندون مسواک بزنین و سپس دهانتون رو بشورین. شما بعد از این کار شاهد یه تفاوت واضح خواهید بود. این کار را یه بار در روز تکرار کنین.

پست موز سفید کننده دندان ها

پست موز سفید کننده دندان ها

5. روغن زیتون و روغن بادام

با استفاده از ترکیب این دو روغن میتونین در عرض 5 روز دندان های سفیدی داشته باشین. کافیه که فقط یه قاشق چای خوری روغن زیتون رو با یه قاشق چای خوری روغن بادام مخلوط کنین و سپس دندون هاتون رو با اون مسواک بزنین. این کار رو هر روز صبح قبل از مسواک زدن با استفاده از خمیر دندون، تکرار کنین.

6. نون

بله، استفاده از این ماده غذایی میتونه برای شما اثری سریع به همراه داشته باشه تا دندوناتون رو روشن تر و درخشان تر کنه. تنها کاری که باید بکنین اینه که یه تیکه نون رو بسوزونین بعد این تکه نون سوخته رو دندون های خودتون بکشین یا بمالین. شما از دیدن نتیجه فوری این کار حتما تعجب میکنید.

استفاده از نان برای تمیز کردن دندان ها

استفاده از نان برای تمیز کردن دندان ها

7. نمک

نمک مدت ها است که به عنوان یه عامل تمیز کننده مورد استفاده قرار می گیره. نمک که رایج ترین و اساسی‌ترین ماده ای هست که در همه خونه ها پیدا میشه، در بازیابی سفیدی دندان، معجزه میکنه. میتونین هر روز صبح از نمک معمولی به جای خمیر دندان استفاده کنین. مراقب باشید که به آرومی از نمک استفاده کنین چون میتونه به لثه های شما آسیب برسونه.

نمک سفید کننده دندان ها

نمک سفید کننده دندان ها

8. ذغال چوب

ذغال چوب در حذف ناخالصی‌ها، بسیار خوب عمل میکنه و میتونه دندون های شما رو به خوبی روشن کنه. پودر زغال و خمیر دندون معمول خودتون رو داخل یه کاسه بریزین. اونها رو به خوبی با هم مخلوط کنین. از این مخلوط برای مسواک زدن دندون هاتون در هنگام صبح استفاده کنین. اگه پودر ذغال ندارین میتونین از پودر رزماری سوخته برای رسیدن به دندان‌های سفید و درخشان استفاده کنین.

پودر ذغال چوب مخصوص سفید کردن دندان

پودر ذغال چوب مخصوص سفید کردن دندان