2 روش ساده برای تمیز کردن مایکروویو

امروزه مایکروویو یکی از وسایل پر کاربرد در آشپزخونه به شمار می ره و در اکثر خونه ها پیدا می شه. مطمئنا مایکروویو طوری نیست که یک شبه به منطقه فاجعه بار تبدیل بشه اما باز هم وسیله ایی نیست...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
2 روش ساده برای تمیز کردن مایکروویو

امروزه مایکروویو یکی از وسایل پر کاربرد در آشپزخونه به شمار می ره و در اکثر خونه ها پیدا می شه. مطمئنا مایکروویو طوری نیست که یک شبه به منطقه فاجعه بار تبدیل بشه اما باز هم وسیله ایی نیست که هیچ موقع کثیف نشه. تا حالا سعی کردید جرم ها و کثیفی های اون رو بسابید و تمیز کنید؟ واقعا کار سختیه! اما خبر خوبی براتون دارم و اون هم دو روش بسیار ساده برای تمیز کردن مایکروویو هست که با کم ترین دردسر و تنها با استفاده از قدرت بخار تمام جرم ها رو تمیز می کنه.
روش اول با استفاده از سرکه که یکی از پاک کننده های طبیعیه، انجام میشه. اما می دونم ممکنه بعضی ها به بوی سرکه حساس باشند و زیاد براشون خوشایند نباشه به همین خاطر روش دوم رو هم در نظر گرفتم که از آب و اسانس لیمو برای تمیز کردن مایکروویو استفاده می شه. هر دو روش به خوبی عمل می کنند، بنابراین می تونید با توجه به شرایطتون یکی از روش ها رو انتخاب کنید.

روش اول: تمیز کردن مایکروویو با سرکه

• سرکه سفید
• آب
• پیمانه اندازه گیری یا کاسه کوچک
• قاشق چوبی (یا یک ظرف غیر فلزی)
• اسفنج
• پارچه میکروفیبر و رابینگ الکل

تمیز کردن مایکروویو با بخار سرکه

تمیز کردن مایکروویو با بخار سرکه

گام اول: مخلوط آب و سرکه

یک فنجان سرکه رو با یک فنجان آب در پیمانه اندازه گیری بریزید. پیمانه رو در مایکروویو بذارید، سپس قاشق چوبی رو درش قرار بدید. (این کار محض احتیاط کمک می کنه تا مطمئن بشید مخلوط سرکه و آب بیش از حد گرم نشه.)

مخلوط آب و سرکه

مخلوط آب و سرکه

گام دوم: روشن کردن مایکروویو

مایکروویو رو برای 5 تا 10 دقیقه (بسته به قدرت مایکروویو خودتون) تنظیم و روشن کنید. وقتی زمان تعیین شده تموم شد با احتیاط و با استفاده از دستکش بلند پیمانه رو از مایکروویو بیرون بیارید.

روشن کردن مایکروویو

روشن کردن مایکروویو

گام سوم: تمیز کردن قسمت داخلی مایکروویو

با استفاده از یک اسفنج مرطوب یا پارچه داخل مایکروویو رو تمیز کنید. بخار ناشی از آب و سرکه هر گونه جرم و چربی رو از بین می بره، بنابراین می تونید بدون نیاز به هیچ سابیدنی سطوح رو تمیز کنید.

تمیز کردن قسمت داخلی مایکروویو

تمیز کردن قسمت داخلی مایکروویو

گام چهارم: تمیز کردن بدنه مایکروویو

اگه می خواید بدنه مایکروویو تون هم بدرخشه، می تونید از یک پارچه میکروفیبر و رابینگ الکل کمک بگیرید. مقدار از الکل رو روی پارچه یا بدنه مایکروویو بپاشید و از اون برای تمیز کردن بدنه استفاده کنید.

تمیز کردن بدنه مایکروویو

تمیز کردن بدنه مایکروویو

روش دوم: تمیز کردن مایکروویو با اسانس لیمو

• آب
• بطری اسپری دار
• اسفنج
• اسانس لیمو

تمیز کردن مایکروویو بدون بخار سرکه

تمیز کردن مایکروویو بدون بخار سرکه

گام اول: مرطوب کردن اسفنج

با مرطوب کردن اسفنج کارتون رو شروع کنید، تا جایی که امکانش هست خیسش کنید. سپس اسفنج مرطوب رو در مایکروویو قرار بدید. بعد بطری اسپری دار رو با مخلوط مقدار اندکی آب و حدود 3-5 قطره اسانس لیمو پر کنید.

گام دوم: اسپری کردن محلول

مخلوط آب و اسانس لیمو رو داخل مایکروویو اسپری کنید. مطمئن باشید که محلول رو به تموم قسمت های مایکروویو پاشیده پاشیده باشید.

اسپری کردن محلول

اسپری کردن محلول

گام سوم: روشن کردن مایکروویو

مایکروویو رو به مدت 2 دقیقه تنظیم کنید، سپس روشنش کنید.

روشن کردن مایکروویو

روشن کردن مایکروویو

گام چهارم: تمیز کردن جرم ها

پس از اتمام زمان و خاموش شدن مایکروویو، در مایکروویو رو به مدت چند دقیقه باز نکنید تا به اندازه کافی اسفنج خنک بشه. سپس اسفنج رو بردارید و دیواره های مایکروویو رو از جرم و چربی پاک کنید. همچنین می تونید از اسفنج مشابه برای تمیز کردن قسمت بیرونی مایکروویو استفاده کنید. در آخر از مایکروویو تمیز و خوشبو تون لذت ببرید.

تمیز کردن جرم ها

تمیز کردن جرم ها

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare